Suplaukė tūkstančiai maldininkų

Visas 12 dienų į Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus plūdo minios tikinčiųjų

Visas 12 dienų į Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus plūdo minios tikinčiųjų

Jau ne vieną šimtmetį liepos mėnesį Žemaičių Kalvarija tampa tūkstančius tikinčiųjų sutraukiančiu piligrimų centru. Į Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus, kurie švenčiami nuo liepos 1 iki 12 dienos, maldininkai renkasi iš Lietuvos ir iš užsienio šalių. Čia meldžiamasi ne tik Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje, bet ir keletą valandų einant Kristaus Kančios keliu.
Meldėsi už Baltijos šalių laisvę
„Žemaitis“ Didžiuosiuose atlaiduose lankėsi Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, kai tikintieji padėkos intencija meldėsi už Baltijos šalių laisvės ir nepriklausomybės paskelbimo 100 metų jubiliejų.

Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Žemaičių Kalvarija sulaukė ypač daug tinkinčiųjų

Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Žemaičių Kalvarija sulaukė ypač daug tinkinčiųjų

Tądien į Žemaičių Kalvariją buvo kviečiami vyskupai ir piligrimai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos bei Lenkijos.
Liepos 6-osios Suma buvo ypatinga. Jai vadovavo Jo Ekscelencija Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius SJ. Kartu su juo meldėsi ir J. E. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, vyskupas emeritas Jonas Boruta SJ ir svečias iš Latvijos –
Jelgavos vyskupas Edvardas Pavlovskis.
Kreipdamasis į tikinčiuosiuosius, vyskupas K. Kėvalas sakė: „Sveikinu visus susirinkusius į šią šventovę, kur Švenčiausioji Mergelė Marija garbinama kaip krikščioniškų šeimų karalienė, kur meldžiamasi prie stebuklais garsėjančio jos paveikslo.“ Kartu jis padėkojo ir arkivyskupui emeritui S. Tamkevičiui už jo gyvenimo kovą vardan Lietuvos laisvės, pasidžiaugė gausiu būriu piligrimų iš Tauragės dekanato ir svečiais iš Jelgavos.
Pasibaigus šv. Mišioms, šimtai tikinčiųjų kartu su vyskupu K. Kėvalu ir gausiu būriu dvasininkų patraukė į Kryžiaus Kelio kalnus, kur eidami iš koplyčios į koplyčią ir melsdamiesi apmąstė Kristaus Kančios kelią.
Liepos 6-oji, kaip minėjome, – Padėkos už laisvę ir nepriklausomybę diena. Kitomis atlaidų dienomis melstasi už katalikiškas organizacijas, Marijos legiono narius, valstybės vadovus, politikus, savivaldybių darbuotojus, ligonius, organizaciją „Caritas“, mokytojus, teisėsaugininkus, už Lietuvoje esantį ir išvykusį jaunimą, už šeimas, verslininkus, žemdirbius, kunigus, medikus.
„Nuostabu susitikti su dvasios namiškiais“
Nors maldininkų Žemaičių Kalvarijoje netrūksta visomis atlaidų dienomis, Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, jų buvo ypač daug. Tai, žinoma, lėmė ir laisvadienis, ir noras pasimelsti ne tik už save, bet ir už šimtmetį švenčiančią Lietuvą.
Į Žemaičių Kalvariją kartu su dar keturiais bendraminčiais atvykęs plungiškis Robertas sakė, kad per kelerius pastaruosius metus nepraleido nė vienerių atlaidų. Šįkart pasirinko Liepos 6-ąją, bet, jo įsitikinimu, nėra jokio skirtumo, kurią dieną paskirsi maldai. „Dievui tikrai nesvarbu, kurią dieną atvyksi melstis. Svarbu, kad dalyvauji, jungiesi į bendrą maldą, būni drauge su kitais tikinčiaisiais. Man nuostabu susitikti su dvasios namiškiais, o būtent tokiais aš ir laikau kitus čia atvykstančius maldininkus, – džiugiai kalbėjo Robertas.
Pasak vyro, tądien jis tiesiog turėjęs galimybę atvažiuoti, tai sėdęs į automobilį ir atvykęs. Dar ir keturis kitus plungiškius pakvietęs. Jam džiugu, kad turi galimybę pasimelsti už Lietuvą ir kaimynines šalis, paklausyti arkivyskupo emerito S. Tamkevičiaus. Širdį glosto ir tai, kad tokią gražią dieną šitiek žmonių pasirinko ne pajūrį ar paežerę, o būtent maldą.
„Gali būti, kad atvyksiu ir ryt. Bus ypač įdomu – privažiuos daug jaunimo, vyks pranciškoniški susitikimai. Man smagu matyti tikintį, žydintį, šiltą jaunimą, kuris tiek daug gauna iš Dievo. Džiaugiuosi jais. Gal dėl to, kad pats jaunas dienas leidau kitaip, kitokioje aplinkoje. Be to, būdamas tarp jaunų, ir pats nesenstu“, – linksmai pokalbį baigė pašnekovas.
Pinigai – naujam vežimėliui
„Nufotografuokit mane ir įdėkit į laikraštį. Aš neturiu nei ko slėpti, nei gėdytis. Iš žmonių nevagiu, o jei duoda, džiaugiuosi. Štai vienas maldininkas net dešimt eurų paaukojo. Ačiū jam“, –
pasakojo bazilikos šventoriuje sutiktas neįgaliojo vežimėlyje sėdintis ir aukas renkantis Algirdas iš Tauragės.
Vyras neslėpė, kad jo pajamos labai menkos, tad ieško būdų, kaip pragyventi. Juolab kad norisi ne tik sotesnio kąsnio, bet ir naujo elektrinio vežimėlio. „Būtent jam ir renku, – sakė žmogus. – Negeriu, nerūkau, tad per kelerius atlaidus gal ir surinksiu. Dabar – čia, paskui važiuosiu į Šiluvą. O ką daryti, jei kitaip neišgyvenu?“
Algirdas vieną koją prarado per savo neapdairumą, o dėl kitos esą iš dalies kalti medikai. Nors tauragiškis likęs be abiejų kojų, jam tai gyventi netrukdo – pats buityje tvarkosi, visur, kur reikia, vežimėliu nuvažiuoja. O jei turėtų elektrinį, dar geriau būtų.
Ar į Žemaičių Kalvariją atvažiuoja tik dėl pinigų? Sako, kad ne. Čia jis esą ir meldžiasi –
kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą. „Rytais pats pirmas būnu bažnyčioje ir meldžiuosi. Vakarais irgi užsuku. O miegu čia pat – lauke, ant suolelio. Aš nepretenzingas“, – pasakojo vyras.
Transliuoja Lietuvai
Visas dvylika dienų Žemaičių Kalvarijoje praleido ir „Marijos radijo“ savanorės Rūta Godliauskaitė bei Rūta Tarnauskaitė. „Mūsų darbas čia – transliuoti šventas Mišias, rožinio kalbėjimą ir rinkti aukas radijui. Kai būname tokiuose atlaiduose, įsitikiname, kad turime daugybę klausytojų ir esame labai reikalingi“, – pasakojo moterys.
Visi aukojantieji „Marijos radijui“ yra registruojami, paskui jiems siunčiamos padėkos. Atėję į šventoriuje stovinčią radijo palapinę, žmonės ne tik atneša auką, bet ir pasipasakoja, kaip jiems patinka intelektualios religinio pobūdžio laidos, kaip džiaugiasi galimybe paklausyti Mišių, įdomių pokalbių. „Žinome, kad ypač reikalingi esame ligoniams, kurie naktimis negali miegoti, kenčia skausmą. Klausydamiesi mūsų, jie ir nurimsta, ir pasimeldžia“, – sakė pašnekovės.
Pirkėjų netrūksta
Kasmet į šiuos atlaidus atvyksta ir palangiškis Vytautas. Tiesa, ne melstis, o prekiauti. Jo palapinėje – religinio pobūdžio prekės bei knygos, papuošalai, įvairūs suvenyrai. Pasak Vytauto, pirkėjų netrūksta. Vieni perka sau, kiti nori namiškiams lauktuvių parvežti. O renkasi kas ką – kam reikia rožinio ar maldaknygės, kam kokio nors papuošalo ar aksesuaro.
Visą savaitę atlaiduose dirbantis palangiškis sakė, kad prekyba čia einasi gana gerai. Turėdamas didelę patirtį, jis žino, ko reikia žmonėms, tą ir veža. Tiesa, dirba ne vienas, o kartu su namiškiais. Taip ir smagiau, ir daugiau pirkėjų aptarnauti išeina. Vadinasi, ir uždarbis didesnis.

Vytautas prekyba atlaiduose nesiskundžia

Vytautas prekyba atlaiduose nesiskundžia

„Marijos radijo“ darbuotojos su aukotoja

„Marijos radijo“ darbuotojos su aukotoja

Plungiškis Robertas

Plungiškis Robertas

Algirdas renka aukas naujam vežimėliui

Algirdas renka aukas naujam vežimėliui

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...