Naras išgelbėjo skęstantįjį

Nelaimėlis buvo įkeltas į gelbėtojų laivą ir atgaivintas

Nelaimėlis buvo įkeltas į gelbėtojų laivą ir atgaivintas

Nardymo centro „Oktopusas“ narai, kurie Platelių ežere savanoriauja kaip gelbėtojai, sekmadienio pavakarę, 17.10 val., gavo pranešimą, kad Plateliuose, netoli jachtų klubo, skęsta žmogus. Į nurodytą vietą nuskubėjęs „Oktopuso“ naras devyniolikmetis panevėžietis Laurynas Karpavičius drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir išgelbėjo skęstančiojo gyvybę.
Kaip pasakojo „Oktopuso“ instruktorius Arūnas Vainora, nelaimė įvyko netoli kranto, vyrui plaukiojant vandens dviračiu. „Negaliu pasakyti, ar jis nuo dviračio nušoko, ar netyčia nukrito, bet pradėjo skęsti. Vandens gylis toje vietoje – 7 metrai. Laimei, kad viskas įvyko jachtų klubo teritorijoje, šalia mūsų“, – pasakojo A. Vainora. Jo teigimu, kai L. Karpavičius nuskubėjo į vietą, žmogus plūduriavo ant vandens, jis buvo be sąmonės ir pamėlęs.
Pasak A. Vainoros, ir Laurynas, ir kiti gelbėtojai sureagavo labai operatyviai. Žmogus buvo įkeltas į specialų gelbėtojų laivą, prijungtas prie kvėpavimo aparato ir atgaivintas. Kai atvyko Greitoji medicinos pagalba, vyriškis iki automobilio jau galėjo nueiti pats.
„Laurynas pas mus mokosi naro profesijos. Jis lankęs ne vienerius kursus, tad yra apmokytas, kaip gelbėti žmogų, suteikti jam būtinąją pagalbą, gaivinti. Nors jaunas, jis viską darė profesionaliai, tad incidentas baigėsi laimingai. Žmogaus gyvybė buvo išgelbėta. Mes jau dvidešimt metų savanoriaujame čia kaip gelbėtojai ir tikrai ne vieną esame iš vandens ištraukę. Per tą laiką Plateliuose nuskendo tik vienas žmogus. Nemaža dalis tų nuopelnų tenka ir „Oktopuso“ narams, nes kasmet išgelbstime po keletą žmonių“, – pasakojo instruktorius.
Kaip sakė Greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė, atvykus medikams, skendusysis – 39 metų Šateikių seniūnijos Narvaišių kaimo gyventojas – jau buvo sąmoningas ir gana gerai jautėsi. Kadangi buvo sušalęs ir patyręs stresą, jis vis dėlto išvežtas į Plungės ligoninę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...