Į sporto kompleksą investuos 1,6 milijono eurų

Vietos valdžia jau daug metų žada, kad Plungėje bus pastatytas Universalus sporto ir sveikatingumo kompleksas. Buvo parengtas ne vienas projektas, keitėsi jam statyti numatyta vieta. Teoriškai šis reikalas lyg ir judintas, bet praktiškai vis likdavo tame pačiame taške. Pastaruoju metu jis vėl gaivinamas ir visai tikėtina, kad šįkart įgaus pagreitį.
Savivaldybės administracija Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybos Plungėje, Mendeno gatvėje, projektą teikia Valstybės investicijų programos (VIP) finansavimui gauti (2019–2021 metais). Žinoma, turi prisidėti ir pati, skirdama lėšų iš vietos biudžeto.
Prieš trejus metus, 2015-ųjų rugsėjį, Plungės rajono savivaldybės taryba buvo nutarusi prie šio objekto prisidėti 10 procentų. Dabar investicijas nutarta didinti. Apie jas kalbėta Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto bei Savivaldybės tarybos posėdžiuose.
Kaip sakė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė, buvom įsipareigoję prisidėti 10 procentų, bet šiandien, atsižvelgiant į rinkos pokyčius ir tai, kiek prie analogiškų objektų prisideda kitos savivaldybės, investicijas reikėtų didinti, skiriant ne mažiau kaip 15 procentų. „Kiek tiksliai kainuos kompleksas, dar nežinome, bet mūsų siūlymas – prisidėti 20 proc. Preliminariai tai būtų 1,6 milijono eurų“, – sakė Ž. Piepalienė.
Vedėjos siūlymui pritarė ir komiteto narys Liudas Skierus. Anot jo, Šilutė savo sporto kompleksui skiria 2 mln. eurų, Gargždai – 50 proc. nuo bendros objekto vertės, tad mūsų žadėtas 10 procentų prisidėjimas atrodo juokingai. „Į ankstesnę paraišką nebuvome įtraukę sporto komplekso aplinkos sutvarkymo. Taigi tai būtume turėję daryti už savo pinigus ir sumokėti apie milijoną. Ankstesnę sumą nuo 500 tūkstančių didindami iki 1,6 milijono nieko daug neprarandame, nes šįkart į paraišką jau įtraukta ir aplinka“, – kalbėjo L. Skierus.
Tarybai šį klausimą pristatęs Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis minėjo, kad didesnis prisidėjimas Plungės projektui leistų rimčiau pakonkuruoti su Šilute ir Gargždais dėl VIP finansavimo, o gal net ir laimėti konkurencinėje kovoje. Taryba pritarė, kad prisidėjimą nuo 10 proc. reikia didinti iki 20 proc., bet neperžengti 1,6 mln. eurų sumos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...