Apie Mėnulį

BunkaNa, buvo Mėnulio užtemimas. Toks, kuris kartojasi tik sykį per šimtą metų. Buvo, praėjo. Kas matė, kas – ne, bet ir vieniems, ir kitiems nebrinktelėjo jokių liekamųjų reiškinių. Per makaulę netarkštelėjo, akys dėl to nesužvairėjo.
Tik pranešimai prieš užtemimą linksmino. Ypač apie tai, kad patamsėjusį Mėnulį galima stebėti be akių apsaugos priemonių. Kartojo tiek sykių, kad net užkietėjęs žemaitis kaimynas neištvėrė: „A anėj kloikas, a momis kloikuom laika?“
Kitą tokį gamtos reiškinį mūsų palikuoniai regės po šimto metų.
O Mėnulio pilnatys daug dažnesnės.
Ir poveikis žmonėms nepamatuojamai didesnis.
Gal, sakau, renkamiems valdymo organams reikėtų drausti tuo metu įstatymus, potvarkius priiminėti. Mėnulio pilnaties metą paskelbti sprendimų nepriėmimo dienomis. Dėl viso pikto. Juk ir tautos išmintis sako, kad kopūstiene nusideginusysis, ir pro kopūstų lauką eidamas panosę vėsina.
Įrodyta, kad pilnatis ne vienam smegeninę susuka. Bet niekas dar neįrodė, jog tarp sprendimus priiminėjančiųjų tokių skystapročių nėra.
Nors bandymų buvo. Berods Algimantas Salamakinas siūlė visiems kandidatams į Seimą Vyriausiajai rinkimų komisijai atnešti ir psichiatro pažymą apie sveikatą.
„Bumo“ parduotuvėje Plungėje pardavėjai sako pastebėję, jog Mėnulio pilnaties metu įdomių pirkėjų pagausėja. Va, atėjo vienas, prašė spynos šerdies. Pardavėjas padavė, o tas akis balino. Sakė, prašantis tik šerdies, nes raktą jis turi. Kito jam nereikia. Ir aiškinimų, jog kiekviena spyna turi savo raktą, neklausė.
Išvadino pardavėją apgaviku ir išėjo. Bet po poros dienų vėl pasirodė. Ar pilnaties poveikis praėjo, ar, apėjęs visas parduotuves, tokį pat atsakymą išgirdo, ar grįžo, kur pigiau.
Kita pirkėja apžiūrėjo plyteles sienoms klijuoti, išsirinko. Pardavėjas krauna, o pirkėja rėkia, kad ne tas ima.
Reikėjo šiek tiek laiko, kol pardavėjas susizgribo, jog klientė kitą plytelės pusę buvo nusižiūrėjusi.
Pažįstamas gydytojas pasakojo nutikimą su lovoje nejudančiu pacientu. Per Mėnulio pilnatį jis nubildėjo laiptais iš trečio aukšto pasiskųsti, jog jau daugiau kaip valanda, kai niekas neateina jo ant kito šono apversti.
Tokių istorijų – aibė.
Tad nereikėtų su Mėnulio pilnatimi juokauti. Juolab kad ji dažnai kartojasi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...