Nauji kompiuteriai, autobusas ir… didesnis mokestis

Sprendimų projektus tarybai pristatė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Janina Drevinskienė

Sprendimų projektus tarybai pristatė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Janina Drevinskienė

Nuo Rugsėjo 1-osios Rietavo savivaldybės švietimo įstaigos vaikus pasitiks gerokai praturtėjusios. Vien kompiuterinės technikos joms bus išdalyta už 50 tūkst. eurų. Be to, į Rietavą atkeliaus Švietimo ir mokslo ministerijos nupirktas naujutėlaitis mokyklinis autobusiukas. Bet lopšelį-darželį lankančių vaikų tėvelių laukia ne tokios pozityvios naujienos – jiems numatyti didesni mokesčiai.
Aprūpins moksleivius
Praėjusią savaitę posėdžiavusi Rietavo savivaldybės taryba priėmė keletą švietimo įstaigoms palankių ir jas materialiai praturtinsiančių sprendimų.
Vienas iš tokių – dėl lėšų švietimo įstaigas aprūpinti kompiuterine technika skyrimo. Atseikėta nemenkai – 50 tūkst. eurų. Už juos bus nupirkti net 82 stacionarūs, nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai. Organizuoti jų įsigijimą įpareigotas Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas.
Didžioji dalis minėtosios technikos, žinoma, atiteks didžiausiai savivaldybės mokymo įstaigai – Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai. Jai bus nupirkta 30 stacionarių ir 5 nešiojamieji kompiuteriai. Žadvainių pagrindinei mokyklai teks 15 stacionarių, Rietavo lopšeliui-darželiui – du stacionarūs, Tverų gimnazijai – 20 planšetinių, Tverų gimnazijos Medingėnų filialui – 10 nešiojamųjų kompiuterių.
Kaip sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Barynienė, visa naujoji technika bus skirta mokymosi procesui pagerinti, ja per pamokas naudosis mokiniai.
Kita puiki žinia – kad Švietimo ir mokslo ministerija nupirko ir Rietavo savivaldybei perdavė naują mokyklinį autobusiuką „Volkswagen Crafter“, kurio vertė yra 40 237 eurai. Savivaldybė jį nutarė perduoti Lauryno Ivinskio gimnazijai.
Mokės 20 proc. daugiau
Kaip minėjome, šalia puikių sprendimų vienas yra ir ne toks džiuginantis. Tiesa, Rietavo lopšeliui-darželiui jis palankus, o štai vaikų tėveliams – nelabai, mat paplonins jų kišenes.
Rietavo savivaldybės taryba, atsižvelgdama į ikimokyklinio ugdymo įstaigos prašymą, nutarė padidinti mokestį už vaiko išlaikymą. Lopšelį lankančio vaiko (iki 3 metų amžiaus) dienos maitinimo kaina nuo 1,59 euro kyla iki 1,90, o lankančiojo darželį tėveliai vietoj 1,97 euro mokės 2,30. Įkainio augimas – apie 20 procentų.
Didinti kainas panoro pati įstaiga, pamačiusi, kad senieji įkainiai, kurie nekitę nuo 2013 metų, neša nuostolius, mat maisto produktų kainos nuolat kyla. Tiesa, tėvai gali rinktis, kiek kartų per dieną valgys jų atžala – vieną, du ar tris. Nuo to, žinoma, priklausys ir mokesčio suma. Maitinimo galima ir visai atsisakyti, bet tik tuo atveju, jei vaikas įstaigoje praleidžia ne daugiau kaip 4 valandas.
Tam tikrus kriterijus atitinkantiems tėvams už vaiko išlaikymą ikimokyklinėje įstaigoje taikoma 50 proc. lengvata – jei vaikas turi tik vieną iš tėvų, šeimoje auga 3 ir daugiau nepilnamečių, vienas iš tėvų atlieka karinę tarnybą ir t. t.
Tiesa, mokestis ugdymo reikmėms liks nepakitęs – 0,29 euro dienai. Jam lengvatos netaikomos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...