Sutartis su „Plungės bioenergija“ – dar metams

21806-16590Praėjusią savaitę posėdžiavusi Plungės rajono savivaldybės taryba, o prieš tai – Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas svarstė, ar pratęsti sutartį, pagal kurią UAB „Plungės šilumos tinklai“ bendrovei „Plungės bioenergija“ nuomoja katilinės patalpas, o kartu perka pastarosios gaminamą šilumos energiją. Sutartis tarp įmonių pasibaigė šių metų birželio 25-ąją.

Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas minėjo, kad sutartis tarp „Plungės šilumos tinklų“ ir „Plungės bioenergijos“ sudaryta 2013 metais. Pasak V. Tumo, bėda ta, kad vienuose dokumentuose nurodyta, kad sutartis galioja penkerius metus, o kituose – kad ji sudaryta penkiems metams su galimybe ją pratęsti dar metams.
V. Tumas komiteto nariams aiškino: „Bendrovė „Plungės šilumos tinklai“ pateikė prašymą sutartį pratęsti. Tai turi būti nuspręsta netrukus vyksiančiame įmonės visuotiniame akcininkų susirinkime. Esame atsidūrę teisinėje kolizijoje, tad jei nepritarsime sutarties pratęsimui, galimi teisminiai ginčai, tad geriausia būtų pasirašyti, viską padarant paprastai ir taikiai.“
Komiteto narys Adomas Zamulskis domėjosi: „Na, pratęsim mes tą sutartį metams, turėsim laiko namų darbams atlikti. Bet ar dabar yra kokių pamąstymų, ką darysime, kas po metų taps šilumos gamintoju?“ Į šį klausimą atsakęs Savivaldybės meras Audrius Klišonis tikino, kad pamąstymų yra ir net keletas variantų. Vienas iš jų – nupirkti „Plungės bioenergijos“ akcijas ir patiems tiekti šilumą.
„Išsipirkti tai išsipirkti, bet jie nori dviejų milijonų už, galima sakyti, metalo gabalus. Be to, yra įskaičiavę būsimą negautą pelną. Čia dar reikia aštriai pasiderėti“, – sakė komiteto narys Liudas Skierus. Be to, jo teigimu, reikėtų pasidomėti, kaip ten yra su žemės sklypu, esančiu V. Mačernio gatvėje, po katilinės kaminu. L. Skierus sakė girdėjęs gandus, kad tas sklypas yra išnuomotas. „Kas čia per sprendimas išnuomoti žemę po savo objektu? Kada jis priimtas? Šis klausimas taip pat turėtų būti panagrinėtas bendrovės akcininkų susirinkime“, – kalbėjo politikas.
V. Tumo teigimu, visuotiniai akcininkų susirinkimai vyksta pagal iš anksto patvirtintą darbotvarkę, tad naują klausimą įtraukti būsią sudėtinga. L. Skierus atsakė: „Aš nesakau, kad dabar jau būtina priimti sprendimą, bet viską išsiaiškinti ir informaciją būtina susirinkti iš anksto, kad paskui nebūtų kažkokių staigmenų.“
Tarybai šį klausimą pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Jo teigimu, dar vieneriems metams viskas būtų palikta taip, kaip yra, o paskui jau imamasi permainų. Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė domėjosi: „Metai greit prabėga, ar po jų neatsidursime analogiškoje situacijoje?“. Meras A. Klišonis Tarybai išaiškino, kad „Plungės bioenergija“ jau yra pateikusi siūlymą nusipirkti jų akcijas. „Šis variantas visai įmanomas, tačiau mūsų netenkina jų prašoma kaina. Imamės veiksmų, kad ją numuštume. Juolab kad ir turto vertintojai sako, jog už akcijas prašoma milijonu brangiau, nei jos yra vertos“, – pasakojo meras.
Taryba pritarė: sutartis su „Plungės bioenergija“ pratęsiama. Belieka tikėtis, kad metų pakaks, jog būtų priimti nauji sprendimai, galimai leisiantys plungiškiams už šilumą mokėti pigiau.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...