„Komisija neišspręs žmonių nesąmoningumo klausimo“

DSC_1841Praėjusią savaitę posėdžiavusios Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisijos darbotvarkė buvo itin įtempta. Ir dėl neįprastai didelio spręstinų prašymų skaičiaus, ir dėl posėdyje dalyvavusių plungiškių nepasitenkinimo – mat ne visus prašymus komisija sutiko tenkinti. Daugiausia ginčų būta dėl įvairių kelio ženklų statymo. Anot komisijos pirmininko Mindaugo Jurčiaus, per tuos ženklus greitai vieni kitų nebematysime, tačiau vis tiek jų nepaisysime.

Pirmiausia buvo išklausytas šalia Savivaldybės administracijos pastato esančios J. Biliūno gatvės atstovų prašymas. Anot posėdyje dalyvavusios gyventojos Aušros Mažrimienės, žmonės nebeapsikenčia jų gatvėje nuolat statomais automobiliais. Pastarųjų vairuotojai ne tik išvažinėja žolę, bet ir nesibodi užstatyti įvažiavimų į privačius kiemus, tad darosi sunku patekti į savo pačių teritorijas. Ką bekalbėti apie aptarnaujantį transportą. Be to, atsiranda tokių, kurie dar ir prišiukšlina, o jei bandoma sudrausminti, tuoj šoka į akis.
J. Biliūno gatvės gyventojai įsitikinę, kad problema išsispręstų pastačius ženklus, draudžiančius statyti automobilius. Juos prašyta įrengti prie minėtos gatvės 17–19 namų.
Visai kitokios nuomonės buvo komisijos nariai. Jų teigimu, kelio ženklai problemos neišspręs. Plungės rajono policijos komisariato Veiklos grupės vyresnysis tyrėjas Vaidas Kurmis aiškino, kad užstatyti įvažiavimus ar statyti automobilius ant žolės – ir taip draudžiama. Už tai baudžiama. Vairuotojai, žinoma, tai žino, tačiau vis tiek elgiasi savo nuožiūra. Tad kelio ženklas esą labiau nesu-
drausmins. Pareigūnui antrino ir M. Jurčius, teigdamas, jog komisija neišspręs žmonių nesąmoningumo klausimo.
Posėdyje dalyvavę A. Mažrimienė ir Olegas Chimičenko vis tiek bandė tikinti, kad kelio ženklas – geriausia išeitis. Esą tik taip bus išspręstos jų problemos. Žmonės piktinosi, kad komisija kurčia jų prašymui. Dar labiau J. Biliūno gatvės atstovai įsiuto išgirdę, kad patys gyventojai turėtų fiksuoti pažeidimus fotografuodami ir siųsdami nuotraukas policijos pareigūnams.
„Tai kas turi dirbti šį darbą? Mes ar policija? Matome, kad mūsų gatve dažnai zuja pareigūnai. Ko jie ten ieško – neaišku, tačiau akivaizdžių pažeidimų nefiksuoja. Apskritai, iškelkite Savivaldybę kitur ir problemos neliks, nes gatvė užkišama būtent Savivaldybės darbuotojų automobiliais. Man atrodo, kad savo gatvėse jūs susitvarkote su tokiomis problemomis“, – burnojo A. Mažrimienė.
Į akmenį, kuris buvo mestas į policijos pareigūnų daržą, sureagavo ir V. Kurmis. Jis ėmė aiškinti, jog prieš keletą metų Plungės rajono komisariate dirbo 170 darbuotojų, o dabar likęs vos pusšimtis. Taigi reikėtų suvokti, kokios šiuo metu policijos galimybės. „Be to, ne automobilių statymo pažeidimai yra mūsų darbo esmė“, – aiškino pareigūnas.
Dar didesnė nepasitenkinimo banga kilo komisijos nariams nubalsavus prieš kelio ženklų, draudžiančių stovėti automobiliams, įrengimą minėtose J. Biliūno gatvės vietose. „Beprotystė! Mes kasdien ateisime pas jus ir baladosimės į duris. Vesimės jus, kad pamatytumėte, kas darosi mūsų gatvėje“, – pyko A. Mažrimienė ir trinktelėjusi durimis kartu su O. Chimičenko išėjo.
Neigiamo atsakymo sulaukė ir garažų bendrijos „Pasaga“ pageidavimas pastatyti greitį ribojančius kelio ženklus. Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui adresuotame prašyme rašoma, jog bendrijos „Pasaga“ ir „Ratas“ neseniai savo lėšomis sutvarkė palei garažus nusidriekusį žvyrkelį, kuris jungia A. Jucio skersgatvį ir Kalniškių gatvę. Dabar atnaujintu keliu mašinos kone skrieja, todėl, siekiant išsaugoti dangą bei užtikrinti žmonių saugumą, prašyta įrengti greitį ribojančius kelio ženklus iš abiejų minėto žvyrkelio pusių. Siūlyta greitį riboti iki 20 kilometrų per valandą. Komisijos nariai sunkiai įsivaizdavo, kaip atrodytų net pavadinimo neturinčiame keliuke pastatyti kelio ženklai. Dar sunkiau įsivaizduoti už garažų pasislėpusius pareigūnus, akylai stebinčius, ar neviršijamas leistinas greitis.
Per posėdį išnagrinėtas ir Ryto gatvės gyventojų prašymas – plungiškiai norėtų, kad jų gatvėje būtų įrengtas kalnelis ir taip ribojamas greitis. Esą tai garantuotų gyventojų saugumą. Mat ten nėra nei šaligatvių, nei apšvietimo. Aiškinta, kad Ryto gatvėje – itin intensyvus transporto priemonių judėjimas, vairuotojai nesilaiko saugaus leistino greičio, todėl tik laiko klausimas, kada nutiks kokia nelaimė.
Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis teigė, jog minėtoji gatvė yra žvyrkelis, todėl neįmanoma įrengti  greitį ribojančio kalnelio. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad Ryto gatvės laukia rekonstrukcija, kurią atlikus atsiras ir šaligatviai, ir apšvietimas. Bus pasirūpinta ir saugaus eismo priemonėmis. M. Čiuželis tikino, kad rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti jau rudenį.

Vienas komentaras

  • plungiškis:

    kam išvis ta saugaus esmo komisija reikalinga kiek visi susiduria tai jie niekad neleidžia statyti apribojančių ženklų,panaikinti reikia tokias komisijas neįsiklauso į žmonių problemas nes jų asmeniškai tai neliečia!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...