Vakaras, kai niekas niekur neskubėjo

Renginio iniciatorės Uršulė Padagienė ir Gintarė Gurevičiūtė

Renginio iniciatorės Uršulė Padagienė ir Gintarė Gurevičiūtė

Liepos 13-osios, penktadienio, vakarą Plungės viešoji biblioteka plungiškius pakvietė į XXI amžiaus neskubėjimo seansą „Upelis“. Jo metu susirinkusieji keletą valandų mėgavosi įprasta, slemo ir dainuojamąja poezija, o kai veiksmas iš bibliotekos persikėlė į parką, visų laukė įspūdinga karalienės Luizės istorija ir šokėjų pasirodymai.

Slemo poezijos varžytuvių nugalėtoja Renata Karvelis

Slemo poezijos varžytuvių nugalėtoja Renata Karvelis

Nors renginys buvo numatytas lauke, prastas oras diktavo savo sąlygas – veiksmą teko perkelti į biblioteką. O kad aplinka bent kiek primintų gamtą, patalpos buvo papuoštos žaliomis bambukus primenančių augalų šakomis.
Kaip sakė renginio iniciatorės Uršulė Padagienė ir Gintarė Gurevičiūtė, pernai biblioteka rengė kur kas didesnės apimties renginį – tarptautinį XXI a. neskubėjimo festivalį „Upė“. Jis nuskambėjo kaip vienas įdomesnių ir neįprastesnių alternatyvaus meno renginių, tad nutarta pakartoti ir šiemet. Tiesa, jau mažesnės apimties, todėl ir pavadintas jis jau ne festivaliu „Upė“, o seansu „Upelis“.
Neskubėjimo seanso rengėjai žadėjo ramų ir lėtą buvimą bei pažadintus romantinius jausmus. Taip ir buvo. Renginys pradėtas nuo slemo poezijos varžytuvių. Jose pasirodė klaipėdiečiai Milginta Palubinskaitė, Michailas Denisenko ir Tomas Abrosimovas bei Renata Karvelis iš Varnių. Iš klausytojų sudarytos komisijos sprendimu, geriausia „slemerė“ – varniškė Renata.
Dainuojamąją poeziją pristatė M. Palubinskaitė ir Dovilė Karpiūtė iš Šiaulių. Poeziją skaitė tauragiškės Iveta Skurvydienė ir Lina Astrauskienė bei plungiškės Ugnė Masiliauskytė ir Laura Lu. Vėliau visų laukė geras laikas su ne pirmąkart į Plungę atvykstančiais „Poezijos medžiotojais“.

Seanso dalyviai ir žiūrovai – išties atsipalaidavę ir niekur neskubantys

Seanso dalyviai ir žiūrovai – išties atsipalaidavę ir niekur neskubantys

Renginį vainikavo neįprastas šokio teatro „Padi Dapi Fish“ iš Klaipėdos pasirodymas, kuris surengtas ne scenoje, o parke. Žiūrovai buvo pakviesti išeiti į lauką ir, užsidėję ausines, pasivaikščioti po dvaro teritoriją. Klausydamiesi muzikos ir karalienės Luizės istorijos, jie kartu dalyvavo ir spektaklyje „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“, kurio šokėjos pasirodydavo vis kitose parko erdvėse. Abejingų tokiai išskirtinei atrakcijai neliko, toks spektaklio pateikimo būdas sužavėjo visus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...