„Jei yra kelias, kodėl žmonės juo turėtų nevažiuoti?“

DSC_2160Po to, kai rugpjūčio 3 dieną „Žemaityje“ pasirodė straipsnis „Darykite ką nors, nes baigiame uždusti“, redakcija sulaukė anoniminio skambučio. Į žurnalistus kreipęsis vyriškis prisistatė esąs Notės gatvės gyventojas ir piktinosi, jog Notės ir Blendžiavos gatvės, apie kurias kalbėta minėtajame straipsnyje, nėra greideriuojamos. Esą dėl to gadinami automobiliai. Ir tądien, kaip tikino vyras, prieš susisiekdamas su redakcija, dėl duobėto kelio jis sulaužęs savo mašinos pusašį. „Kas atlygins patirtą žalą? Kas remontuos automobilio važiuoklę? Kodėl gatvės nėra greideriuojamos?“ – vieną po kito klausimus žėrė plungiškis.

Kad Notės ir Blendžiavos gatvėmis senokai riedėjo greideris, „Žemaičiui“ nebuvo jokia naujiena. Apie tai girdėjome per neseniai vykusį Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdį. Jame dalyvavusios Notės ir Blendžiavos gatvių atstovės Danguolė Mickevičienė ir Daiva Jonutienė aiškino, jog dėl tunelio Dariaus ir Girėno gatvėje statybos darbų uždarius pervažą, minėtose gatvėse padidėjo transporto srautai.
Pravažiuojantys automobiliai esą sukelia didžiulius dulkių debesis, kurie kenkia gyventojų sveikatai. Juolab kad važinėja daug sunkiasvorių transporto priemonių.  Dėl to ten gyvenantys žmonės esą jau užmiršo, ką reiškia atsidaryti langus, o vaikai nebežino, kada važinėjosi dviračiais ar šiaip išėjo į kiemą, nes viskas skęsta dulkėse.
Plungiškės per posėdį prisipažino, kad Plungės miesto seniūno Gintaro Domarko prašė negreideriuoti Notės ir Blendžiavos gatvių. Mat kai jos duobėtos, vairuotojai renkasi tolimesnį apvažiavimą. Pasak moterų, visi minėtųjų gatvių gyventojai piktinasi dėl dulkių, tad verčiau patys darda kopėčias primenančiais keliais nei skendi jose.
Reaguojant į žmonių prašymą, tąkart nuspręsta Notės gatvės pradžioje ir Blendžiavos gatvės pabaigoje pastatyti greitį iki 30 kilometrų per valandą ribojančius kelio ženklus. Tiesa, kai kurie komisijos nariai abejojo moterų žodžiais ir aiškino, kad transporto srautas minėtose gatvėse nėra toks intensyvus, kaip jos apibūdina. Esą vairuotojai turėtų būti kvaili, kad rinktųsi važiuoti neasfaltuotu keliu.
Lygiai tą patį kalbėjo ir į redakciją paskambinęs vyriškis. Anot jo, nėra ten jokios tragedijos – gal vos vienu kitu automobiliu daugiau nei anksčiau. „Jei yra kelias, kodėl žmonės juo turėtų nevažiuoti?“ – retoriškai klausė skambinusysis ir tikino, kad jokių dulkių kamuolių dėl mašinų srautų ten nėra. Esą atsirado dvi nepatenkintos moterys, kurios laksto po kiemus prašinėdamos pasirašyti ant kažkokių lapų. „Tegu prašo išvis uždaryti tas gatves, gal tada bus patenkintos“, – pyktį liejo Notės gatvės gyventojas.
Didžiausia problema vyriškis įvardijo tai, kad nei Notės, nei Blendžiavos gatvės nėra greideriuojamos. Kai kur jau grioviai atsiradę, tad ir kvailam aišku, kad tokiame kelyje net naujausi automobiliai gali subyrėti.
Kad gatvės atrodo tragiškai, įsitikino ir „Žemaičio“ žurnalistai. Kai kurios vietos tikrai griovius ar tramplynus priminė. Norint juos įveikti, teko važiuoti ne didesniu kaip 5 kilometrų per valandą greičiu.
Apie esamą padėtį kalbėjomės ir su seniūnu G. Domarku. Pastarojo teigimu, patys žmonės prašė negreideriuoti minėtųjų gatvių – kad nevažinėtų transporto priemonės ir nekeltų dulkių. Praėjusį penktadienį kalbintas G. Domarkas sakė, jog maždaug prieš 2–3 savaites buvo greideriuojamos visos neasfaltuotos Plungės gatvės. Ne išimtis būtų buvusios ir Notės bei Blendžiavos, tačiau buvo atsižvelgta į jų gyventojų pageidavimą turėti duobėtą kelią.
„Akivaizdu, kad toks sprendimas irgi nėra geras“, – sakė seniūnas ir vylėsi, jog tokiomis gatvėmis pavažinėję žmonės dabar supras, kad vis dėlto geriau riedėti tvarkingu keliu. Miesto šeimininkas patikino, kad tiek minėtosios, tiek kitos miesto gatvės bus nugreideriuotos maždaug rugpjūčio viduryje. Tik reikia, kad tam būtų tinkamos oro sąlygos. G. Domarkas aiškino, kad į gatves greideris išvažiuoja bent kartą per mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...