Politikų turtai – kaip ant delno

Liepai įpusėjus, kaip ir kasmet, Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė politikų, valdininkų, valstybei bei savivaldybėms priklausančių įmonių bei įstaigų vadovų bei jų šeimos narių turto deklaracijų duomenis. „Žemaitis“ domėjosi, kokius turtus pernai turėję nurodė Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai bei plungiškių interesams atstovaujantys Seimo nariai, taip pat – Savivaldybės įstaigų ir įmonių direktoriai.

Tarp turtingiausių Tarybos narių – verslininkai ir ūkininkai
Nebe pirmus metus, gerokai atsiplėšusi nuo kitų, turtingiausiųjų Plungės politikų sąrašo viršuje yra Tarybos nario Liudo Skieraus šeima. Jiedu su žmona Regina nurodė pernai turėję turto už kiek daugiau nei 4 mln. eurų. Bendra jų turėtų statinių ir sklypų vertė – 87,4 tūkst. eurų, transporto priemonių – 10 tūkst., akcijų – 625 tūkstančiai. Kitas turtas – piniginės lėšos (183 tūkst. eurų). Be to, politikas ir verslininkas nurodė, jog pernai paskolino ir nesusigrąžino 3,1 mln. eurų.
Antra turtingiausiųjų sąraše – Plungės rajono mero Audriaus Klišonio ir jo žmonos Inesos šeima. Jiedu deklaravo turto už 816 tūkst. eurų. Bendra jų turėto nekilnojamojo turto vertė  – 260 tūkst. eurų, akcijų – 3,8 tūkst. Sutuoktiniai pernai buvo pasiskolinę 457 tūkst. eurų, kitiems paskolinę ir nesusigrąžinę – 32 tūkst., be to, turėjo 62,2 tūkst. eurų santaupų.
Gana aukštas pozicijas išlaiko sėkmingai ūkininkaujanti Tarybos narė Daina Martišienė. Ji su vyru Juliumi nurodė pernai turėjusi turto už 642 tūkst. eurų: nekilnojamojo turto – už 443 tūkst. eurų, transporto priemonių – už 25 tūkst., kitų daiktų  – už 60 tūkst. Martišiai pernai turėjo 41 tūkst. eurų piniginių lėšų ir buvo pasiskolinę 73,8 tūkst. eurų.
Verslininkas Romas Remėza su žmona deklaravo turto už 577 tūkst. eurų. Jų turėtų statinių bei sklypų vertė siekė 282 tūkst. eurų, akcijų – 139 tūkstančius. Beje, politiko šeima pernai nei skolino, nei skolinosi. Sutuoktinių santaupos – beveik 156 tūkst. eurų.
Prie labiausiai pasiturinčių rajono politikų – ir jauniausias Tarybos narys Julius Nekrašas. Verslininkas su žmona Simona nurodė pernai turėję turto už 381 tūkst. eurų: statinių – už 222 tūkst., sklypų – už 8,5 tūkst., akcijų – už 3 tūkst., santaupų – 68,6 tūkst. J. Nekrašas pernai turėjo pasiskolinęs 78 tūkst. eurų.
Nedaug atsiliko ūkininkai Mindaugas ir Vilma Jurčiai, kurių deklaruoto turto vertė – 379 tūkst. eurų. Jiedviems priklausę statiniai įkainoti 104-iais tūkst. eurų, sklypai – 20-čia tūkst., transporto priemonės – beveik 11 tūkst., kiti daiktai – 145-iais tūkst. Be to, politikas nurodė pernai turėjęs 81-o tūkst. eurų paskolą. Jurčių deklaruotos piniginės lėšos – 16,9 tūkst. eurų.
Farmacininko Adomo Zamulskio deklaruoto turto vertė – 369 tūkst. eurų. Didžiąją dalį šios sumos sudarė turimų statinių vertė (106 tūkst.) bei piniginės lėšos (235 tūkst.). A. Zamulskis, kaip ir keli kiti Tarybos nariai, nurodė pernai paskolinęs ir nesusigrąžinęs 25 tūkst. eurų.
Nekilnojamąjį turtą Plungėje pardavusi ir Palangoje įsikūrusi Asta Beierle-Eigirdienė deklaravo pernai turėjusi turto už 269 tūkst. eurų: nekilnojamojo turto – už 246 tūkst., transporto priemonių – už 2 tūkst. Pernai ji buvo pasiskolinusi 15,4 tūkst. eurų bei turėjo 5,5 tūkst. eurų santaupų.
Plungės technologijų ir verslo mokyklai vadovaujantis Audrius Misiūnas su žmona Odeta nurodė pernai turėję turto už 336 tūkst. eurų. Jų valdomų statinių ir sklypų vertė – 267 tūkst., transporto priemonių – 14 tūkst. Kitas turtas – piniginės lėšos (42,6 tūkst.). Politikas pernai buvo pasiskolinęs 12,6 tūkst. eurų.
Pernai ir šiemet į ne vieną skandalą įsivėlęs laidojimo paslaugas teikiančios įmonės vadovas Petras Beinoras su žmona Aurelija deklaravo 154 tūkst. eurų vertės turtą (statiniai – 41,2 tūkst., sklypai – 3,1 tūkst., transporto priemonės  – 14 tūkst., akcijos – 40 tūkst., santaupos – 8,4 tūkst.). Politikas ir verslininkas buvo pasiskolinęs 43,5 tūkst. ir paskolinęs
3,4 tūkst. eurų.
Kitų deklaracijos – kuklesnės
Valstybinėse įstaigose dirbančių Tarybos narių turto deklaracijose nurodytos kur kas kuklesnės sumos. Plungės rajono greitojoje medicinos pagalboje vyriausiąja buhaltere dirbanti Marė Valaitienė nurodė pernai neturėjusi visiškai jokio turto, išskyrus kuklias (6,7 tūkst. eurų) pinigines santaupas.
Vaidotas Skierus su žmona Vilma deklaravo turto už 34,8 tūkst. eurų (didžiąją dalį šios sumos (23 tūkst.) sudaro piniginės lėšos). Algirdo Pečiulio bei jo žmonos Janinos deklaracijose nurodyta turto už 57,6 tūkst. eurų (didžiąją dalį šios sumos sudarė verslininko ir politiko turimos akcijos – 31,5 tūkst. eurų). Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Skurdauskienė su vyru Artūru nurodė turėję turto už 73,5 tūkst. eurų.
Seimo nariai – ne basi
Plungei atstovauja net trys Seimo nariai. Visų jų valdomo turto vertė – panaši. Jurgis ir Vilija Razmai deklaravo 203 tūkst. eurų vertės turtą. Jų valdomo nekilnojamojo turto vertė  – 164,8 tūkst. eurų, transporto priemonių – 2 tūkst., akcijų – 3 tūkst. Seimo narys dar nurodė pernai turėjęs 5-is tūkst. eurų santaupų bei kitam paskolinęs ir nesusigrąžinęs 3 tūkst. eurų. Sutuoktiniai taip pat deklaravo 28,8 tūkst. eurų paskolą.
Buvęs verslininkas, o dabar Seimo narys Jonas Varkalys su žmona Nijole nurodė turėję 223-jų tūkst. eurų vertės turto: nekilnojamojo turto už 14 tūkst. eurų, transporto priemonių – už 70 tūkst., santaupų – 139 tūkstančius. Varkaliai pernai nei skolino, nei skolinosi.
Anksčiau ūkininkavusio, o dabar Seime Plungei atstovaujančio Andriejaus Stančiko bei jo žmonos Sigutės turto deklaracijose nurodyta bendro turto už 261 tūkst. eurų. Sutuoktiniai valdė nekilnojamojo turto už 139 tūkst. eurų. Seimo nario turimo asmeninio automobilio vertė – 8,6 tūkst., jis nurodė turėjęs 65,7 tūkst. eurų paskolą. Be to, sutuoktiniai deklaravo 18,5 tūkst. eurų santaupų bei nurodė turintys 29,4 tūkst. eurų vertės kitų daiktų.
Neatsilieka ir direktoriai
Praėjusių metų pabaigoje prie Plungės rajono savivaldybės administracijos vairo stojęs Gintaras Bagužis taip pat privalėjo deklaruoti savo turtą. Jis nurodė pernai su žmona Lingaile valdęs nekilnojamojo turto už 196 tūkst. eurų, be to, direktorius pernai buvo pasiskolinęs 85,7 tūkst. eurų. Jo žmona deklaravo turinti 1,6 tūkst. eurų vertės akcijų ir 35 tūkst. eurų santaupų.
Žiniasklaida šią savaitę atkreipė dėmesį į didžiulius turtus, kuriuos valdo kai kurių valstybinių ir savivaldybių įstaigų bei įmonių (pavyzdžiui, ligoninių) vadovai. Tad „Žemaitis“ pasidomėjo, kokia situacija Plungėje. Mūsų miesto ligoninės direktorius Antanas Martusevičius su sutuoktine Jadvyga deklaravo turto už 185 tūkst. eurų (nekilnojamasis turtas – 77,8 tūkst., transportas – 24,5 tūkst., santaupos – 25,2 tūkst., akcijos – 3 tūkst., pasiskolintos lėšos – 50 tūkst., paskolintos – 3,9 tūkst.).
UAB „Plungės vandenys“ direktorius Antanas Borumas su žmona Janina deklaracijoje nurodė turėję bendro turto už 152 tūkst eurų. Didžioji dalis šios sumos – nekilnojamasis turtas (88,8 tūkst.) bei santaupos (60,5 tūkst.).
SĮ „Plungės būstas“ vadovas Zigmantas Daugėla ir jo žmona Laimutė pernai valdė turto už 75,2 tūkst eurų (nekilnojamojo turto vertė – 35,4 tūkst., transporto priemonių – 32,8 tūkst., santaupos – 7 tūkst.)
„Plungės autobusų parkui“ vadovaujantis Rimantas Kmieliauskas su žmona Albina deklaravo turto už 277 tūkst. eurų. Didžioji dalis šios sumos  – 235,7 tūkst. – nekilnojamasis turtas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...