Moderniam fontanui parke pasakė griežtą NE

DSC-0458-V„Žemaitis“ pernai rašė, kad Plungės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia UAB „Poolservice“ dėl fontano Plungės dvaro parko centriniame tvenkinyje įrengimo. Darbams praėjusių metų liepą pasirašytoje sutartyje buvo numatytas vienerių metų terminas. Metai jau praėjo, o fontano Plungės parke vis dar nematyti. Kodėl?

Šį klausimą pirmiausia uždavėme parką prižiūrinčio Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui. Jis atsakė susidariusios situacijos nekomentuosiąs, mat fontaną užsakė ir jo įrengimu rūpinasi Savivaldybės administracija. Kadangi šios direktorius serga, kreipėmės į merą Audrių Klišonį. Jis papasakojo, jog minėtoji įmonė dar pavasarį pradėjo paruošiamuosius darbus – ruošėsi nuleisti nedidelio tvenkinio, esančio tarp centrinių rūmų ir buvusio žirgyno, vandenį, kad galėtų išvalyti per daug metų dugne susikaupusį dumblą. Bet netikėtai įsikišus aplinkosaugininkams ir paveldosaugininkams darbus teko sustabdyti.
Pasak mero, Aplinkos apsaugos agentūros specialistus kažkas suklaidino pranešęs, neva ketinama nuleisti visų parke esančių tvenkinių vandenį. „Pamatę, jog bus nuleistas tik šio tvenkinuko vanduo, aplinkosaugininkai pasakė pretenzijų neturintys. Šis telkinys suformuotas dirbtinai, tad jį galima valyti ir be Aplinkos apsaugos agentūros įsikišimo“, – kalbėjo A. Klišonis.
O štai su paveldosaugininkais susitarti nepavyksta iki šiol. Jiems užkliuvo tai, kad norima tvenkinyje įrengti naują fontaną, o ne atgaivinti senąjį, kurio keli purkštukai iki šiol išlikę ant restauruotos Veneros skulptūros. „Laukia derybos“, – sakė meras.
„Jokių derybų nebus. Parkas yra saugomas istorinis objektas ir negali būti nė kalbos apie kažkokį modernų fontaną jame. Jeigu tokio norite, darykite už parko teritorijos. Mieste turite didžiulį tvenkinį, jame galite įsirengti tiek fontanų, kiek tik širdis geidžia. Bet tik ne parke“, – taip šią situaciją komentavo Kultūros paveldo departamento Telšių skyriaus vedėjas Antanas Eičas.
Jis tikino labai nustebęs, kai „Poolservice“ atstovai atnešė jam suderinti parke ketinamų tiesti naujam fontanui reikalingų elektros tinklų schemą, mat apie žadamus čia atlikti darbus iki tol nebuvo girdėjęs.
„Aš esu už tai, kad būtų atkurtas toks fontanas, koks buvo seniau. Ir tai ne mano nuomonė – to reikalauja teisės aktai, reglamentuojantys kultūros paveldo objektų apsaugą“, – sakė A. Eičas. Pasak jo, tokios situacijos jau tampa negera praktika. Esą Plungės valdžia nederina saugomose teritorijose ketinamų atlikti darbų su paveldosaugininkais, dėl to kyla ginčai, abiem pusėm kainuojantys daug nervų.
Vis dėlto ir rajono meras A. Klišonis, ir paveldosaugos specialistas A. Eičas sakė esantys pasiryžę rasti abiems pusėms tinkamiausią sprendimą, tad belieka tikėtis, jog fontano purslai anksčiau ar vėliau Plungės parką papuoš.

9 komentarai(-ų)

 • Plungiškė:

  Palaikau gerb.A.Eičą!

 • varkalis:

  tokius eicus ismaudyti tvenkinio dumble

 • žvilgsnis iš šono:

  Pala, gi Plungės savivaldybėje dirba paveldosaugininkas. Ką jis mano?
  Ar žurnalistamss nederėtų paklausti nuomonės žmogaus, kuris betarpiškai Plungėje atsako už paveldą ? Čia gi jo daržas

 • Man aktualu:

  Nejaugi norint, kad rūmų kiemas ar skveras kaip jį ten pavadinti atrodytų gražiau ir patraukliau lankantiems svečiams, reikia duot pakišą kažkokiems sovietiniams palikuonims… nes be pakišos jis nesupranta, kad atrodys patrauklesnis dvaro kiemelis… Biurokratija dar gteitai neišnyks…

 • Krescencijus:

  Prieš pradedant kitus purvuose maudyti reiktų patiems atsiprausti ir bent kartą pasiskaityti kuo Plungės dvaras yra toks vertingas. Ir ar neturėtumėte pradėti Plungę puošti nuo šiukšlynų ir šabakštynų tvarkymo? Beje, pritariu. Mažai klausimų žurnalistai uždavė. Mažai.

 • Teisybė:

  matyt,norima vėl išplauti pinigus,kurių labiau reikia viso miesto tvarkymui.Jau ir taip daug milijonų sukišta į muziejų,ypač į trinkelias. Nėra pas kontrolierių nei SST.

 • virginija:

  o kas tvarkys parko sviestuvus jie neatlieka jokios funkcijos dalis tape sirsiu lizdais o kaip su akmaniniu keliu nuo mesku parodykit kas juo gali eiti nebent tas kas nori kojas issisukineti linkiu merui su meriene pasivaikscioti o ponas bakanauskas matyt prie to kelio net nebuvo

 • ddd:

  Meras su Bieliausku sugalvojo, kad reikia prasisukti su fontanu, bet KVAD pamiršo…. Parko moderninti negalima, tuo jis ir yra patrauklus. Teisingai sako Eičas, – tegu fontanus daro PLungės Jūroje, ten irgi galima prasisukti…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...