„Pajuskim šventę širdyje…“

l1808-16444Tokiais žodžiais į alsėdiškius ir svečius aną šeštadienį kreipėsi tradicinės Alsėdžių miestelio šventės „Al siedu 2018“ vedėjai Žydrūnas Purauskis ir Vaida Silkauskienė. O šventė alsėdiškiai ne bet ką – miestelio paminėjimo 765-mečio jubiliejų ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tiesa, renginiai vyko ne tik šeštadienį, bet ir penktadienį, tad linksmybių Alsėdžiuose tikrai netrūko.

Kaip minėjome, Alsėdžių miestelio šventė startavo penktadienį. Tądien vyko komandas iš visos Žemaitijos sukvietęs gatvės krepšinio turnyras, alsėdiškiai savo jėgas išbandė ištvermingiausio sėdėtojo varžytuvėse (kai „sėdima“ be kėdės, atrėmus nugarą į sieną), na, o vakare visi rinkosi prie Alsėdžių tvenkinio, kur vyko miestelio gimtadienio piknikas. Jo metu miestelėnai ne tik smagiai pasibendravo, klausėsi gyvos muzikos, bet ir sukirto 15 kilogramų svėrusį alsėdiškės Virginijos Baranauskaitės iškeptą ir padovanotą tortą.
Šeštadienį šventė prasidėjo šv. Mišiomis Alsėdžių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Iškart po pamaldų alsėdiškiai buvo pakviesti į Lietuvos muzikų rėmimo fondo organizuojamo renginių ciklo „Musica sacra“ koncertą, kuriame skambėjo žymios vargonininkės Lauros Gedgaudaitės ir solistės prof. Valentinos Vadoklienės atliekama muzika.
Aštresnių pojūčių mėgėjai buvo kviečiami į automobilių slalomo varžybas, kurias kasmet organizuoja alsėdiškis Mindaugas Daukintis.
Į vakarinę šventės dalį susirinkusius esamus ir buvusius alsėdiškius ir gausiai į miestelį sugužėjusius svečius trankiais maršais pasveikino jungtinis pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Artūro Urniežiaus, ir Sandros Jazdauskienės suburta choreografinė grupė.
Po muzikinio pasveikinimo į visus kreipėsi Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė: „Koks senas, gražus ir mylimas tas mūsų Alsėdžių miestelis. Ir kokį gražų jubiliejų šiandien švenčiam. Sunku net įsivaizduoti, kiek žmonių kartų per tą laiką pasikeitė, kiek alsėdiškių po Lietuvą ir pasaulį pasklido. O šiandien dalis jų grįžta aplankyti savojo miestelio ir tėvų.“
Netrūko ir alsėdiškius pasveikinti panorusių svečių: atvyko Seimo nariai Jonas Varkalys ir Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės tarybos nariai Asta Beierle-Eigirdienė ir Algirdas Pečiulis. Sveikindami jubiliejaus proga, svečiai alsėdiškiams linkėjo vienybės ir bendruomeniškumo, džiaugėsi kaimo jaunuomene, ūkininkais, verslininkais, aktyvia kultūrine veikla. Parlamentaras J. Varkalys už aktyvią veiklą apdovanojo Alsėdžių bendruomenės pirmininką Ž. Purauskį, na, o jo kolega A. Stančikas juokavo: „Išmonės jums, alsėdiškiai, tikrai netrūksta. Pernai siekėt masiškiausio sėdėjimo pakelėje rekordo, šiemet rinkot ištvermingiausią sėdėtoją. Mes su Jonu jau taip pat dvejus metus Seime sėdim, bet ne taip rezultatyviai – kolegos Jurgio Razmos turbūt jau neaplenksim.“
Viena pagrindinių šios šventės tradicijų – pagerbti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkus. Kaip sakė seniūnė, puikių sodybų Alsėdžiuose ir aplinkiniuose kaimuose kasmet vis daugiau ir daugiau. „Kadangi kone kiekvienas kiemas dabar sutvarkytas ir išpuoštas, tai kur kas lengviau būtų rinkti ne gražiausią, o labiausiai apleistą, nes tokių nedaug ir jie labai į akis krenta“, – juokavo D. Repšienė. Taigi šiemet nuspręsta vadovautis kiek kitais kriterijais – apdovanoti tik vieną sodybą, bet tokią, kuri būtų ne tik išpuoselėta, bet ir senoviška, autentiška, išskirtinė, atitinkanti Lietuvos 100-mečio dvasią. Šį titulą pelnė Dišliuose esanti Anicetos Ramanauskienės sodyba, kurią vietiniai geriau žino kaip Stasės Šukienės. Kaip sakė seniūnė, ši sodyba puoselėjama dar nuo kolūkio laikų, o savo rankų šilumą jai atidavė ne tik dabar jau a. a. S. Šukienė, bet ir šeimininkei pagelbėdavusi Elena Stonkaitė.
Šventės proga pagerbta ir daugiau alsėdiškių. Pirmiausia – 100 paukščių nupynusi Domicelė Platakienė ir medį tiems paukščiams parūpinęs Artūras Daukintis. Gražiausi padėkos žodžiai skambėjo ir mokytojams Vandai ir Valiui Balandžiams. Jiems už viso gyvenimo nuopelnus Alsėdžiams įteiktas tautodailininkų Akvilinos ir Rimanto Laimų sukurtas Rūpintojėlis. Apdovanoti ir sėdėjimo čempionato „Al siedu“ laimėtojai, tiksliau – laimėtojos: trečiąją vietą pelniusi Viktorija Senkuvienė, antroji likusi Saulė Vilniūtė ir net 23 minutes ir 9 sekundes be kėdės išsėdėti sugebėjusi Inga Virketė.
Šiemet pratęsta ir pernykštė tradicija apdovanoti nuo ano rugpjūčio iki šio gimusius mažuosius alsėdiškius, įteikiant jiems specialiai paženklintus marškinėlius. Juos gavo septynios mergaitės ir septyni berniukai: Tajus, Vanesa, Emilis, Amelija, Oskaras, Anžela, Tomas, Lėja, Majus, Erika, Jokūbas, Gabija, Gustė ir Kristupas.
Po šios ceremonijos visus pasveikino „Dainų dainelės“ laureatės iš Alsėdžių Silvija Jonušaitė, Gerda Šukytė ir Iveta Silkauskaitė. Po jų į sceną lipo šią liepą Dainų šventėje dalyvavęs ir jos dvasią alsėdiškiams parvežęs jungtinis choras, į kurio gretas įsiliejo Alsėdžių, Platelių, Žemaičių Kalvarijos, Kulių ir Žlibinų dainorėliai. Choro vadovės – Valda Valužienė, Giedrutė Idzelienė, Stefa Stonienė ir Kristina Kondratavičienė. Šį kolektyvą scenoje keitė grupės „El Fuego“ dainininkai ir kiti populiariosios muzikos atlikėjai, susirinkusiuosius linksminę dar ir po vidurnakčio.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...