Teatrų festivalis kvietė jubiliejinį kartą

P1230930xLiepos 14-ąją Rietave karaliavo teatras. Būrį teatro gerbėjų į Oginskių kultūros istorijos muziejaus kiemelį sukvietė respublikinis teatrų festivalis „Rietavo vasaros vaidinimai 2018“. Populiarumo neprarandantis renginys šiemet švenčia dešimties metų gyvavimo jubiliejų. Tad šiųmetinis festivalis buvo skirtas ne tik savo sukakčiai, bet ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Teatrų šventės rengėjas – Rietavo kultūros centras – pasistengė, jog pastaroji įsimintų tiek patiems rietaviškiams, tiek svečiams.

Apie festivalio pradžią paskelbė į muziejaus kiemelį teatralų, padedamų Rietavo kultūros centro folkloro ansamblio „Kadaginis“, įridentas simbolinis laiko ratas. Po šios ceremonijos į teatro meno puoselėtojus bei gerbėjus kreipėsi Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Jis pasidžiaugė, jog prieš dešimtmetį gimęs festivalis dar ir šiandien kvėpuoja plačia krūtine ir kasmet sukviečia platų ratą dalyvių bei jų pasirodymų pamatyti norinčių smalsuolių.
Į susirinkusiuosius kreipėsi ir šventės šeimininkų – Rietavo kultūros centro teatro „Ruoda“ – vadovas bei režisierius Vincas Andriuška, neslėpęs pasididžiavimo, jog Rietave vyksta toks renginys.
Būtent teatrui „Ruoda“ ir teko garbė pradėti festivalį. Jo programoje buvo ne tik rietaviškių vadinimas, bet ir teatro režisieriaus Gyčio Bernardo Padegimo paskaita bei Kauno „Ramovės“ teatro, Pasvalio kultūros centro Saločių skyriaus teatro „Nemigęs“ ir Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro pasirodymai.
Rietaviškių teatras „Ruoda“ susirinkusiesiems dovanojo lenkų komediją „Neprieštarauk“. Žiūrovai liko sužavėti ne tik pačia suvaidinta istorija, bet ir aktorių talentu, gebėjimu perteikti kiekvieno įkūnijamo personažo charakterį.
Įdomus buvo ir Kauno „Ramovės“ teatro spektaklis pagal garsiąją A. Čechovo pjesę „Meška“. Publikai patiko teatro „Nemigęs“ performansas „Moteris smėlėtu veidu“ bei mėgėjų teatro „Avilys“ suvaidintas spektaklis – Remigijaus Paciukonio komedija „Nei velnias, nei gegutė“.
Festivalio dalyviams buvo įdomu pabendrauti ir su teatro profesionalu – režisieriumi G. Padegimu, skaičiusiu paskaitą muziejuje. Tai – vienas vakarietiškiausių Lietuvos režisierių, pirmasis pradėjęs statyti spektaklius užsienio teatruose, bendradarbiauti su užsienio menininkais, beatodairiškai įsijungęs į Lietuvos išlaisvinimo judėjimą, visą laiką nuosekliai dirbęs su lietuvių autoriais. Jis atvedė į sceną ir padėjo žengti pirmuosius žingsnius daugybei dabar garsių menininkų – dailininkų, kompozitorių, aktorių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...