Stirbaičiuose šeimininkauja įžūli lapė

vištos5Po to, kai „Žemaitis“ parašė apie Stalgėnų seniūnijos Luknėnų kaime vilkų apdraskytus jautukus, į redakciją kreipėsi dar du su plėšrūnais susidūrę mūsų laikraščio skaitytojai, tiesa, gyvenantys kiek kitoje rajono pusėje – Platelių seniūnijos Stirbaičių kaime. Ir nukentėję ne nuo vilkų, o, ko gero, nuo lapės. Vienas stirbaitiškis savo sodybos kieme rado negyvą apdraskytą stirniną, o jo kaimynė neteko 31 vištos.

Praėjusios savaitės pabaigoje į redakciją paskambinęs Vytautas Stasys Palubinskas pasakojo, kad važinėja į Maskvą, tad savo sodybą dažnai palieka tuščią. „Šįryt grįžau ir nustėrau. Kieme – negyvas stirninas. Toks nemenkas, su ragais. Net nežinau, kur kreiptis, kam apie tai pranešti. Iš pradžių pamaniau, kad čia vilkas bus pasidarbavęs, bet įkandimai negilūs, tai gal ir koks kitas plėšrūnas“, – nemaloniais ryto įspūdžiais dalijosi stirbaitiškis.
Pirmadienio rytą į „Žemaičio“ redakciją užsuko kita to paties kaimo gyventoja – V. S. Palubinsko kaimynystėje gyvenanti Zina Trukšinienė. Pasakodama, kad tvarte rado išpjautas vištas, moteris net neįtarė, jog plėšrūnas pasidarbavo ir kaimyno kieme. „Jei jau taip, tai bijosiu ir į mišką išeiti. O taip mėgstu netoli namų pagrybauti. Bet dabar jau baisu, juk nežinosi, ar ta lapė nėra pasiutusi, jei net į stirniną kimba. Be to, įsitikinau, kad ji nė kiek žmonių nebijo“, – nerimaudama kalbėjo moteris.
Į Z. Trukšinienės tvartą plėšrūnė įsisuko naktį iš penktadienio į šeštadienį. Į pastatą ji pateko išraususi landą po durimis. Nuostoliai nemenki – išguldyta 15 mėsinių broilerių ir 16 dedeklių vištų. Dešimt jų išnešė naktį, o kitų pasiimti įžūli  gudruolė užsuko šeštadienį. „Pamatęs ją, vyras čiupo pagalį ir šiaip ne taip išvijo. Labai jau ji drąsi – atėjo savo grobio ir net sutikusi žmogų nė kiek nesibaimina bei lenda į tvartą. Išvyta tądien, sekmadienį ji vėl grįžo“,  – pasakojo stirbaitiškė.
Moters teigimu, vaizdelis tvarte buvo baisus. Vištos išguldytos, visur pilna plunksnų. „Patyriau ne tik materialinių nuostolių, bet ir moralinių. Iki šiol širdgėlauju. Juk tos vištelės  – visas mano ūkis. Nuo jų kiekviena mano diena prasidėdavo. Be to, jų kiaušiniai ir mėsa  – pagrindinis mūsų, vyresnių, maistas. O paaugintus broilerius tik prieš dieną buvau nusipirkusi“, – guodėsi Z. Trukšinienė.
Pasak stirbaitiškės, šis įvykis, žinoma, – ne katastrofa, bet kažką daryti vis dėlto reikėtų. Juk turi būti būdas tą plėšrūnę sutramdyti, kad bent jau kiti žmonės nenukentėtų.
Platelių seniūnės Danutės Rapolavičienės teigimu, seniūnija tokiu atveju pagelbėti nelabai tegali. Na, nebent apie atvejį pranešti vietos medžiotojams. Pasak seniūnės, žmonės gyvena gamtoje, miškų apsupty, tad turėtų susitaikyti su tuo, kad jų kieme bet kada gali apsilankyti žvėrys. „Pernai pačiuose Plateliuose lapė siautėjo, – pasakojo D. Rapolavičienė. – Žmonės po tris kartus viščiukus pirko, kol užaugino. Ir tai miestelyje, ne miškuose.“
Medžiotojų klubo „Plateliai“ pirmininkas Šarūnas Mikašauskas sakė girdėjęs, kad po Stirbaičius lapė slampinėja, prašęs, kad žmonės, pamatę ją, skambintų, bet niekas taip ir nebesikreipė. „Jei pamatę praneštų, mes gi per kelias minutes nulėktume ir galbūt pričiuptume. Bet niekas nepranešė, tik iš jūsų štai sužinojome, kad tokių nuostolių pridarė. Mums privaloma į tokius atvejus reaguoti ir mes tikrai reaguotume. Juolab kad žala žmonėms tikrai nemenka“,  – kalbėjo medžiotojas. Jis pažadėjo nuvykti pas nukentėjusiąja, viską išsiaiškinti ir pabandyti kažkaip stirbaitiškiams pagelbėti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...