Šarnelės kraštiečių sueiga – Lietuvos šimtmečio jubiliejaus fone

DSC_7991Jau keturioliktus metus iš eilės, įpusėjus paskutiniajam vasaros mėnesiui, šarneliškiai puoselėja tradiciją susirinkti į Šarnelės kaimo kraštiečių sueigą. Kasmet šis renginys sukviečia gimusius, augusius ir tuos, kuriems likimas lėmė dirbti ar gyventi šiame nepaprastai gražios gamtos apsuptame kaimelyje, įsikūrusiame visai šalia Žemaičių Kalvarijos. Šventinė diena, dovanojusi ne vieną įsimintiną renginį, Šarnelėje, kaip ir dera, prasidėjo šventomis Mišiomis Žemaičių Kalvarijos bazilikoje.

Šiemet pamaldos buvo kitokios nei įprastai. Mat tikintieji raginti ant lapelių surašyti savo prašymus. Atnašos perduotos dvasininkams, kurie pasimeldė, kad žmonės būtų išgirsti Dievo. Žinoma, nepamiršta pasimelsti ir už Šarnelės kaimo bendruomenę.
Atvėrę širdis maldai, šarneliškiai rinkosi į jų kaime esančius bendruomenės namus, kuriuose surengta konferencija „Sugrįžk į gimtinę“. Kadangi šiais metais šarneliškiai savo šventę susiejo su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu, konferencija pradėta vieningai sugiedant Lietuvos himną.
Anot Šarnelės bendruomenės pirmininkės Rimos Jokubauskienės, šiemet stengtasi į Šarnelę pažiūrėti per Lietuvos šimtmečio prizmę. Todėl konferencijos metu trumpai pakeliauta Lietuvos istorijos vingiais. Žinoma, nepamiršta ir Šarnelės praeitis. Prisiminti kaimą iki šių dienų garsinantys žmonės, grįžta į 2006-uosius, kada įsikūrė Šarnelės kaimo bendruomenė, kuri savo veiklą pradėjo dar iki oficialaus įsikūrimo  – 2005-aiais, kuomet Šarnelė šventė 505 metų jubiliejų.
Su Lietuvos istorija supažindino Šarnelės bendruomenės tarybos narė Alma Jonikienė, kuri stengėsi paliesti kiekvieną mums, lietuviams, reikšmingą įvykį. Apie Šarnelės praeitį, bendruomenės veiklą pasakojo R. Jokubauskienė. Bet šilčiausi buvo pačių šarneliškių prisiminimai. Jų būta daug. Visiems buvo įdomu išvysti ir R. Jokubauskienės parodytą vaizdo medžiagą, kurioje prisiminimais apie gimtąjį kraštą dalijasi senieji šarneliškiai. Kai kurių šiandien jau nėra tarp gyvųjų.
Konferenciją turėjo papuošti ir smuikininkės Gabrielės Griškėnaitės muzikinė dovana, tačiau muzikantei susirgus, koncertas buvo atšauktas. Tad šarneliškiai galėjo skirti dar daugiau laiko maloniems prisiminimais. Jų pasibuvimas gerokai užsitęsė. Iš konferencijos išskubėjo tik ūkiškai gyvenančios šeimos, mat jie norėjo ūkio darbus nudirbti iki vakarinio koncerto.
Kol vieni triūsė, kiti linksminosi klausydamiesi svečių iš sostinės. Kad pradžiugintų Šarnelės bendruomenę ir jos bičiulius, tolimą kelią iš Vilniaus sukorė tautiška kapela „Sutaras“, suradusi gerbėjų ne tik tarp vyresniųjų.
Tarp dalyvavusiųjų konferencijoje buvo galima išvysti ir Seimo narį Joną Varkalį. Jis yra Šarnelės kaimo garbės pilietis. R. Jokubauskienė pasidžiaugė, kad politikas nėra praleidęs nė vienos sueigos. Seimo narys liko sužavėtas Šarnelėje pulsuojančia patriotiškumo dvasia, dar kartą pasidžiaugė gražia kaimo praeitimi, jį garsinančiais žmonėmis.
Vėliau laukė linksmoji renginio dalis. Kiekvienam atėjusiajam buvo išdalintos puokštelės, kurios vėliau sudėliotos į Lietuvos žemėlapį simbolizuojančią dekoraciją. Taip kiekvienas šarneliškis ar svečias paliko dalelę savęs. Tiesa, puokštelės dėliotos kažko palinkint gimtajam kraštui, Lietuvai.
Valstybės atkūrimo šimtmečio bei tradicinės Šarnelės kraštiečių sueigos proga visus pasveikino kanauninkas Jonas Ačas, kuris dėkojo renginio organizatoriams už tai, kad šarneliškių šventės programa taip darniai įsiliejo į Lietuvos šimtmečio jubiliejaus foną. Dvasininkas dėkojo Dievui, kad prieš 100 metų Lietuvai buvo įteikta dovana būti laisva. Juk būtent jos dėka, anot J. Ačo, šiandien mes – nepriklausomi, galime kalbėti lietuviškai ir laisvai reikšti mintis.
Gražių žodžių ir padėkų iš R.  Jokubauskienės lūpų sulaukė ir būrys šarneliškių, įvairiais būdais prisidedančių prie bendruomenės gyvavimo. Simbolinės dovanos įteiktos Jurgitos ir Vyganto Mačiukų, Alinos Kazlauskienės, Linos Kaminskienės, Linos Brasienės šeimoms. Dėkota ir Virginijai Šideikienei, Aušrai Džiogelienei, Zitai Danilevičienei, Aldonai Liepienei, Danutei Valančiauskienei. Anot R. Jokubauskienės, dauguma Šarnelės aktyvistų – vyresni žmonės, o tai įrodo, kad amžius nėra riba darbui, veiklai, pagalbai.
Nuoširdus AČIŪ ištartas ir simbolinė dovana įteikta Almos ir Vidmanto Jonikų šeimai. „Tik jų dėka mes dar gyvuojame“, – sakė renginio vedėja, kurios žodžius palydėjo ilgai netilę šarneliškių plojimai minėtajai šeimai.
Po gausybės padėkų Šarnelės šventės sceną sudrebino koncertas, kurį susirinkusiesiems dovanojo atlikėjas Arvydas Vilčinskas bei Kęstutis Jablonskis su grupe. Tiesa, gražia daina visus pamalonino ir Inga Jokubauskaitė.
Susirinkusiųjų į šventę neišvaikė net lietus. Vieni, susikibę už parankių, lingavo, kiti, drąsesni, netruko pasinerti į šokius. Nenuobodžiavo ir mažieji šarneliškiai. Juos tėveliai ar seneliai galėjo palepinti prekiautojų siūlomais skanėstais ar kokia malonia smulkmena.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...