Vienas iš Airijoje įkliuvusios gaujos vadeivų – plungiškis

Airijos sostinės pareigūnų akiratyje atsidūrė nusikalstama grupuotė, kuriai, kaip paaiškėjo, vadovauja du lietuviai vyrai – plungiškis ir kaunietis. Vienas iš jų, kaip teigia Dublino pareigūnai, norėdamas į savo rankas perimti vienos nusikalstamos grupuotės vadžias, Belfasto mieste nužudė pastarosios „galvą“. Respublikinėje spaudoje rašoma, jog airių pareigūnai mano, kad lietuvių vadovaujama gauja plauna iš narkotikų prekybos gautus pinigus ir vėliau juos išgabena į Rytų Europą. Jiems galimai talkina vieno prekybos centro darbuotoja, nešvariai gautus pinigus iškeisdama į 50-ies eurų kupiūras.

Būtent dėl pastarosios galimai nusikalstamos veikos minėtoji gauja ir įkliuvo airių pareigūnams. Rašoma, jog prekybos centro darbuotoja gali būti artima nusikalstamai grupuotei. Ji esą už narkotikus gautus pinigus pakeičia minėtomis kupiūromis. Neva stambesnius banknotus lengviau išgabenti iš šalies. Yra duomenų, kad darbuotoja nusikaltėliams talkina maždaug pusantrų metų. Tokiu būdu galėjo būti iškeisti tūkstančiai eurų, kurie, išvežus iš Dublino, laikomi skirtinguose bankuose. Ne mažą pinigų dalį nusikaltėliai išgabeno per oro uostus. Tiesa, savo pajamas gauja plauna ir gabena mažomis sumomis.
Tyrimą atliekantys pareigūnai įsitikinę, jog nusikaltėliai taip elgiasi tikėdamiesi apsaugoti visą pinigų plovimo schemą, kad, išnarpliojus kurį nors kanalą, nebūtų taip paprasta išaiškinti visą sistemą.
Dublino teisėsaugai jau pavyko išsiaiškinti, kad gaujai galimai talkinanti prekybos centro darbuotoja yra pagrindinio heroino platintojo mieste partnerė. Kriminalinių tyrimų biuro darbuotojų dėmesį ji jau buvo patraukusi gerokai anksčiau. Tas biuras domisi ir minėtos darbuotojos vienu iš šeimos narių.
Nusikalstama grupuotė, kuriai vadovauja jau maždaug dešimtmetį Airijoje gyvenantys lietuviai vyrai, pastaraisiais metais vertėsi ne tik narkotikų prekyba, bet ir prostitucija. Jie veikia ne tik Airijos sostinėje, bet ir kituose šios šalies miestuose. Su žmonių prekyba kovojantiems Airijos pareigūnams minėta gauja puikiai žinoma. Teigiama, kad grupuotės vadeivos į savo purviną veiklą įtraukė ne vieną lietuvį – tiek vyrų, tiek moterų.
Gaujos vadeivos nepasiturintiems jauniems žmonėms iš Rytų Europos valstybių siūlo legalų darbą ir gerą atlyginimą, o šiems atvykus į Airiją, atima jų pasus ir priverčia įsitraukti į narkotikų ar prostitucijos verslą.
Airijos leidinys „The Journal“ rašė, jog airių policija bendradarbiauja su Lietuvos teisėsauga. Gaujai vadovaujantys lietuviai jiems esą taip pat žinomi. Lietuvių pareigūnų apie juos turima informacija perduota kolegoms Airijoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...