Platelių ežeras pasiglemžė 28 metų vyro gyvybę

Šeštadienio vakarą, apie 22.15 val., Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta, kad Platelių ežere, ties Plokštinės poilsiaviete (Žemaičių Kalvarijos seniūnijos Paplatelės kaimo teritorijoje), skęsta jaunas vyras. Deja, jo surasti ir išgelbėti nepavyko. Kūnas aptiktas tik kitos dienos popietę.

Ugniagesiams gelbėtojams iš pradžių pranešta, kad, apsivertus plastikinei valčiai, ežere skęsta vyras. Netrukus gautas ir antrasis pranešimas – skęstančiojo vandenyje nebesimato.
Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba į Plokštinės poilsiavietę išsiuntė Platelių komandą ir specialia įranga aprūpintą ekipažą iš Plungės. Plaukiant valtimi, atlikta įvykio vietos žvalgyba. Deja, pirminės paieškos rezultatų nedavė. Kadangi buvo vėlu, pradėjo temti, gelbėtojams savo darbą teko nutraukti. Tądien kūnas nerastas.
Sekmadienį skenduolio paieškos pradėtos nuo ankstyvo ryto. „Išvakarėse narų nekvietėme. Buvo vėlu, o jie sutemus neturi galimybių dirbti. Kitą dieną mums pagelbėjo ne tik mūsų Telšių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų komanda, bet ir prie Platelių ežero įsikūrusios „Nardymo akademijos“ narai. Jų prisijungė net šeši. Kadangi mūsiškiai gali nerti tik iki 12 metrų, o ežero gylis toje vietoje – iki 15–16 metrų, „Nardymo akademijos“ pagalba mums labai pravertė. Ieškoti buvo sudėtinga, mat žmonės mums nurodė skirtingas vietas“, – pasakojo Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.
Ryte prasidėjusios skenduolio paieškos užsitęsė iki popietės. Telšiškiai narai iš pradžių aptiko į dugną nugrimzdusią elektriniu varikliu varomą valtį, o už kelių metrų – ir skenduolį. Kūnas rastas 12 metrų gylyje, apie 300 metrų nuo kranto. Paieškos baigtos apie 15.30 valandą. Į įvykio vietą iškviesti Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos medikai konstatavo 1989 metais gimusio Telšių miesto gyventojo G. J. mirtį.
Išsiaiškinta, kad Plokštinės poilsiavietėje stovyklavę jauni vyrai, sėdę į valtį, nutarė aplankyti kitoje vietoje poilsiavusius savo draugus. Plaukė dviese. Kai sumanė pasikeisti vietomis, valtis susvyravo ir apsivertė. Vienas iš vyrų šiaip ne taip pasiekė krantą, o jo bičiulis to padaryti nepajėgė. Tikėtina, kad vyrai buvo apsvaigę nuo alkoholio.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...