Mokslo ir žinių dieną švęsime pirmadienį

Kadangi šiemet Mokslo ir žinių diena – Rugsėjo 1-oji – bus šeštadienį, Švietimo ir mokslo ministerija rekomendavo mokslo metų ir ugdymo proceso pradžią nukelti į pirmadienį – rugsėjo trečiąją. Taip pat ministerija raštu informavo mokyklų steigėjas – savivaldybes – ir mokyklų vadovus, kad Mokslo ir žinių diena pasirinktinai gali būti švenčiama ir šeštadienį, ir pirmadienį. Plungės ir Rietavo savivaldybės Rugsėjo pirmosios šventei moksleiviją bei pedagogų bendruomenę sukvies pirmadienį.

Kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, Švietimo ir mokslo ministerija, nepaisant to, kad atsiuntė rekomendaciją mokslo metų pradžią nukelti į pirmadienį, švietimo įstaigoms leido pačioms apsispręsti, kurią iš minėtų dienų surengti Mokslo ir žinių dienos šventę.
Plungės savivaldybės švietimo įstaigų vadovai šį klausimą aptarė dar birželio mėnesį per Savivaldybėje vykusį švietimo įstaigų vadovų pasitarimą. Anot G. Rimeikio, tuomet dauguma direktorių sutiko, kad Rugsėjo pirmosios šventė būtų nukelta į pirmadienį.
Žinoma, visiems rūpėjo ir žmonių nuomonė, todėl Plungės rajono savivaldybės internetinėje svetainėje buvo surengta gyventojų apklausa, kurioje savo nuomonę išsakė net 740 respondentų. Net 79 procentai dalyvavusiųjų apklausoje pasisakė už tai, kad mokslo metų ir ugdymo proceso pradžia būtų nukelta į pirmadienį.
Atsižvelgus į tai, buvo priimtas sprendimas visose Plungės savivaldybės švietimo įstaigose Rugsėjo pirmosios šventę rengti artimiausią darbo dieną – pirmadienį.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas sakė, kad rugsėjo trečiąją Mokslo ir žinių dieną minės ir Rietavo savivaldybėje esančios švietimo įstaigos. Tą pačią dieną mokslo metų pradžią švęs ir Telšių bei Klaipėdos savivaldybės. Tik mažeikiškiai vieną dieną šventei sukvies darželinukus, o kitą – moksleivius.
Tiesa, ugdymo procesą šeštadienį pradėjusiems darbuotojams taikomas apmokėjimas kaip poilsio dieną.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...