Apie mešką

BunkaPasklido gandas, kad cirkininkas Mykolas Zobovas kankina mešką. Mykolas Zobovas atkerta, jog tai – kvailių kalbos.
Dėl kvailumo nežinau, bet galvoje kirba pasakojimas apie dramblį zoologijos sode. Iš ten grįžęs diedas šeimynai pasakojo, kad dideles ausis matė, straublį matė, kojas kaip stulpus, net uodegą regėjo, bet dramblio – ne.
O vabaliukų matėte? Kaip jie striksi, ropoja, čirškia?
Ateina pavasaris, ugniagesiai ir šiaip žalieji grasina baudomis, visuomenės prakeiksmais pernykštę žolę deginantiesiems, nes ugnyje žūsta striksintieji, ropojantieji, čirškiantieji.
Ateina vasara, į pievas išslenka šienapjovės, o iš paskos – žolę į rulonus susukantys padargai. Suka kaip pasiutę pašarą galvijams kartu su vabaliukais, dar į plėvelę suvynioja. Gyvius dusina, šutina iki jie baisų galą gauna.
Niekas dėl to galvos labai nekvaršina. Nes toks žudymas – ekonomiškai pateisinamas.
Čirkštelsi apie vabaliukų teises, žiūrėk, kokia arši seimūnė dar Maskvos agentu apšauks.
Apie zoologijos sodus irgi tylim, nors ne vienam jie panašūs į gyvūnų kalėjimus. Pabandyk pareikšti juose uždarytiesiems užuojautą, tau paaiškins, jog griauni kad ir ne visada pelną nešančią seniai sukurtą pramogų ir švietimo sistemą.
Pamenat plungiškių vaikų, su mūsų rajono centru susigiminiavusiame Rusijos Krasnogorsko mieste akies krašteliu regėjusių Putino pakalikais vadinamus „Naktinių vilkų“ motociklininkus, istoriją? Konservatoriai juos apšaukė Maskvos agentais, prilygino Ebolos virusui.
Bet apie Lietuvos televizijų transliuojamas rusiškas laidas ir labai abejotinos vertės filmus panašių epitetų girdėti neteko. Gal todėl, kad vaikai atsikirsti bejėgiai, o televizijos gali arba į eterį nebepriimti, arba trinktelti taip, kad maža nepasirodys. O juk televizijos bruka taip vadinamą „minkštąją propagandą“ tūkstančius kartų efektyviau nei vaikų svečiavimasis pas senus plungiškių draugus.
Taigi. Mykolo Zobovo mešką matom, šuniukams, katytėms saugoti įsteigta net gyvūnų policija, prieglaudos, politikai deklaruoja meilę visokiems gyviams, regis, išskyrus žmones. Bet tik naudingumo sau rėmuose.
O už jų lieka meškos. Medžiojamos dėl kailio, zoologijos soduose. Ir dramblio dydžio amoralūs dalykai. Bet mes kimbam tik į jo uodegą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...