Šventė kartu su kariuomene

1807-16726Šiemet Rietave Valstybės bei Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena paminėta kitaip nei visuomet. Jos bei Lietuvos šimtmečio proga praėjusį sekmadienį čia surengta „Diena su Lietuvos kariuomene“.
Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po jų miesto gatvėmis nusidriekė eisena. Jos parke jau laukė karinės technikos ir ginkluotės ekspozicija. O renginio pradžią paskelbė skautų, jaunųjų šaulių bei karių iškeltos Lietuvos valstybinė bei istorinė, Europos Sąjungos bei Nato vėliavos.
Susirinkusieji bei visas Rietavas pasveikinti ir trimis patrankos salvėmis. Vieną jų Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai skyrė Lietuvos valstybei, kitą – kariuomenei, o trečiąją – Rietavo kraštui ir jo žmonėms.
Susirinkusiuosius sveikino Rietavo meras Antanas Černeckis ir Seimo narys Jonas Varkalys. Jie džiaugėsi, jog rietaviškiams suteikta unikali galimybė iš arčiau pažinti Lietuvos kariuomenę ir už šią progą dėkojo renginio sumanytojui ir organizatoriui, mero žodžiais, – Rietavo vaikui, Gynybos štabo karinio rengimo pulko leitenantui Ramūnui Saliui.
Kartu padėkos raštais, medaliais bei apyrankėmis su „Tautiškos giesmės“ žodžiais apdovanoti ir Rietavo kolektyvų bei įstaigų vadovai, dalyvavę Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“. Atskirai dėkota ir Rietavo kultūros centro kapelai „Subata“, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų bei Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestrams, savo atliekama muzika papuošusiems renginį ir sukūrusiems ypač linksmą atmosferą.
O kol grojo minėtieji kolektyvai, renginio dalyviai pasipylė apžiūrėti ir pačiupinėti Lietuvos kariuomenės bei NATO sąjungininkų portugalų atsivežtą ginkluotę ir karinę techniką. Smalsiausieji galėjo pasimatuoti karišką ekipuotę ar sudalyvauti aštrių pojūčių dovanojusiose rungtyse, įsijausti į išminuotojo vaidmenį ar išbandyti raketinės oro gynybos kompleksą.
Susipažinti su savo veikla kvietė karo medikai bei karo policija, kariai savanoriai. Parodomąją programą apie šiuolaikines išminavimo operacijas pristatė Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai. O visus, pavargusius nuo įspūdžių ir išalkusius, kariai vaišino pačių virta koše bei arbata.

1807-16708 1807-16729 1807-16734

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...