Ypatingų turtų nesukaupę, bet ir neprasiskolinę

Valstybinė mokesčių inspekcija savo interneto svetainėje paskelbė 2017 metų gyventojų turto deklaracijų duomenis. Tarp deklaravusiųjų, žinoma, – ir Rietavo savivaldybės tarybos nariai, administracijos vadovai, valstybės tarnautojai, biudžeto lėšomis išlaikomų įstaigų ir įmonių direktoriai bei kt. Peržvelgus išrašus tenka konstatuoti, kad rietaviškiai politikai ypatingo turto nesukaupę: neturi prabangių namų, naujų automobilių, o ir grynųjų sumos jų sąskaitose neauga. Gyvena, panašu, taupiai, stengdamiesi verstis be bankų paskolų – kreditą deklavo tik viena Savivaldybės tarybos narė.

Meras ir vicemeras
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis deklaracijoje surašytais skaičiais šiek tiek nusileidžia savo pavaduotojui Jonui Eugenijui Bačinskui. Mero ir jo žmonos Rimos bendrai užgyvento turto vertė – beveik 76 tūkst. eurų. Mero deklaracijoje pastatų nenurodyta. Jo žinioje – 16 tūkst. eurų vertės žemės sklypai, 6 400 eurų vertės transporto priemonė, kitų registruotinų daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių – už kone 4 tūkst. eurų. Piniginių lėšų A. Černeckis nurodo turįs 6 684 eurus.
Pastatai, įkainoti beveik 35 tūkst. eurų, – mero žmonos R. Černeckienės nuosavybė. Be to, ji dar turi žemės (2,7 tūkst. eurų)  ir grynųjų – 4,6 tūkst.
Vicemero J. E. Bačinsko šeimos turto vertė – kone 120 tūkst. eurų. Pastatus su žmona Danute valdo per pusę (po 32 600 eurų), taip pat ir žemę (po 350 eurų), vienodos vertės ir jų transporto priemonės (po 4 tūkst. eurų). O grynųjų daugiau turi vicemeras – kone 32 tūkst., žmona – 14 tūkst. eurų.
Administracijos vadovai
Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas ir jo žmona Rita deklaruoja turintys 58,8 tūkst. eurų vertės turtą. Pastatų abu turi po lygiai – už 3 219 eurų. Vertė nedidelė, o štai žemės sklypų – visai niekinga. Jos direktorius turi už 59 eurus, žmona – už 58. Transporto priemonių abu deklaravę už 3 476 eurus. Na, o sąskaitose –
jau solidesni skaičiai: direktorius nurodo sukaupęs kone 29 tūkst. eurų, jo sutuoktinė – 16 tūkst.
Direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius turtais taip pat negali pasigirti. Bendrai su žmona Regina jo turi už beveik 49 tūkst. eurų. A. Aužbikavičiaus valdomi pastatai įkainoti 4 tūkst. eurų, žemė – 9 tūkst., automobilis – tūkstančiu eurų. Piniginių lėšų – 800. Kažkam paskolinęs 13 tūkst. eurų.
Žmonos Ritos vardu registruoti pastatai vertingesni – 30 tūkst. eurų. Žemės ji turi už 600, automobilis vertas 500, grynųjų sukaupusi 2,8 tūkst.
Turtingiausieji Tarybos nariai
Tarp Rietavo savivaldybės tarybos narių didžiausios vertės turtą yra deklaravusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Vaida Vaičikauskienė ir jos vyras Raimondas. Bendra suma siekia 209 tūkst. eurų. Pastatų sutuoktiniai deklaravę po 32,5 tūkst. Žemės sklypų politikė turi už 21,5 tūkst., jos vyras – už 39,2 tūkst. V. Vaičikauskienės automobilis įkainotas 3 tūkst. eurų, R. Vaičikausko – 9,8 tūkst. Bendra suma grynaisiais – 7 tūkst. Na, o didžiausias skaičius įrašytas į eilutę, kuri vadinasi kiti registruotini daiktai, meno kūriniai ir juvelyriniai dirbiniai. Joje R. Vaičikauskas yra nurodęs 63 900 eurų. Kadangi šeima ūkininkauja, tikėtina, kad minėtojoje eilutėje – žemės ūkio technika.
Antroji pagal deklaruoto turto vertę – taip pat Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Vilija Razmienė. Jos ir vyro, Seimo nario Jurgio Razmos, bendras turtas įkainotas 171,8 tūkst. eurų. Tiesa, V. Razmienė jo turi už 45 tūkst., J. Razma – už 126,8 tūkst. Politikės pastatai įvertintai 40 tūkst. eurų, žemė – 3 tūkst., automobilis – 2 tūkst. Jos sutuoktinis pastatų turi už 116 tūkst. eurų, žemės – už 5,8 tūkst., grynųjų – 5 tūkst. eurų. Beje, V. Razmienė yra vienintelė tarp Rietavo savivaldybės tarybos narių, deklaruojanti, jog turi paskolą. Suma – 15 tūkst. Jos vyras pasiskolinęs dar 13,8 tūkst., o paskolinęs ir nesusigrąžinęs 3 tūkst. eurų.
Už V. Razmienę šiek tiek „biednesnis“ Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Vytautas Blažaitis, kartu su žmona Rima turintis turto už 148,4 tūkst. eurų. V. Blažaičio žinioje esančių pastatų vertė – 46 tūkst. eurų, žemės sklypų – 4 tūkst., automobilio – 13,8 tūkst. R. Blažaitienė nekilnojamojo turto turi už 16 tūkst. eurų. Grynųjų politikas turi kone 32 tūkstančius, jo sutuoktinė – daugiau nei 36 tūkst. eurų.
Mažiausiai deklaravusieji
Patys mažiausi skaičiai – Liberalų sąjūdžio atstovo Albino Maslausko ir jo žmonos Kristinos deklaracijose. Pastatų A. Maslauskas turi vos už 9,5 tūkst. eurų, žemės sklypų – už 2,5 tūkst., grynųjų – taip pat 2,5 tūkst. Sutuoktinės deklaracijoje – tik 2,5 tūkst. eurų vertės žemės sklypas.
Taip pat liberalas Saulius Jonušas su žmona Vitalija – antrieji nuo galo. Jų turimo turto vertė – tik 27,9 tūkst. eurų. Politiko žinioje – 9 900 eurų vertės transportas ir 3 000 eurų grynaisiais, sutuoktinė turi nekilnojamojo turto, kurio vertė 7 tūkst., ir 8 000 eurų santaupų.
Pati lakoniškiausia – Liberalų sąjūdžio atstovės Birutės Stonkuvienės deklaracija. Joje – tik du skaičiau: nekilnojamasis turtas, įvertintas 20 tūkst. eurų, ir 23 tūkstančiai piniginių lėšų. Taigi bendra suma – 43 tūkst.
Kitų Savivaldybės tarybos narių turto vertė svyruoja nuo 48,5 iki 84,2 tūkstančių eurų. Liberalė Janina Drevinskienė iš kitų išsiskiria tuo, kad savo vardu turi tik 26 tūkst. eurų santaupų, visas kitas turtas (kurio vertė 36,5 tūkst. eurų) priklauso vyrui Virgilijui Antanui. Socialdemokratų atstovė Virginija Jakavičienė nurodo esanti pajininkė ar dalininkė, šio turto vertė – apie 5,7 tūkst. eurų. Liberalės Irenos Bagdonienės, tiksliau – jos vyro Arvydo, turimo turto sąraše – beveik 2,9 tūkst. eurų vertės akcijos. Kiti Tarybos nariai nenurodo, kad turėtų tokio turto.
Įstaigų ir įmonių vadovų turtai
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė ir jos vyras, Rietavo miesto seniūnas Petras Lengvenis turto turi už 72,1 tūkst. eurų. Per pusę jiedu valdo pastatus (po 20 tūkst.), žemės sklypus (po 5,3 tūkst.), transporto priemones (po 2 tūkst.) ir kitus registruotinus daiktus (po 600 eurų). Be to, A. Lengvenienė turi 13,6 tūkst. grynųjų, P. Lengvenis – 2,7 tūkst.
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Birutė Kerpienė su vyru Antanu deklaruoja turį turto už 64,8 tūkst. eurų. Pastatų abu turi po lygiai – už 13,8 tūkst., žemės sklypai įvertinti po 1 448 eurus. B. Kerpienės automobilis – 5 450 eurų, jos sutuoktinio – 4 427 eurais. Santaupų gydytoja turi apie 7 tūkstančius, vyras – 17 tūkst.
Bendrovei „Rietavo komunalinis ūkis“ vadovaujantis Alvydas Rojus ir jo žmona Zina turto nurodo turintys už 60 tūkst. eurų. Bendra pastatų vertė – 30 tūkst., transporto priemonių – 3 tūkst., grynųjų direktorius turi 7 000 eurų, sutuoktinė – 20 tūkst.
Rietavo socialinių paslaugų centro direktorės Danutės Stončiuvienės deklaracijoje – tik viena eilutė, nurodanti, kad jos turimo nekilnojamojo turto vertė yra 65 tūkstančiai.
Turtingiausias tarp paminėtųjų įstaigų ir įmonių vadovų – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Jo ir žmonos Birutės deklaracijose esama turto už 110 tūkst. eurų. Pastatų vertė – 38 tūkst., tiek pat jų turi ir direktoriaus sutuoktinė. Žemės sklypai įkainoti 23 tūkstančiais, kiti registruotini daiktai – 5 tūkstančiais, santaupų – 3 tūkst. Žmonos žinioje dar – žemė, kurios vertė 3 tūkst. eurų.
Viešosios įstaigos „Rietavo žirgynas“ direktorius Ričardas Astrauskas nurodo turįs nemenką paskolą – abu su žmona Agne yra pasiskolinę po 33 tūkst. eurų. Pastatų jis turi už 40 tūkstančių, žemės sklypų per abu – už 7,5 tūkst., transporto priemonių – už 1,6 tūkst. Direktoriaus sutuoktinė dar nurodo turinti 3 tūkst. eurų santaupų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...