Metai buvo turiningi

Šokėjų grupė „Monajope“

Šokėjų grupė „Monajope“

Plungės Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) baigė šeštuosius savo veiklos metus. Jie buvo turiningi ir kupini įspūdžių.

Dabar Plungės TAU veikloje dalyvauja apie 250 senjorų. Pagal pomėgius jie susibūrė į 4 grupes (fakultetus): pasaulio pažinimo, sveikatos, kultūros ir namų ūkio. Veikia ir keli klubai: diskusijų, moterų, poezijos mylėtojų ir šaškių. Taip pat yra susibūręs moterų ansamblis „Širdies melodija“, šokėjų grupė „Monajope“ bei skaitovai.
Be šios veiklos, dar ir sportuojame. Treti metai dalyvaujame Žemaitijos zonos, o šiemet –
ir respublikinėje universiadoje Mažeikiuose, kur visada užimame aukštas vietas.
Mūsų kredo – gyventi draugiškai, be pykčio ar neapykantos, nes tiems dalykams mes paprasčiausiai nebeturime laiko. Į užsiėmimus žmonės turi ateiti geros nuotaikos, o iš jų grįžti dar geresnės. Stengiamės, kad mus visada lydėtų šilti bičiuliški santykiai ir pagarba vieni kitiems.

Išvykos į Mažeikius akimirka

Išvykos į Mažeikius akimirka

Šiais mokslo metais vyko daug turiningų ir įdomių susitikimų, renginių, išvykų, draugiškų vakarų. Fakultetų užsiėmimuose lankėsi ne vienas įdomus žmogus, savo srities specialistas. Susipažinome su psichiatru Dariumi Ereminu iš Mažeikių bei jo žmona Egle, lankėsi ir plungiškiams gerai žinomas kunigas-filosofas Česlovas Degutis. Temą „Kaip protas valdo žmogų“ pristatė sveikuolių draugijos viceprezidentas tauragiškis Eligijus Valskis. Įvairiomis temomis diskutavome su Seimo nariais Jonu Varkaliu ir Algirdu Butkevičiumi.
Sveikatos fakultete psichologė Ramunė Murauskienė skaitė paskaitą „Vardan ko aš gyvenu: gyvenimo tikslų įtaka psichinei sveikatai“. Visuomenės sveikatos biuro specialistės Birutė Burbienė ir Irena Lapienė mokė skaityti prekių etiketes bei suteikti pirmąją pagalbą. „Raminamieji vaistai. Mitai ir realybė“ – šią temą gvildeno psichoterapeutas Evaldas Prišmontas. O kur dar susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu, išvyka į Lopaičių piliakalnį.
Kultūros fakulteto klausytojai ne mažai užsiėmimų surengė Plungės viešojoje bibliotekoje ir Mykolo Oginskio meno mokykloje, o paskutinis užsiėmimas buvo išvyka į Kauną, kur aplankytas Pažaislio vienuolynas bei Muzikinis teatras.
Ne mažiau įdomus gyvenimas sukasi ir namų ūkio fakultete. Kaip prižiūrėti naminius gyvūnus mokė Plungės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Virginijus Gailius. Tautinio kostiumo atsiradimo ir tobulinimo paslaptis aiškino etnologė Aldona Kuprelytė, o piešimo ant šilko paslapčių mokė dailininkas stalgėniškis Vidas Vagnorius.
Ypač didelio klausytojų susidomėjimo sulaukia paskutiniai fakultetų užsiėmimai – išvykos. Ne išimtis ir šie metai. Sveikatos fakulteto studentai dvi dienas keliavo po Lietuvą ir Baltarusiją. Buities darbų fakulteto klausytojai lankėsi kurortinėje Latvijos vietovėje – Siguldoje. Kultūros fakulteto nariai keliavo Lietuvos keliais, didžiausią dėmesį skirdami Kaunui, o pasaulio pažinimo fakulteto klausytojai vyko į Latvijos sostinę Rygą, apsilankė Žagarėje ir Viliošiuose.
Negaliu visko jums papasakoti, bet galiu pasakyti, kad esame gyvybingi, žingeidūs, norintys bendrauti, pažinti ir keliauti.
O norinčiuosius prie mūsų prisijungti kviečiu atvykti į Plungės suaugusiųjų švietimo centrą (V. Mačernio g. 29).

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...