Šateikiuose – tradicinė vasaros šventė

21807-16441Įsibėgėjus vasarai, pagreitį įgavo ir kasmet miestelių bei kaimų gyvenimą pagyvinančios šventės. Ypač jų derlingas buvo praėjęs savaitgalis. Smagaus šventinio šurmulio netrūko nei Karklėnuose, nei Kuliuose, nei Šateikiuose. Apie ypatingą dieną pastarojoje gyvenvietėje nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto skelbė miestelio žadintojais bei šventės kviesliais tapęs jaunimas. Net tingiausias šateikiškis, išgirdęs merginų ir vaikinų skanduotes bei smagią muziką, ritosi iš lovos ir ėmė ruoštis visą dieną Šateikius drebinusiai ir žmones linksminusiai šventei.

Anksčiausiai tradicinė šateikiškių šventė „Mano kaimo vasara“ prasidėjo žūklautojams. Juos dar šeštą valandą ryto prie tvenkinio sukvietė žvejų varžybos. Azartiškai nusiteikę dalyviai, sumerkę kabliukus, tikėjosi pagauti kuo didesnį laimikį – juk nuo to priklausė, kam atiteks geriausio žvejo vardas.
Savo jėgas galėjo išbandyti ir vaikai. Tarp jų geriausiais žvejais pripažinti Lukas R., Daumantas  T. ir Modestas P. Suaugusiųjų kategorijoje geriausiai sekėsi Arūnui Vaškiui, Romui Bumbliui ir Kaziui Pociui.
Nenuobodžiavo ir sporto entuziastai. Jų laukė krepšinio, stalo teniso, paplūdimio tinklinio bei šaškių varžybos. Krepšinio rungtyje absoliučiais lyderiais pripažinta šateikiškių komanda „Minusas“. Laipteliu žemiau liko komanda „Aleksandravas“. Dar vienai šateikškių komandai „Humell“ teko tenkintis trečiąja pozicija. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė paplūdimio tinklinis. Pastarąjį žaidė net aštuonios komandos. Tarp geriausiųjų – komandos „Londonas“, „Aleksandravas“ ir „Kadaičiai“.
Į Šateikių šventės programą šiemet įsiliejo ir mašinų slalomas. Jame dalyvavo daugiau nei keturios dešimtys dalyvių iš visos Lietuvos. Ši automobilių sporto šaka sudomino ir būrį smalsuolių – jie su didžiuliu susižavėjimu stebėjo, kaip vairuotojams sekasi įveikti trasą.
Veiklos netrūko ir mažiesiems šventės dalyviams. Jie kartu su tėveliais galėjo dalyvauti šeimų estafetėje ar linksmintis su vaikų pamėgtąja Kake Make.
Vakare visų laukė iškilmingoji šventės „Mano kaimo vasara“ dalis. Ji prasidėjo prasmingais bene žymiausio mūsų šalies filosofo Antano Maceinos žodžiais: „Tėvynę, kaip erdvę, palikti galima, ir ją yra palikę milijonai. Tėvynės, kaip istorijos, palikti negalima, kadangi negalima išeiti iš laiko. Žmogaus laikas visada yra istorija…“ O kokios iškilmės be trispalvės iškėlimo. Ši garbinga užduotis patikėta Aldonai ir Antanui Saliams, atstovavusiems vyresniajai kartai, bei mažiausiesiems šventės dalyviams.
Šateikiškius bei svečius linksmino būrys vietos saviveiklininkų. Tarp pasirodžiusiųjų – moterų šokių kolektyvas „Madamos“, jaunimo „Tandemas“, mažųjų šokėjėlių grupė, kurių vadovė – Akvilina Bertašiūtė. Sceną sudrebino ir folkloro ansamblis „Šateikee“, vokalinis ansamblis „Saviti“, vadovaujami Laimos Domarkienės, visų pamėgtas Šateikių parapijos ansamblis „Žiburys“, kuriam diriguoja Jurgita Arlauskienė, bei išradingasis dramos kolektyvas, prie kurio vairo stovi Margarita Gedvilienė.
Renginių turtingą šventės programą papuošė ir svečiai iš Latvijos. Abejingų nepaliko Tukumo šokių kolektyvas „Abavinia“. Visiems buvo įdomu prisiliesti ir prie artimiausių mūsų kaimynų kultūros.
Pirmąkart šventės rengėjai nutarė pagerbti ir šeimas, šiais metais švenčiančias reikšmingas savo bendro gyvenimo sukaktis. Ilgus bendro gyvenimo metus nugyvenusios poros pakviestos atsisėsti ant išpuoštų kėdžių bei buvo apjuostos ąžuolo vainikais.
Ši ceremonija suvirpino ne tik žiūrovų, bet ir pačių jubiliatų širdis. Jaudulio kupiną akimirką ne vieno iš jų akyse suspindo džiaugsmo ašara. Dėmesio sulaukė šiemet auksines vestuves švenčiantys Jadvyga ir Petras Simonas Lubiai, 55-erius metus jau drauge žengiantys Aldona ir Antanas Lubiai, tvirtas – geležines – vestuves šiemet švenčiantys Jadvyga ir Alfonsas Šukiai bei Adelė ir Povilas Gelumbickiai.
Poroms apie gražius jubiliejus primins ir tautodailininkų Akvilinos ir Rimanto Laimų drožti angelai, kuriuos joms įteikė meras Audrius Klišonis bei Šateikių parapijos klebonas Romualdas Gečas. Žinoma, sugiedota ir „Ilgiausių metų“. Tikimasi, kad tokia ceremonija taps gražia šventės tradicija.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...