„Jei mano vienos kieme tiek problemų…“

Vieną iš lauko tualetų Elena kadaise susitvarkė ir užrakino, o kitas, nors ir naudojamas kaimynų bei prašalaičių, jau daugybę metų yra neprižiūrimas

Vieną iš lauko tualetų Elena kadaise susitvarkė ir užrakino, o kitas, nors ir naudojamas kaimynų bei prašalaičių, jau daugybę metų yra neprižiūrimas

Į „Žemaičio“ redakciją užsukusi plungiškė Elena ilgokai pasakojo, kas jai neduoda ramybės, o galų gale nelinksmai atsiduso: „Jei mano vienos kieme tiek problemų, kas darosi visoje Plungėje?“ Įdomiausia, kad tas kiemas yra pačioje vietos valdžios panosėje, mat už kelių žingsnių – ir Plungės miesto seniūnija, ir Savivaldybė. Nepaisant to, moteris turinti kasmet varstyti valdininkų kabinetų duris ir prašyti, kad būtų nupjauta žolė, vešanti su jos valdomis besiribojančioje valstybinėje žemėje, prižiūrimas šalia esantis viešasis tualetas, remontuojama prieš kelerius metus išasfaltuota, tačiau jau apgadinta gatvelė, vedanti pro jos daugiabučio pašonę į seniūnijos kiemą.
Problemų – ne viena
Elena pasakojo, kad mediniame daugiabutyje, esančiame Vytauto gatvėje, gyvena jau daug metų. Norėdama savo kiemo, ji iš valstybės išsipirko nedidelį sklypą, jį gražiai sutvarkė ir prižiūri.
Deja, kaimynai turi kiek kitokį požiūrį į švarą ir tvarką, todėl daugiau niekam, išskyrus Eleną, neužkliūna tai, kad jau daugybę metų neištraukiama šiam daugiabučiui priskirto lauko tualeto išmatų duobė.
Paklausta, kodėl pati nesiima iniciatyvos, moteris pasakojo, kad tualetą turi įsirengusi namie, tad šia lauko būdele nesinaudojanti. Be to, kai prieš kelerius metus buvo asfaltuojama bevardė gatvelė, vedanti iš Paprūdžio gatvės į vidinius Vytauto gatvės namų kiemus, buvo sudėti tokie aukšti borteliai, kad dabar prie to tualeto net ir norėdamas neprivažiuosi. Pasak Elenos, seniau jį komunalininkai pasiekdavo kitu keliuku, buvusiu tarp dviejų Paprūdžio gatvės namų, tačiau maždaug prieš dešimtmetį vienas šios gatvės gyventojas užtvėrė vieną šio keliuko galą, o vėliau – ir kitą. Taip šis valstybinės žemės gabaliukas tapo… privačiu, o tualetas – neprivažiuojamu.
Tiesa, šitaip savavališkai pasielgęs žmogus dabar Paprūdžio gatvėje nebegyvena. Praėjusį rudenį jo namą įsigijo jauna šeima. Kai lankėmės pas Eleną, šiuos naujakurius radome kieme skinančius vyšnias. Paklausti, ar žino, kad jų įsigytą sklypą ankstesnis jo savininkas praplatino savavališkai prisidurdamas valstybinės žemės, sutuoktiniai atsakė žiną šį faktą. Jie kalbėjo girdėję, jog asfaltuojant šalia esančią gatvelę neva buvo apkarpytas kitas dabar jau jiems priklausančio sklypo galas, tad valdžia, kaip kompensaciją už tai, neva leido užsitverti tą praėjimą.
Ar galėjo būti tokia kalba, dabar jau niekas nepatvirtins. Faktas tas, jog aplinkiniai gyventojai pyksta, kad anksčiau jų naudotas keliukas kaimyno buvo užtvertas, ir dėl to jie patiriantys nepatogumų. Elena pasakojo, jog anksčiau šiuo keliuku buvo patogu pasiekti Paprūdžio gatvę, o dabar, rizikuojant savo gyvybe ir sveikata, tenka eiti šalia esančia minėtąja bevarde gatvele. Dėl prie pat važiuojamosios dalies esančios aukštos tvoros tos gatvės vingyje matomumas yra labai prastas, be to, gatvė siaura ir stati, tad žiemą ja vaikščioti labai slidu.
Pažadėjo padėti
Dėl kaimyno užsitverto keliuko kartu su Elena užsukome pas Savivaldybės vyriausiąjį architektą Tomą Jocį. Pastudijavęs miesto brėžinius jis patvirtino, jog toje vietoje, kur anksčiau buvo keliukas, yra valstybinė žemė, kadastriniuose dokumentuose pažymėta kaip pravažiavimas.
Išklausęs plungiškę architektas stebėjosi, kad šioji dėl kaimyno užtverto keliuko kreipėsi tik dabar, praėjus dešimčiai metų. Vis dėlto jis pažadėjo pasirūpinti, jog minėtajam žmogui būtų nusiųstas įspėjimas keliuką atitverti. Bet ar nenutiks taip, kad tas žemės lopinėlis, jau dešimtmetį prižiūrimas privataus asmens ir paverstas išpuoselėta veja, sugrąžintas seniūnijos žinion, virs piktžolių sąžalynu? Juk jei dabar Elena vargsta, kasmet turėdama prašyti valdžios, jog būtų nupjauta žolė toje valstybinio sklypo dalyje, kuri ribojasi su jos valdomis ir kurios apdairusis kaimynas nebuvo „privatizavęs“, kas bus ateity, kai visuomenei bus sugrąžintas visas sklypas?
Eksperimentas
„Padarysime eksperimentą. Pažiūrėsime, kaip valdžia rūpinasi miesto žeme“, – nusijuokė Elena, o T. Jocys dar pažadėjo priminti seniūnijai, jog ji prižiūrėtų šį praėjimą, kai jis bus atitvertas. O kas pasirūpins lauko tualetu? Elena rodė „Plungės būsto“ įspėjimus apie mokėjimus, kuriuos neseniai pradėjo gauti ir ji, ir kiti to namo gyventojai. Juose rašoma, kad už bendro naudojimo objektų priežiūrą moteris kas mėnesį turi mokėti po 2,84 euro, už namo bendrosios nuosavybės administravimą – 5,03 euro, kaupiamosios lėšos namui atnaujinti – 2,67 euro.
„Apie kokias bendro naudojimo patalpas gali būti kalba, jei aš nesinaudoju namo laiptine – įsirengiau atskirą įėjimą į butą. Neturiu ir bendro kiemo, mat savąją sklypo dalį jau seniai esu išsipirkusi, kaip ir malkinę. Bendras tik namo stogas ir tie lauko tualetai, bet man priskirtąjį tualetą pati remontavau ir pati prižiūrėjau, niekieno pagalbos neprašau, o apie namo stogo remontą, jei nuo kiekvieno buto renka po du eurus per mėnesį, negali būti nė kalbos –
tokios sumos, kuri tam reikalinga, jie ilgai nesurinks“, – kalbėjo moteris.
Elena tikino net savo namo administratorės, kurios telefono numeris kabo bendro naudojimo laiptinėje, nė karto nemačiusi. Esą čia nerengiami jokie gyventojų susirinkimai, netvarkoma nei laiptinė, nei tualetai, o vienas name esantis socialinis būstas jau seniai virtęs vijokliais apaugusia landyne, bet ir tai niekam nerūpi. Tad rinkti mokesčius už namo administravimą ir bendrų patalpų priežiūrą – mažų mažiausiai nesąžininga.
Pasitiko su grasinimais
Kiek lėšų „Plungės būstas“ jau sukaupė iš Vytauto gatvės 13A namo gyventojų ir ką ketina už jas daryti, nutarėme paklausti šio daugiabučio administratorės Daivos Bertašienės. Išgirdusi, ko teiraujamės, ji nelinksmai nusijuokė ir tuoj pat paaiškino, jog kol kas apie kažkokius darbus negali būti nė kalbos, mat šis namas „Plungės būsto“ žinion Savivaldybės nurodymu perėjo tik nuo šių metų vasario. Tiesa, prieš tai laiptinėje buvo pakabintas skelbimas, raginantis gyventojus sukurti bendriją, tačiau šie nesiėmė iniciatyvos. Tad dabar namą administruoja „Plungės būstas“, bet tai įmonei sekasi gana sunkiai.
Daugiabučio administratorė pasakojo, kad iki šiol vos vienas kitas šio namo gyventojas atėjo sudaryti sutarties su „Plungės būstu“. Kiti nei apie sutartis, nei apie pradėtus rinkti namo administravimo bei bendro naudojimo patalpų priežiūros mokesčius nenori nė girdėti. Vienas gyventojas, D. Bertašienės žodžiais, esą net pagrasino ją nustumti nuo laiptų, jei ši dar kartą pasirodys.
„Jūsų minėta moteris parašė prašymą, kad nupjautume vieną namo sieną ardantį vijoklį. Tai bus padaryta. Ketiname paremontuoti ir tame name esantį socialinį būstą. O daugiau… Kai tik sukaupsime nors kiek lėšų, galėsime pasirūpinti ir prie to namo esančiu lauko tualetu, bet gyventojai patys turi rašyti prašymus, ko pageidauja. Kol kas bendrauti su jais sekasi labai sunkiai“, – sakė D. Bertašienė.

Šioje vietoje kadaise buvo keliukas, kuriuo galėjai pasiekti Paprūdžio gatvę, bet prieš dešimtmetį ši valstybinė žemė kažkokiu būdu „peršoko“ į kaimyninį kiemą

Šioje vietoje kadaise buvo keliukas, kuriuo galėjai pasiekti Paprūdžio gatvę, bet prieš dešimtmetį ši valstybinė žemė kažkokiu būdu „peršoko“ į kaimyninį kiemą

3 komentarai(-ų)

 • Jonas:

  Va, kokias rimtas problemas kedena ŽEMAITIS.

 • Gudobelės ekstraktai:

  Na,dabar,Žemaitis turėtų pasidomėti,kaip valstybinė žemė „kažkokiu būdu peršoko į kaimynų žemę.Beveik,pačiam Plungės miesto centre.Besidomint,žiūrėk,ir daugiau anomalijų atras…

 • Max Bent:

  Ar jums reikia skubios paskolos, kad išvalytumėte savo skolas ar jums reikia akcijų paskolos
  tobulinti savo verslą? Ar jus bankai ir kiti atmetai?
  finansų įstaigos? Ar jums reikia paskolos konsolidavimo ar hipotekos? Ieškoti Nr
  daugiau, nes esame čia, kad visas finansines problemas spręstume
  praeitis.

  Tai paprasta paskolos bendrovė. Mes siūlome paskolas tiems, kam domina a
  pagrįsta 2% palūkanų norma. Diapazonas svyruoja nuo $ 5000 iki a
  maksimalus 100 000 000 JAV dolerių.

  Mūsų paskolos yra gerai apdraustos, nes mūsų prioritetas yra maksimalus saugumas.

  Susisiekite su mumis el. Paštu: oceanfmortgages@gmail.com

  Pagarbiai
  Max Bent
  oceanfmortgages@gmail.com
   
  2% pradinė paskola ir garantija
  oceanfmortgages@gmail.com

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...