Į Rietavą rinkosi ekologinių ūkių savininkai

L1807-16412Ketvirtadienį viešojoje įstaigoje „Rietavo žirgynas“ surengta Lauko diena, kurią organizavo Lietuvos ekologinių ūkių asociacija ir UAB „Ekoakademija“. Į renginį susirinkę ekologinių ūkių savininkai mokėsi, kaip savo veikloje taikyti inovatyvias technologijas.

Į Lauko dieną susirinkusius ūkininkus sveikino Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininko pavaduotojas Valentinas Genys, Lietuvos žemės ūkio rūmų atstovė Rietave Birutė Dromantienė, „Rietavo žirgyno“ direktorius Ričardas Astrauskas, Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas. „Džiugu, kad atėjo toks laikas, kai žmonėms svarbu ne tik pavalgyti, bet rūpi ir tai, kad tas maistas būtų švarus ir sveikas“, – kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė Savivaldybės atstovas.
R. Astrauskas, pristatydamas „Rietavo žirgyną“, paminėjo, jog viešoji įstaiga valdo apie 50 hektarų žemės. Didžiąją dalį šio sklypo (40 ha) užima ekologinis ūkis, turintis 20 ha ariamos žemės, sodų, atliekantis įvairius bandymus. „Žinoma, pagrindinis mūsų tikslas yra žirgai, jų auginimas ir veisimas. Kadangi esame įsikūrę kunigaikščių Oginskių, kurių dėka buvo išsaugota nacionalinė žemaitukų žirgų veislė, krašte, tai ir mes stengiamės tęsti tas tradicijas“, – pasakojo „Rietavo žirgyno“ vadovas.
Susirinkusieji klausė paskaitų apie ekologiniams ūkiams tinkamų augalų veislių sėklas, biologinius preparatus, ekologinės žemdirbystės inovacijas ir perspektyvas, dirvožemio agrocheminius tyrimus, kenkėjų kontrolės priemones, žemės ūkio biostimuliantus ir t. t. Po teorinės dalies visi buvo pakviesti apžiūrėti parodomuosius pasėlių laukus, kuriuose „Rietavo žirgynas“ augina avižas, kviečius, žirnius ir kitas kultūras.
Kadangi kasmetinė Lauko diena pirmąkart surengta šalia Rietavo, jos dalyviai turėjo progą susipažinti ir su šiuo miestu, jo dabartimi bei istorija. Lankydamiesi jame, svečiai stebėjosi tiek daug kartų išgirdę žodį „pirmas“: pirma elektros lemputė, pirma telefono linija, pirmoji muzikos mokykla, pirmoji žemės ūkio mokykla, agronomijos ištakos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...