Kokiu nekilnojamuoju turtu disponuoja Savivaldybė?

21806-16600Plungės rajono savivaldybės žinioje yra 488 nekilnojamojo turto objektai, kurių bendras plotas – 147 tūkst. kvadratinių metrų, o likutinė vertė – 28 milijonai eurų. Jų remontui per metus išleidžiama 72 tūkst. eurų, komunalinės sąnaudos – 781 tūkst. eurų. Tokius skaičius vardijo Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, per Tarybos posėdį pristatydamas Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo 2017 metais ataskaitą.

Tokia ataskaita, kaip sakė G. Bagužis, teikiama pirmą kartą. Jos iniciatorius ir rengėjas – neseniai įsteigtas Turto skyrius, kuris siekia, kad ir Taryba, ir kiti suinteresuoti asmenys žinotų, kuo turtinga Savivaldybė ir kaip tas turtas naudojamas.
Didžioji dalis Savivaldybės žinioje esančio nekilnojamojo turto – 75,9 proc. (daugiau nei 111 tūkst. kv. m) – atiduota naudotis patikėjimo teise ir pagal patikėjimo sutartis, panaudos pagrindais – 13,9 proc. (20 505 kv. m), išnuomota – tik 8,2 proc. (12 092 kv. m). Laisvo, nenaudojamo turto esama 2 proc. (2 901 kv. m).
54 proc. nekilnojamojo turto sudaro mokymo įstaigos, 12 proc. – kultūros, 11 proc. – gyvenamieji būstai, 8 proc. – administracinės paskirties, 6 proc. – gydymo įstaigos, 9 proc. – kitos paskirties.
Kaip minėjo administracijos direktorius, pernai Savivaldybė įsigijo 7 objektus – 6 butus (bendra jų vertė – 104,4 tūkst. eurų) ir Stoties gatvėje buvusį viešąjį tualetą (jo vertė – 19 900 eurų). Pastarasis, prieš pradedant centrinio stadiono rekonstrukciją, buvo nugriautas.
Pernai parduotųjų sąraše – 36 objektai, už kuriuos gauta 183,8 tūkst. eurų pajamų. Tai 19 butų (177,4 tūkst. Eur), vienas gydymo paskirties objektas (laboratorija, už kurią gauta 3 209 Eur), kitos paskirties statiniai (sandėliukai, kiemo statiniai; už 15 objektų gauta 1 692 Eur) ir buvusi Paukštakių mokykla (1 561 Eur).
Už išnuomotas patalpas Savivaldybė pernai gavo 56,6 tūkst. eurų pajamų. Pagrindiniai nuomininkai: UAB „Skonio fabrikas“ (7 210 Eur, 5,55 Eur už
kv. m), UAB „Kontrus“ (4 701 Eur, 1,85 Eur už kv. m), UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (3 998 Eur, 1,59 Eur už kv. m), UAB „Jaroda“ (3 743 Eur, 1,16 Eur už kv. m), AB „Lietuvos draudimas“ (3 317 Eur, 2,40 Eur už kv. m).
Su panaudos gavėjais Savivaldybė yra pasirašiusi 96 sutartis. Didžiausius plotus valdo Plungės ligoninė (10 879 kv. m), VšĮ „Plungės futbolas“ (1 017 kv. m), Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla (646 kv. m), Plungės rajono greitoji medicinos pagalba (422 kv. m) ir VšĮ Kretingos maistas (Platelių gimnazijos valgykla, 409 kv. m).
„Kai mes privatininkus įspėjame, kad šie susitvarkytų savo nekilnojamąjį turtą, iš jų neretai išgirstame, kad ir Savivaldybė turi susitvarkyti. Ir jie teisūs. Tikrai turim netvarkingo ir nenaudojamo turto, kurį ateityje planuojame parduoti“, – sakė G. Bagužis. Pasak direktoriaus, tai ir garažai, esantys Vytauto g. 7 kieme, „Plungės autobusų parko“ administracinis pastatas, esantis Pramonės pr. 13, ir pastatas Telšių g. 3 bei nemažai kitų. „Šis pastatas – tikra tarybinių laikų atgyvena. Kad ir kas ką besakytų, mano nuomonė vienareikšmiška – jį reikia parduoti“, – apie pastatą, esantį Telšių g. 3, kalbėjo Savivaldybės administracijos vadovas.
Kitas G. Bagužio paminėtas objektas – irklavimo bazė, esanti V. Mačernio g. 42A: „Tai tikra Plungės gėda. Bet baisiausia, kad tokiomis sąlygomis treniruojasi vaikai. Juk iki nelaimės ten – vienas žingsnis.“
Rajono meras Audrius Klišonis visiems priminė, jog Plungės sporto ir rekreacijos centras yra sudaręs nuomos sutartį su viešąja įstaiga „Gaivusis lašas“, kuri yra įsipareigojusi sutvarkyt vieną iš irklavimo bazės pastatų, įrengti vaizdo stebėjimo kameras ir atlikti kitus darbus. Deja, įsipareigojimų įstaiga nevykdo. Maža to, net ir nuomos mokesčio nemoka. „Šią vasarą jie jau turėjo pateikti vieno iš namelių remonto projektą, bet nepateikė. Jei taip ir toliau, eisim iki teismų“, – sakė meras.
Baigdamas pristatymą, G. Bagužis vaizdinėmis priemonėmis pademonstravo, jog Savivaldybei naudinga atsikratyti nereikalingo turto, ekrane parodydamas buvusį teismo pastatą pačiame miesto centre – kaip jis atrodė anksčiau ir kaip – dabar. „Ir Savivaldybei nauda, ir miestas gražesnis“, – reziumavo jis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...