Kalvariškiai švenčia kartą per metus, bet – „truopnē“

L1807-16432Kasmet, paskutinįjį liepos šeštadienį, Žemaičių Kalvarija kviečia į tradicinę miestelio šventę. Šiemet ji – jau 21-oji. Smagiai švenčiant paminėtos dvi svarbios sukaktys – Žemaičių Kalvarijos 765-mečio jubiliejus ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Ta proga miestelėnai bei jų svečiai ir pasimeldė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje, ir įvairiausiomis pramogomis džiaugėsi – sportavo, koncertavo, atvykusių atlikėjų klausėsi.

Šventinis šurmulys Žemaičių Kalvarijoje netilo visą dieną. Po pamaldų bazilikoje visi buvo pakviesti į oficialų šventės atidarymą. Jo metu visus pasveikino riaumojantys kalvariškių motociklai, o svarbiausias miestelio istorijos datas priminė kultūros centro teatro „Vyturys“ aktoriai. Paskelbus šventės pradžią, visi „pasipylė“ kas kur  – kas žaisti ar stebėti krepšinį, dalyvauti motociklų, keturračių ar dviračių varžytuvėse, pasigalynėti prie šaškių lentos, virti košės, vaikai – pasimėgauti jiems skirtomis atrakcijomis.
Vakare kalvariškiai rikiavosi į eiseną, kurios priekyje plevėsavo Lietuvos, Žemaitijos ir Žemaičių Kalvarijos vėliavos. Puikiai nusiteikę šventės dalyviai iš miestelio centro ėjo iki Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirto akmens. Į eiseną rikiavosi vaikai, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kolektyvai, sporto klubo „Kalvynas“ nariai, skirtingų gatvių gyventojai su savo atributika, Šarnelės ir „Gardų“ bendruomenės, seniūnijos darbuotojai, svečiai ir daug kitų. Akmenį apjuosus ąžuolo lapų vainiku ir sugiedojus „Tautišką giesmę“, kalvariškiais pasidžiaugė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Tai bendruomenė, kurios nereikia raginti kažką daryti, o tik netrukdyti jai veikti.“
Prasidėjus šventinėms linksmybėms, visus pasveikino Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius, Kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė, bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas. Pirmąją dainą užtraukė neseniai suburtas kalvariškių vokalinis ansamblis, kuriam vadovauja Andrius Beržanskis.
Kreipdamasis į šventės dalyvius, L. Gricius džiaugėsi: „Malonu su jumis sveikintis. Švenčiam tik kartą per metus, bet – „truopnē“ ir iš visos širdies.“ Na, o už tai, kad visi gali mėgautis puikia švente, seniūnas dėkojo bazilikos kanauninkui Jonui Ačui, Kultūros centro direktorei R. Jokubauskienei, bendruomenės pirmininkui B.  Kleinauskui, kolektyvų vadovams Sandrai Jazdauskienei, A. Beržanskiui, Valdai Valančienei, Kristinai Kondratavičienei, Rimantui Jazdauskui ir kitiems.
Šventės organizatoriai ypatingą dovaną buvo paruošę kalvariškiams, kurie garsina miestelio vardą ir nepailstamai dirba jo žmonių labui. Tai motokrosininkas Domantas Jazdauskas, krepšininkas Lukas Kreišmontas, atsidavusiai dirbantys Staselė Staponkienė, R. Jokubauskienė, B. Kleinauskas, Arvydas Trumpickas. Jiems įteiktos Žemaičių Kalvarijos vėliavos.
Žinoma, žodis buvo suteiktas ir svečiams – visus sveikino Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas, meras A. Klišonis, Savivaldybės tarybos nariai Asta Beierle-Eigirdienė ir Robertas Endrikas. Sveikinusieji pasidžiaugė, jog čia visi dirba ranka rankon: seniūnija, bendruomenė, parapija, Kultūros centras, mokykla. O kai visi išvien, ir rezultatas akivaizdus.
Žemaičių Kalvarija išties – tvarka ir grožiu išsiskiriantis miestelis. Dabar, kaip sakė R.  Jokubauskienė, seniūnijoje jau apie šimtas apdovanojimo vertų sodybų. Šiemet pagerbti penkių šeimininkai: šimto metų senumo sodybą Pūčkoriuose puikiai tvarkanti Ona Valančiauskienė, Danutė ir Alvidas Zaleckiai, Dalia ir Zigmas Mačerniai, Dalia ir Liudas Griciai, Alma ir Vidmantas Jonikai. Už pavyzdingiausiai tvarkomą įstaigos aplinką pagerbtas Žemaičių Kalvarijos globos namų vadovas kanauninkas J. Ačas.
Pagarbos sulaukė ir šventės metu vykusių sporto rungčių laimėtojai. Pirmiausia apdovanoti krepšinio turnyro čempionai. Jį abiejose amžiaus grupėse (iki 16 metų amžiaus ir suaugusiųjų) laimėjo kalvariškiai – „Blagadariais“ pasivadinusios komandos. Šaškių varžybose nepralenkiamas buvo Romualdas Šlepavičius, motociklų slalome prizines vietas pelnė Edvinas Pocius (I v.), Darius Perminas (II v.) ir Tadas Perminas (III v.). Beje, E.  Pocius tapo ir lėčiausiai važiavusiojo rungties nugalėtoju. Keturračių varžybas laimėjo D.  Jazdauskas (I v.), Antanas Klibavičius (II v.) ir Vaidas Raišutis (III v.). Važiavimo per lieptą rungtį neįkritęs į purvą įveikė Ernestas Klibavičius.
Šventės dalyvius linksmino grupė „Šokio vizija“, jaunosios Platelių meno mokyklos Žemaičių Kalvarijos skyriaus šokėjos, vokalinė grupė, neseniai Dainų šventėje pasirodęs jungtinis kalvariškių ir alsėdiškių choras, grupė „120“, kurioje dainuoja šiame miestelyje pas močiutę vasaras leidęs Dovydas, prieš kurį laiką kalvariškių atkurta estradinė grupė ir kiti. Geros nuotaikos šventės dalyviams nepristigo iki paryčių. Na, o dabar jau galvojama apie kitą – Šarnelės kaimo – šventę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...