Kartu kūrė „Varlių parką“

Kūrybinio proceso metu

Kūrybinio proceso metu

Liepos 10–14 dienomis Kuliuose stovyklą įkūrė „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ (KAD). Projekto metu įvairių specialybių atstovų komanda su architektais priešakyje keliauja po miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir rengia dirbtuves vaikams ir jaunimui. Jų tikslas – ne tik sukurti bendruomenės mėgstamą objektą viešojoje erdvėje, bet ir skatinti dirbtuvių dalyvius būti aktyviais savo aplinkos ir bendruomenės kūrėjais.

Darbas verda

Darbas verda

Antradienį į Juozo Tumo-Vaižganto ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vardais žymų Kulių miestelį atvykusi KAD komanda čia darbavosi iki šeštadienio: „Mes esame čia, kad išklausytume vaikų ir jaunuolių poreikius bei idėjas, kokios erdvės, jų manymu, trūksta miestelio bendruomenei. Dirbtuvių metu projekto dalyviai turi galimybę paragauti architektų duonos: tyrinėja aplinką, generuoja idėjas, dalyvauja objekto statybose. Jau keletą dienų dirbame su vaikais atlikdami kūrybines užduotis ir esame nustebinti jų neišsenkančio kūrybinio potencialo. Iš gamtinių medžiagų pagaminti architektūriniai maketai kupini naujumo, funkcionalumo ir racionalaus mąstymo. Tai tikras įkvėpimo šaltinis“, – teigė Kuliuose viešėjusi architektė Sigita.
Kūrybinio proceso metu nutarta šalia Kulių kultūros centro, vaikų vadinamame „Varlių parke“ sukurti jaunųjų kūrėjų idėjas apjungiantį objektą su pavėsine ir hamaku. Grupės koordinatorės Karolinos teigimu, buvo atsižvelgta į vaikų lūkesčius, kad šis objektas taps skirtingų kartų susibūrimo vieta. „Išgirdome iš vaikų, kad jie norėtų praleisti daugiau neformalaus laiko su šeimomis. Šis kartų dialogas jau vyksta – į statybas įsijungė visa Kulių miestelio bendruomenė: kas tiekia statybines medžiagas, kas negaili patarimų. Kad nepritrūktume energijos darbams, esame skaniai maitinami žemaitiškais vaikų mamų ruoštais patiekalais. Rūpesčio ir įvairiapusės pagalbos tikrai netrūksta“, – sakė ji.
Projekto dalyviai ir jų artimieji taip pat negailėjo komplimentų dirbtuvių rengėjams. Ernestas (14 m.) prisipažino, kad patinka komandinis darbas, galimybė susirasti draugų, daryti maketus, pažymėjo, kad puiki stovyklos atmosfera. Vaiva (7 m.) džiūgavo, kad viskas įdomu: žygiuoti, rūpintis aplinka, statyti objektus. Buvusi Kulių mokyklos direktorė ir Skaistės močiutė Zuzana žavėjosi dirbtuvių principais, kurie apjungė ir bendram tikslui subūrė skirtingo amžiaus vaikus, skatina atsakomybės jausmą, išlaisvina kūrybiškumą. Ji taip pat pastebėjo, kad idėjai įgyvendinti pasirinkta itin tinkama vieta. Stovyklos metu sukurtas objektas bus puiki „Varlių parko“, kaip rekreacinės miestelio zonos, pradžia.

Smagiai dirbta, žaista ir bendrauta

Smagiai dirbta, žaista ir bendrauta

Dirbtuvių pabaiga ir rezultatų pristatymas įvyko praėjusį šeštadienį. Perkirpti simbolinės objekto atidarymo juostelės, pasveikinti jaunųjų architektų ir pasidžiaugti nauja erdve susibūrė nemažai kuliškių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...