Šventė ir grumbliškiai

Renginio dalyviai

Renginio dalyviai

Liepos 6 d. Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Grumblių kaime vyko daug gražių akimirkų suteikęs renginys „100 aitvarų Lietuvai“.
Šventės metu skambėjo Stanelių mergaičių kolektyvo dainos, o palinkėjimus Lietuvai skyrė buvusi Grumblių pradinės mokyklos mokinė Mintarė. Aitvarų gaminimo dirbtuvės pritraukė didelį būrį vaikų ir suaugusiųjų. Procesas nesudėtingas, todėl visiems buvo svarbu pasigaminti savo aitvarą ir paleistį jį į dangų.
Senovinį šakočio kepimo procesą ant žarijų demonstravo Glaudžių kaimo gyventoja Genutė Ročienė. Simboliška, kad šakočio gaminimo tradicijos Lietuvoje taip pat skaičiuoja šimtmetį. O 21 valandą pirmą kartą grumbliškiai, kaip ir visame pasaulyje gyvenantys lietuviai, susirinko kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Vėliau visi vaišinosi ant krosnies virtu šiupiniu, šiltu ir kvepiančiu šakočiu.

Valstybės dieną Grumbliuose į dangų kilo aitvarai

Valstybės dieną Grumbliuose į dangų kilo aitvarai

Šventė džiugino puikiu oru, gera nuotaika ir aktyviu žmonių dalyvavimu. Renginį su aktyvių grumbliškių pagalba organizavo Grumblių biblioteka, Žlibinų kultūros centro Stanelių bei Grumblių skyriai, o lėšomis iš Kultūros rėmimo programos prisidėjo Plungės rajono savivaldybė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...