„Sveiki, visi sugrįžę“

Į šventę susirinko gausus būrys tveriškių

Į šventę susirinko gausus būrys tveriškių

Tokiais žodžiais praėjusio penktadienio vakarą pasveikintas gausus būrys buvusių ir esamų tveriškių, iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkusių į tradicinę Tveriškių sueigą, švęstą slėnyje šalia miestelio gimnazijos. Tiesa, šiemet šis renginys turėjo ir naujų atspalvių, mat surengtas Valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, tad lygiai 21 valandą sueigos dalyviai kartu su viso pasaulio Lietuviais giedojo „Tautišką giesmę“. Neliko pamirštas ir tas faktas, jog Tverai šiemet didžiuojasi mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulu, o valstybė švenčia savo šimtmečio jubiliejų.
Kadangi Tveriškių sueigai šiemet pasirinkta liepos 6-oji – Valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, – į atlaidus Tverų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčia parapijiečius pakvietė kiek anksčiau, užpraėjusį sekmadienį. Tad visas penktadienis buvo skirtas linksmybėms. Jau nuo pusiaudienio prie Tverų gimnazijos buvo galima apžiūrėti senovinių automobilių ekspoziciją. Ne vienas vyresnės kartos atstovas, pamatęs asociacijos „Seni kibirai“ narių į Tverus atvairuotas muziejines mašinas, aikčiojo, kad ir pats jaunystėje su tokia važiavo ar bent svajojo tokią turėti.
Ne ką mažiau malonių emocijų tveriškiams dovanojo ir miestelio aikštėje veikusi istorinių nuotraukų paroda. Vakarop renginys persikėlė į slėnį prie gimnazijos. Gausiai čia susirinkusius renginio dalyvius pirmasis pasveikino ir gražaus renginio palinkėjo Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas. Tądien Prezidentūroje viešėjusio mero Antano Černeckio sveikinimus perdavė jo pavaduotojas Jonas Bačinskas.
Prisiminus garbingą miestelio praeitį, buvo atsigręžta ir į dabartį. Kaip ir kasmet, pagerbti savo aplinką puoselėjantys, o kartu ir savo kraštą bei visą Lietuvą puošiantys tveriškiai. Gražiausiai tvarkoma gatve šiemet pripažinta Tverų miestelio Varnių gatvė, gražiausiai tvarkomos sodybos: Vidos ir Arūno Ripkauskų (trečioji vieta), Rimos ir Alvydo Mickų (antroji) ir Astos bei Antano Barauskų (jiems skirta pirmoji vieta). Atskirai paminėtos bei pagerbtos ir gražiausiai tvarkomos senjorų bei naujakurių sodybos, autentiškų kaimiškų sodybų puoselėtojai. Šią dieną jiems primins seniūno įteikti atminimo ženklai ir gėlės.
Kitiems šventės dalyviams, nepelniusiems apdovanojimų, lyg brangiausios dovanos skambėjo Tverų klebono Sauliaus Stumbros žodžiai. Prisiminęs, jog minima Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, jis kalbėjo, jog iš tikrųjų nė vienas Lietuvos valdovas tos karūnos taip ir neužsidėjo. Bet, pasak klebono, mes visi, prisidėdami prie savo valstybės augimo gerais darbais, galime ir turime būti savo žemės karūna. „Pasiryžkime tam. Tai nėra lengva misija, bet labai garbinga. Ir mums ta garbė teko“, –
sakė S. Stumbra.
Išklausius visus sveikintojus ir išdalinus dovanas, atėjo eilė ir muzikinei vakaro daliai. Ją pradėjo Tverų kultūros namų folkloro ansamblis „Kermušie“. Po tveriškių į sceną lipo grupė „Artis“, o visiems bendrai sugiedojus Lietuvos himną, per Tverus ir jų apylinkes nuvilnijo estrados princo Ryčio Cicino dainos.

Gražiausių sodybų šeimininkai

Gražiausių sodybų šeimininkai

Senovinių automobilių paroda

Senovinių automobilių paroda

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...