Bandys prikelti myriop pasiųstą mokyklą

Jau buvo paskelbta apie Kantaučių mokyklos uždarymą, bet kai šios žinios išgąsdinti kantautiškiai savo vaikus užrašė į miesto mokyklas, gimė sumanymas mokyklą išsaugoti. Net jei joje telikę trys mokiniai...

Jau buvo paskelbta apie Kantaučių mokyklos uždarymą, bet kai šios žinios išgąsdinti kantautiškiai savo vaikus užrašė į miesto mokyklas, gimė sumanymas mokyklą išsaugoti. Net jei joje telikę trys mokiniai…

Ko gero, nė viena Plungės rajone esanti švietimo įstaiga nebuvo sulaukusi tiek dėmesio, kiek pastaruoju metu jo gauna Senamiesčio mokyklai priklausantis Kantaučių skyrius. Dėmesio centre įstaiga atsidūrė po kovo mėnesį vykusio Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio, kurio metu Senamiesčio mokyklos vadovas Algirdas Serva prakalbo apie Kantaučių skyriaus uždarymą. Direktorius aiškino, jog dėl per mažo mokinių skaičiaus bei prastos pastato būklės įstaiga tiesiog negali toliau tęsti ugdymo proceso.
Nuo tada kantautiškiams prasidėjo neramios dienos. Žmonės baiminosi neteksią savo kaimo šviesulio. Ko jie tik nedarė, kad mokykla išliktų – ir parašus rinko, ir valdžią bei žurnalistus kvietėsi. Ir jau atrodė, kad niekas nepadės, nes praėjusį mėnesį Savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą nuo rugsėjo pirmosios mokyklą likviduoti. Bet netikėtai valdžia persigalvojo. Myriop siųstai įstaigai ketinama leisti toliau veikti. Tik… mažytė smulkmena – mokykloje mokysis vos trys mokiniai. Ir tai dar – ne viskas. Paaiškėjo, kad Savivaldybė prie šios mokyklos išlaikymo turės prisidėti 20 000 eurų.Sprendimo projekto aiškinamajame rašte juodu ant balto užrašyta, kad Senamiesčio mokyklos Kantaučių skyriuje vietoje planuotos šeštokų–aštuntokų jungtinės klasės (11 mokinių išvyko mokytis į miesto mokyklas) komplektuojama antrokų–ketvirtokų jungtinė klasė, kurioje mokysis trys vaikai. Kadangi tai gerokai mažiau nei numatytas mažiausias klasės mokinių skaičius (vaikų klasėje turi būti bent 8), todėl mokyklai iš Savivaldybės biudžeto turi būti skiriama papildomai lėšų. Paskaičiuota, kad trūksta būtent minėtosios 20 000 eurų sumos.
Skeptiškai į tokį sprendimą žiūrintiems politikams per pirmadienį vykusį Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį meras Audrius Klišonis suskubo aiškinti, kad Kantaučių mokyklai reikės padėti tik vienerius mokslo metus. Mat tikimasi, kad kitąmet mokyklos suolus užims pirmokais tapsiantys penki šiųmetiniai darželinukai. Ne problema esą ir šiandien prastos būklės esantis mokyklos pastatas – jis bus sutvarkytas.
Už Kantaučių skyriaus išsaugojimą pasisakė ir komiteto pirmininko pavaduotoja Judita Stankutė: „Aš visada buvau už šios mokyklos išlikimą. Gaila, kad neliks pagrindinio ugdymo skyriaus, tačiau bent pradinę mokyklėlę mes privalome išsaugoti.“
Išgirdusi pasikeitusią valdžios poziciją džiaugėsi ir posėdyje dalyvausi kantautiškė Rūta Černeckienė. Vos tik sužinojusi apie Kantaučių mokyklai iškilusią grėsmę, ji ėmė telkti kaimo gyventojus kovoti už tai, kad įstaiga išliktų. Moteris tikino, jog Kantaučiuose mokykla labai reikalinga, kad kaime gyvenimą kuria daug jaunų šeimų. Netrūksta čia ir vaikų. Kantautiškė jų suskaičiavo bent šešias dešimtis.

Valdžia įsitikinusi, kad užteks lėšų ne tik mokyklai išlaikyti, bet ir suremontuoti

Valdžia įsitikinusi, kad užteks lėšų ne tik mokyklai išlaikyti, bet ir suremontuoti

O tai, kad šiuo metu mokyklą žada lankyti vos trys vaikai, R. Černeckienė teisino tėvelių išgąsčiu. Esą patys mokytojai kalbėjo, kad įstaigos neliks, ir ragino tėvus kuo skubiau savo vaikus užrašyti į miesto mokyklą, nes vėliau esą neliks vietų.
„Tai – visiškas absurdas. Kaip gali nepriimti į Senamiesčio mokyklą kantautiškių vaikų, jei tai vienos įstaigos mokiniai? Juk Kantaučių mokykla yra Senamiesčio mokyklos skyrius“, – stebėdamasi žmonių naivumu aiškino J. Stankutė.
„Tėvai tiesiog taip buvo bauginami. O dar kai iš mokyklos buvo pradėti gabenti baldai, kantautiškiai suprato, jog įstaigos tikrai neliks“, – sakė R.  Černeckienė. Iš Kantaučių kilęs Tarybos narys Audrius Šapalas taip pat aiškino, kad koją mokyklai pakišo plačiai pasklidusi žinia, jog įstaiga likviduojama. Politikas tikino savo akimis matęs daugiau kaip tris dešimtis tėvelių prašymų. Mokyklą norėjo lankyti trys pirmokai, po tiek pat antrokų ir ketvirtokų, du trečiokai, septyni penktokai, penki šeštokai ir aštuoni aštuntokai. Dar penkis vaikus tėvai į Kantaučius neva ketino perrašyti iš miesto, jei tik bus garantija, kad mokykla gyvuos. Tad akivaizdu, kad anksčiau laiko pasklidusi informacija apie neva uždaromą mokyklą stipriai pakišo jai koją.
Ar bus leista Kantaučių pradinio ugdymo skyriui gyvuoti, paaiškės per kitą savaitę vyksiantį Tarybos posėdį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...