Įteikė penkiolikos naujų butų raktus

Perkirpta simbolinė įkurtuvių juostelė.

Perkirpta simbolinė įkurtuvių juostelė.

Aną ketvirtadienį Rietavo savivaldybės administracija ir Socialinių paslaugų centras užbaigė du projektus ir rietaviškiams išdalijo penkiolikos naujų butų raktus. Juose įsikurs laikinai tėvų globos netekę vaikai, neįgalieji ir socialiai remtinos šeimos. Vienas butas paliktas kaip rezervinis – jei kažkas iš rietaviškių dėl vienokios ar kitokios priežasties netektų namų ir jiems būtų reikalinga pastogė.


Socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Stončiuvienė į naujų būstų įkurtuvių šventę pakvietė ne tik būsimuosius gyventojus, bet ir Rietavo savivaldybės merą Antaną Černeckį, vicemerą Joną Eugenijų Bačinską, Šv. arkangelo Mykolo parapijos kleboną Antaną Gutkauską, seniūną Petrą Lengvenį ir kitų svečių.
Kaip minėjome, Rietavo savivaldybės administracija ir Socialinių paslaugų centras vienu ypu ėmėsi dviejų projektų, pagal kuriuos Rietave, Plungės g.
18, įrengė penkių butų savarankiško gyvenimo namus ir dešimt būstų socialiai remtiniems asmenims. Bendra šių dviejų projektų vertė – apie 325 tūkst. eurų.
Savarankiško gyvenimo namuose vienas iš butų paskirtas vaikams, kurie laikinai neteko tėvų globos. Taigi netrukus iš Socialinių paslaugų centro į naująjį būstą persikraustys šeši skirtingo amžiaus nepilnamečiai, kuriais pamainomis rūpinsis keturios darbuotojos.

Kiti keturi savarankiško gyvenimo namų butai atiteko neįgaliesiems. Juos, kaip ir iki šiol, periodiškai lankys ir jiems pagelbės socialinės darbuotojos.
Socialinio būsto fondas papildytas dešimčia butų. Juose įsikurs tokios galimybės ne vienerius metus laukusios devynios socialiai remtinos šeimos ir vieniši asmenys. Kaip minėjome, vienas butas paliktas kaip rezervinis.
Vicemeras J. E. Bačinskas, kuris ne vienerius metus vadovavo buvusiai Žemaitijos kolegijai, pasidžiaugė, kad ilgai pustuštis buvęs kolegijos bendrabutis pagaliau vėl bus gyvas. 1961–1962 metais statytas triaukštis buvo pirmas toks aukštas pastatas Rietave. Iš pradžių jis tarnavo kaip bendras technikumo studentų bendrabutis, vėliau jame įsikūrė vien tik merginos. „Šis bendrabutis tiek visokių istorijų saugo, kad visų, ko gero, ir išpasakoti neįmanoma. Jis itin traukdavo vaikinus, ne vienas iš jų lietvamzdžiais net į trečią aukštą bandydavo užsiropšti“, – linksmai pasakojo E. J. Bačinskas.
Prieš kelerius metus, kai Žemaitijos kolegijai bendrabučio nebereikėjo, jį perdavė Savivaldybės administracijos žinion. Gyvas buvo tik pirmas pastato aukštas, kuriame įsikūrusios įvairios įmonės, o antras ir trečias stovėjo tušti.

Meras Antanas Černeckis būsimiems gyventojams įteikė raktus

Meras Antanas Černeckis būsimiems gyventojams įteikė raktus

„Rietave, kaip ir visur kitur, yra žmonių, kuriems reikia padėti, ir mes džiaugiamės šiandien galėdami tą pagalbą suteikti. Tam tikra prasme išsipildė ir mūsų, ir šių žmonių svajonė“, – sakė meras A. Černeckis. Jis ypač pasidžiaugė tuo, kad Savivaldybė pagaliau turės rezervinį butą, kurį galės suteikti gaisro ar kitos nelaimės ištiktiems žmonėms. Pasako mero, ne kartą susidurta su situacijomis, kai žmonėms reikėdavo suteikti pastogę, tačiau Savivaldybė tokios galimybės neturėdavo, tad prašydavo Žemaitijos kolegijos.
Kreipdamasis į būsimuosius savarankiško gyvenimo namų ir socialinių būstų gyventojus, meras linkėjo: „Gero sugyvenimo jums, gerų santykių. Saugokit ir tausokit tai, ką gavot. Ir kad po metų nereikėtų sakyti, kad viskas jau nugyventa.“
Perkirpus simbolinę įkurtuvių juostelę ir būsimiesiems gyventojams įteikus raktus, naujuosius namus pašventino klebonas A. Gutkauskas. Patalpas turėjo galimybę apžiūrėti ne tik būsimieji gyventojai, bet ir visi atėjusieji į įkurtuvių šventę. Buvusiame bendrabutyje įrengti butai nėra dideli – vieno ar dviejų kambarių, bet su atskiromis virtuvėmis, sanitariniais mazgais.
Vienas iš naujakurių, paklaustas, ar džiaugiasi naujais namais, linksmai atsakė: „Butas nedidelis, bet ką tik suremontuotas, švarus, jaukus. Man vienam toks –
pats tas. Jei ką, dar ir kokią moterį galėčiau priimti. Sutilptume.“ Užsukusieji į trijų kambarių butą, kuriame gyvens tėvų globos netekę vaikai, pastebėjo, kad vietos jame – ne per daugiausiai. Ypač, jei sutilpti turės aštuoni nepilnamečiai. „Na, gyvensime ne kaip įstaigoje, kur daug erdvės, o kaip namuose – glausčiau, šeimyniškiau“, – sakė D. Stončiuvienė.

Keliasdešimt rietaviškių įsikurs dar dažais kvepiančiuose butuose

Keliasdešimt rietaviškių įsikurs dar dažais kvepiančiuose butuose

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...