Gimnazija nori mokinius maitinti pati

Plungės rajono savivaldybės administracija sulaukė Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus Leono Mockūno pasirašyto prašymo leisti pačiai mokyklai teikti mokinių maitinimo paslaugą bei skirti lėšų valgyklos inventoriui įsigyti. Būtiniausia virtuvės įranga esą kainuotų 18 000 eurų. Gautas prašymas aptartas per Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį.

Administracijos direktoriui adresuotame rašte rašoma, jog Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazija nuo rugėsjo bus vienintelė rajone visos dienos mokykla. Todėl turės būti numatytas 1–6 klasių neformalus švietimas, popamokinė mokinių priežiūra bei švietimo pagalba tėvams, taip pat – papildomas nemokamas mokinių maitinimas.
Gimnazija turi bendrabutį, kuriame gyvenantiems mokiniams, gaunantiems nemokamą maitinimą, yra skiriama nemokama vakarienė. Rašte priminta ir tai, jog gimnazija turi socialinių partnerių ne tik iš mūsų šalies, bet ir svetur. Numatyta su jais rengti bendrus projektus bei stovyklas. Pažymėta ir tai, jog kiekvienais metais gimnazijoje rengiamos šaulių stovyklos, kurioms yra reikalingas visos paros maitinimas.
Praėjusiais metais gimnazija bendrabutį išnuomojo vasaros stovykloms rengti. Taip įstaigai pavyko savo „kišenę“ papildyti 8 000 eurų. Tik stovyklų organizatoriai atsisakė VšĮ „Kretingos maistas“ paslaugų ir maisto tiekimą organizavo atskirai. L. Mockūnas įsitikinęs, kad nuomojant patalpas kitiems ar rengiant stovyklas bei kitus renginius patiems ir tiekiant kokybišką bei pigesnį maitinimą gimnazija gali užsidirbti.
Rašte paaiškinta, jog gimnazija „Kretingos maistui“ už maitinimą per metus sumoka maždaug 13 700 eurų. Pastaroji gimnazijai už komunalines paslaugas – 2 700 eurų. Jei gimnazijos valgyklai būtų skirti du darbuotojų etatai, metams jų atlyginimams reikėtų apie 10 000 eurų. Patvirtinus prekybinį maitinimo antkainį, valgykla gautų papildomų pajamų, kurios padengtų dalį išlaidų. Rašte pateikiami ir skaičiavimai, iš kurių matyti, kad būtiniausiai virtuvės įrangai įsigyti reikėtų 18 000 eurų.
Komitetas neprieštaravo gimnazijos prašymui leisti jai teikti mokinių maitinimo paslaugas bei skirti lėšų būtiniausiam valgyklos inventoriui įsigyti, tačiau nuspręsta, jog pirmiausia būtina aptarti finansavimo reikalus bei kitus niuansus. Šiuo klausimu dar bus diskutuojama ateityje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...