„Darykite ką nors, nes baigiame uždusti“

Tokie žodžiai nuskambėjo per praėjusį trečiadienį vykusį Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdį. Pastarajame dalyvavusios Plungės Notės ir Blendžiavos gatvių atstovės Danguolė Mickevičienė ir Daiva Jonutienė tikino, jog dėl tunelio Dariaus ir Girėno gatvėje statybos darbų uždarius pervažą, minėtose gatvėse padidėjo transporto srautai. Važiuojantys automobiliai neasfaltuotose gatvėse sukelia didžiulius dulkių debesis, kurie kenkia gyventojų sveikatai.

Be to, atkreiptas dėmesys ir į tai, kad gatvių kelkraščiai – apžėlę krūmais, todėl itin prastas matomumas. Sunkiai pastebimas ir PLUNGĖS ženklas, todėl vairuotojai lekia daug didesniu nei leistinas gyvenvietėse greičiu. Tai kelia didžiulį pavojų visiems gyventojams, ypač vaikams. O minėtose gatvėse įsikūrę daug šeimų, auginančių mažamečius vaikus, kurie esą jau užmiršo, ką reiškia pasivažinėti dviračiais ar šiaip išeiti į kiemą, mat viskas skęsta dulkėse.
„Net langų negalime atsidaryti. Tokiame amžiuje susirgau sunkios formos alergija, nes nuolat tenka maudytis dulkių kamuoliuose“, – kalbėjo viena iš posėdyje dalyvavusių moterų. Piktintasi ir tuo, kad neasfaltuotomis Notės ir Blendžiavos gatvėmis važiuoja daug sunkiasvorių transporto priemonių – per vieną rytą jų esą užfiksuota net šešiolika. „Reikia spręsti šias problemas, nes artimiausiu metu dėl to kils muštynės“, – kalbėjo karingai nusiteikusios plungiškės. Jos tikino, jog Plungės miesto seniūno Gintaro Domarko netgi prašyta negreideriuoti šių gatvių. Esant duobėtam keliui, esą vairuotojai renkasi tolimesnį apvažiavimą.
Saugaus eismo komisijai adresuotą prašymą pasirašę gyventojai įsitikinę, kad jų vargai pasibaigtų Notės gatvės pradžioje ir Blendžiavos gatvės pabaigoje pastačius greitį iki 10 kilometrų per valandą ribojančius kelio ženklus. Kitas sprendimas – minėtose vietose pastatyti ženklus „Gyvenamoji zona“.
Po ilgų ginčų bei diskusijų, kurių metu kai kurie komisijos nariai aiškino, jog transporto srautas minėtose gatvėse nėra toks intensyvus, kaip jį apibūdina posėdyje dalyvavusios moterys, ir jog vairuotojai turėtų būti kvaili, kad rinktųsi apvažiavimą neasfaltuotu keliu, nuspręsta leisti minėtose vietose statyti greitį iki 30 kilometrų per valandą ribojančius kelio ženklus. Tiesa, ir tai tik po to, kai atstovės leptelėjo, jog dulkių kamuoliais nepatenkintas ir Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas, gyvenantis visai prie pat Notės esančioje Žemaitės gatvėje.
O posėdyje dalyvavęs seniūnas pažadėjo pasirūpinti krūmais apžėlusiais kelkraščiais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...