Šventė ir grumbliškiai

Renginio dalyviai

Renginio dalyviai

Liepos 6 d. Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Grumblių kaime vyko daug gražių akimirkų suteikęs renginys „100 aitvarų Lietuvai“.
Šventės metu skambėjo Stanelių mergaičių kolektyvo dainos, o palinkėjimus Lietuvai skyrė buvusi Grumblių pradinės mokyklos mokinė Mintarė. Aitvarų gaminimo dirbtuvės pritraukė didelį būrį vaikų ir suaugusiųjų. Procesas nesudėtingas, todėl visiems buvo svarbu pasigaminti savo aitvarą ir paleistį jį į dangų.
Senovinį šakočio kepimo procesą ant žarijų demonstravo Glaudžių kaimo gyventoja Genutė Ročienė. Simboliška, kad šakočio gaminimo tradicijos Lietuvoje taip pat skaičiuoja šimtmetį. O 21 valandą pirmą kartą grumbliškiai, kaip ir visame pasaulyje gyvenantys lietuviai, susirinko kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Vėliau visi vaišinosi ant krosnies virtu šiupiniu, šiltu ir kvepiančiu šakočiu.

Valstybės dieną Grumbliuose į dangų kilo aitvarai

Valstybės dieną Grumbliuose į dangų kilo aitvarai

Šventė džiugino puikiu oru, gera nuotaika ir aktyviu žmonių dalyvavimu. Renginį su aktyvių grumbliškių pagalba organizavo Grumblių biblioteka, Žlibinų kultūros centro Stanelių bei Grumblių skyriai, o lėšomis iš Kultūros rėmimo programos prisidėjo Plungės rajono savivaldybė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...