„Oginskių dvaro parke tuomet buvome reti svečiai“

„Plungės veidas šiandien visai kitoks, nei buvo tada, kai ten gyvenau. Matau, kaip ji keičiasi, gražėja, plečiasi. Vis daugiau žmonių aplanko žymųjį Oginskių dvarą, o kadaise jis visai nepriminė dabar Žemaitijos Versaliu vadinamų rūmų. Dvare ir jo teritorijoje lankydavomės retai, nes buvo nesaugu“, – prisimena Plungėje gimusi, užaugusi ir muzikinę karjerą pradėjusi žymi Lietuvos atlikėja Aistė Smilgevičiūtė.

Dainininkę Aistę Smilgevičiūtę džiugina pokyčiai jos gimtojoje Plungėje

Dainininkę Aistę Smilgevičiūtę džiugina pokyčiai jos gimtojoje Plungėje

Ką Plungėje būtina pamatyti?
„Žymųjį Oginskių dvarą, jo išpuoselėtą parką, seną Perkūno ąžuolą jame ir dar… Plungės jūrą“, – vardina žymi Lietuvos atlikėja, paklausta, ką patartų aplankyti pirmą kartą užsukusiems į Plungės kraštą.
Oginskių dvaras dabar – naujomis spalvomis suspindusi, Europos Sąjungos investicijų dėka lankytojų traukos centru tapusi erdvė. Jame skleidžiasi savita Žemaitijos dailės istorija, smalsuolių dėmesį vilioja žirgynas, akį traukia unikali oranžerija.
O štai Perkūno ąžuolas – seniausias medis šiame parke, turintis savo istoriją ir apipintas įvairiausiomis legendomis.
„Puikiai pamenu, kad kažkada parkas buvo apleistas ir nesaugus, buvę ir nusikaltimų jame, tad į jį užsukdavome labai retai. Džiugu, kad veiklūs plungiškiai ėmėsi iniciatyvos atkurti šią ne tik miestelio, bet ir viso krašto istoriją įkūnijančią dalį. Galime pamatyti ir net pajusti, kaip gyveno to meto didikai“, – pastebi atlikėja.
Pasak grupės „Skylė“ vokalistės, verta pamatyti ir vadinamąją Plungės jūrą – Babrungo upės užtvanką, kurios prieigas planuojama pritaikyti miestiečių poilsiui ir laisvalaikiui.
„Girdėjau, kad šią erdvę ketinama pritaikyti miestiečių poilsiui. Labai vertinu tokias iniciatyvas, kurios padeda Plungei tapti dar patrauklesniu ir smagesniu miestu visiems gyventojams ir jo svečiams“, – teigia
A. Smilgevičiūtė.
Senieji kultūros namai kelia ypatingus sentimentus
Apie senuosius Plungės kultūros namus ir miestelio kultūrinį gyvenimą atlikėja kalba su ypatinga šypsena, nes sukyla išskirtiniai prisiminimai. „Ten pradėjau lankyti įvairiausius būrelius, klausydavome atvykstančių to meto žvaigždžių koncertų. Į atmintį įstrigo Vytauto Kernagio „Kabaretas tarp girnų“, Virgilijaus Noreikos koncertas Plungėje“, – prisimena dainininkė.
Vėliau, pasak jos, pastatyti nauji kultūros namai. Senasis pastatas vis nyko ir nyko, o pastaraisiais metais buvo ir gaisro apgadintas. Tuo tarpu Plungės centras per tą laiką išgražėjo, įgavo dar daugiau gyvybės.
Pasikeitė aplinka, keičiasi ir įpročiai
Paklausta, kokiose Plungės vietose anuomet labiausiai mėgdavo rinktis jaunimas, atlikėja, kiek pagalvojusi, šypteli. „Mano paauglystės metais viešose Plungės erdvėse nebuvo kur rinktis jaunimui, o gal ir mados tokios nebuvo. Tad rinkdavomės vieni pas kitus arba blokinių namų laiptinėse“, – neslepia A. Smilgevičiūtė.
Pasak jos, po repeticijų su grupe kultūros namų rūsyje būdavo įprasta užsukti į šalia esančią kavinukę arbatos arba leistis į pasivaikščiojimus Plungės jūros pakrantėmis.
„Plungė man visada liks ypatingu miesteliu, nes čia užaugau ir čia prasidėjo mano muzikinis kelias. Mėgstame jos apylinkes, su šeima dažnai nuvykstame prie Platelių ežero. Grįžti gyventi į savo gimtąsias vietas būtų įmanoma, nes dėl savo gyvenimo būdo esame ganėtinai mobilūs. Bet kažin, ar grįšime. Vis dėlto dalyvauti Plungės ir jos apylinkių kultūriniame gyvenime būtų smagu“, – prisipažįsta atlikėja.
Pasak „Skylės“ vokalistės, ateinantis dešimtmetis Plungei galbūt atneš daugybę pokyčių, tačiau tai parodys tik laikas ir asmeninės žmonių pastangos.
„Sutvarkyti likusius istorinius pastatus, žinoma, svarbu, tačiau man atrodo, kad kur kas svarbesni miesto pokyčiai priklauso nuo mūsų ateities – vaikų ir jaunimo. Jiems svarbiausia sudaryti visas sąlygas Plungėje tobulėti ir skleistis jų talentams“, – pažymi dainininkė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...