Susirgo greitosios pagalbos automobilyje?

Į „Žemaičio“ redakciją užsukęs šiemuliškis Antanas sakė, jog yra labai nepatenkintas Plungės greitosios medicinos pagalbos darbu. Esą dėl šios įstaigos darbuotojų atmestinio požiūrio į ligonius jis, būdamas ir taip nepavydėtinos būklės, dar labiau susirgo.

Vyras pasakojo, kad ankstų birželio antrosios rytą, tik grįžęs nuo gyvulių, pasijuto blogai, todėl sūnus jam iškvietė greitąją. Apžiūrėjus Plungės medikams ir įtarus insultą, jis buvo išsiųstas gydytis į Klaipėdą. Bet kelionėje, lyg dar būtų maža bėdų, smarkiai sušalo, dėl ko esą susirgo bronchitu. Ir nors po insulto jau atsigavo, daugiau kaip mėnesį kamuojančios kvėpavimo takų ligos iki šiol negalintis išsigydyti.
„Man tą rytą pakilo temperatūra, į greitosios pagalbos automobilį vykti Klaipėdon buvau įkeltas visas išprakaitavęs. Tik pajudėjus, išgirdau, kad vairuotojas įjungė kondicionierių. Bet buvau toks silpnas, jog iškart užmigau. Nubudau purtomas šaltkrėčio jau netoli Klaipėdos. Vairuotojo paprašiau, kad išjungtų tą šalto oro srovę, bet šis tik burbtelėjo, kad jau netoli esame. Taip ir neišjungė,“ – pasakojo šiemuliškis.
„Ar šitaip galima elgtis su ligoniais? Juk greitosios pagalbos automobiliais vežami sunkios būklės pacientai. Ir kam apskritai ankstų rytą reikalingas tas kondicionierius?“ – bėrė klausimus vyras. Jis sakė norėjęs juos užduoti Plungės greitosios medicinos pagalbos vadovybei, tačiau iš šios įstaigos išėjo nieko nepešęs, mat ten niekas į jį dėmesio nekreipė. Todėl ir patraukęs tiesiai į redakciją – gal žurnalistams pavyks gauti atsakymus.
Šiemuliškio nusiskundimus perdavėme Plungės greitosios medicinos pagalbos direktorei Rasai Mončienei. Ji „Žemaičiui“ sakė, jog minėtasis pacientas, prieš pervežant jį į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, 1,5 valandos praleido Plungės ligoninėje, tad galėjo sušalti ir ten. Be to, pasak įstaigos vadovės, jam buvo įtartas ne tik insultas, bet ir kūno perkaitimas, kadangi žmogus pasakojo, jog dieną prieš tai dirbo laukuose ir smarkiai sušilo, dėl to pasijuto blogai.
„Esant tokiai būklei, pacientą būtina vėsinti. Jei automobilyje būtų buvę tvanku, jo būklė būtų dar pablogėjusi. Be to, dėl perkaitimo galėjo paūmėti anksčiau buvę nežymūs negalavimai, todėl negalima teigti, jog bronchitu žmogus susirgo dėl to, kad peršalo greitosios automobilyje“, – kalbėjo R. Mončienė.
Ji patvirtino, jog greitosios automobiliuose yra kondicionieriai, bet šie esą naudojami tik reikalui esant, o jei pacientui pasidaro vėsu, šis bet kada gali paprašyti kondicionierių išjungti. Išgirdusi, jog šiemuliškis sakė prašęs to vairuotoją, direktorė atsakė negalinti komentuoti šios situacijos, nes tuo metu tame automobilyje nebuvusi, bet mananti, kad jos vadovaujamai įstaigai metami kaltinimai yra nepagrįsti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...