Šiemet Stalgėnuose, kitąmet – Babrunge

Bendruomenių sueigoje apsilankė ministras Giedrius Surplys (centre)

Bendruomenių sueigoje apsilankė ministras Giedrius Surplys (centre)

„Tegul bendrumas mus vienija“ – taip pavadintas tradicinis, jau šeštasis, Plungės rajono kaimo bendruomenių sąskrydis šiemet vyko Stalgėnuose, kurie kartu šventė dar dvi progas – Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios ir kaimui suteikto Stalgėnų pavadinimo šimtmetį. Geras oras ir puiki programa į šventę sukvietė gerokai daugiau dalyvių, nei tikėtasi, o organizatoriai tuo tik džiaugėsi – juk kuo žmonių daugiau, tuo smagiau.

Sueigos dalyvius pirmasis pasveikino Stalgėnų seniūnas Arūnas Jurkus. „Taip jau sutapo, kad ir bendruomenių sąskrydis, ir mūsų kaimo bei bažnyčios 100-metis. Tikiuosi, kad išsivešite pačius geriausius įspūdžius. Juolab kad ne kiekvienoje mūsų šventėje dalyvauja ir meras, ir net ministras“, – linksmai kalbėjo A. Jurkus, sveikindamas ne tik bendruomenininkus, bet ir į Stalgėnus atvykusį žemės ūkio ministru neseniai paskirtą plungiškį Giedrių Surplį bei Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį.
Kreipdamasis į kaimo bendruomenių atstovus, ministras
G. Surplys kalbėjo: „Džiaugiuosi, kad renkatės ir kad esate tokie vieningi. Mano įsitikinimu, ir prieš šimtą metų Lietuvą prikėlė kaimo žmonės, ir dabar jie yra tas branduolys, kuris moko Lietuvą tvirtybės ir optimizmo.“ Ministras dar pajuokavo, kad iš ryto apibėgo vadinamąją Plungės jūrą, tad ir bendruomenininkams palinkėjo smagiai pasportuoti. Jam nenusileido ir meras A. Klišonis: „O aš Plungės jūroje šįryt išsimaudžiau. Bet ministro nemačiau, matyt, labai jau greitai bėgo.“ Sveikindamas susirinkusiuosius, jis pabrėžė, jog viskas priklauso nuo mūsų pačių – kaip esame nusiteikę, ką pasiryžę padaryti. Gražių palinkėjimų negailėjo ir Savivaldybės tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė.
Į šeštąkart surengtą bendruomenių sąskrydį atvyko aštuoniolikos bendruomenių atstovai. Sulaukta būrio bendruomenininkų iš Alsėdžių, Juodeikių ir Vieštovėnų kaimų bendruomenės „Šilupis“, Babrungo „Tėviškės“, Grumblių „Varnakalnio“, Kulių „Alanto“, Žlibinų bendruomenės, Aleksandravo „Vizijų“, Šateikių, Platelių, Kantaučių „Kalno“, Gegrėnų, Žemaičių Kalvarijos „Gardų“, Narvaišių, Šarnelės, Prūsalių „Liepupės“, Varkalių ir, žinoma, Milašaičių „Sruojos“ bei Stalgėnų „Gijos“.
Visos bendruomenės turėjo prisistatyti ir atvežti dovanų šimtmetį švenčiantiems Stalgėnams. Tiesa, dovanos – gana skirtingos. Vieni dovanojo eiles ir dainas, kiti – puikias lauko gėlių puokštes, treti kokius gardėsius, o, pavyzdžiui, „Šilupis“ atvežė akmeninį ąžuolo lapą, ant kurio užrašyta, kad Stalgėnams – 100 metų.
Į šventę susirinkusiems bendruomenių aktyvistams veiklų užteko visai dienai. Jie tapė ant šilko, dalyvavo rungtyje „Paliesk, užuosk, atspėk“, išbandė savo jėgas žaisdami smiginį, šaškėmis, žolės riedulį, važinėdami riedlentėmis ir t. t. Pasibaigus visoms rungtims, sportiškiausių bendruomenių vardą pelnė Gegrėnų ir Prūsalių atstovai, surinkę po lygiai taškų. Puikiai sekėsi ir narvaišiškiams, kantautiškiams, milašaitiškiams, stalgėniškiams. Beje, Milašaičių „Sruoja“ gavo atskirą prizą – šiai komandai puikiai sekėsi šaškių varžybose.
Už masiškumą apdovanota Šateikių bendruomenė, kuriai atstovavo 29 dalyviai. Ne ką mažiau buvo ir iš Kantaučių bei Milašaičių – po 28.
„Keletą pastarųjų metų bendruomenininkai nebūdavo tokie aktyvūs – suvažiuodavo po būrelį iš kiekvienos bendruomenės. O šiemet tiek daug žmonių. Tikėjomės kokių 200, o atvyko 250 ar net daugiau. Tikrai smagu, kad tiek daug dalyvių nepagailėjo laiko ir energijos“, – sakė Stalgėnų „Gijos“ pirmininkė Jurgita Latakienė.
Beje, kitas – jau 7-asis – bendruomenių sąskrydis, kaip lėmė burtai, vyks Babrungo kaime. Jį surengti teks bendruomenei „Tėviškė“.

Viena iš rungčių – netradicinės šaškių varžybos

Viena iš rungčių – netradicinės šaškių varžybos

Stalgėnus sveikina bendruomenė „Šilupis“

Stalgėnus sveikina bendruomenė „Šilupis“

Išbandytas rankos taiklumas

Išbandytas rankos taiklumas

Milašaičių bendruomenės dovana – daina

Milašaičių bendruomenės dovana – daina

Svečiuose – damos iš Šateikių dvaro

Svečiuose – damos iš Šateikių dvaro

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...