Be atitvaro pėstiesiems ir dviratininkams būtų nesaugu

Antradienį išvažiuojamąjį posėdį į aptariamus objektus surengusi Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisija pirmiausiai nuvyko į Nausodžio seniūniją, prie Babrungo užtvankos (vadinamosios Plungės jūros) tilto. Ten svarstyta, ką daryti su pėsčiaisiais ir dviratininkais – statyti juos apsaugosiantį atitvarą ar leisti jiems judėti bendrame eismo sraute.

Rekonstruojant Nausodžio seniūnijos Kaušėnų ir Noriškių kaimuose esančią Babrungo gatvę, kartu tvarkomas ir užtvankos tiltas. Kadangi palei gatvę bus nutiestas pėstiesiems ir dviratininkams skirtas takas, kilo klausimas, ką su pastaraisiais daryti tilto ruože.
Bėda ta, kad tiltas – gana siauras. Tad, pastačius atitvarą, važiuojamoji dalis susiaurėtų iki 4,5 metro. Transporto priemonių (ypač – didesnių) vairuotojams, žinoma, kiltų keblumų prasilenkiant. Atsisakius atitvaro, kelyje nesaugūs jaustųsi pėstieji ir dviratininkai. Ypač tais atvejais, kai vienoje linijoje atsidurtų jie ir du prasilenkiantys automobiliai.
Vis dėlto laimėjo pėsčiųjų ir dviratininkų saugumas. Nutarta, kad jiems skirtą zoną būtina atitverti. Na, o automobilių vairuotojai siauresnėje kelio atkarpoje tiesiog turės sumažinti greitį, būti atsargesni ir vienas kitam parodyti daugiau pagarbos. Tiesa, transporto svorį (iki 8 tonų) ribojantys ženklai ant tilto išliks ir po rekonstrukcijos. O tai reiškia, kad labai didelės mašinos juo nevažinės, tad ir prasilenkti nebus labai sudėtinga.
Komisija vyko ir į naująją automobilių stovėjimo aikštelę, įrengtą prie „Saulės“ gimnazijos. Ten lankytasi reaguojant į Birutės gatvės gyventojų kreipimąsi, kurį pasirašė daugiau nei 20 žmonių. Gyvenantieji šalia tos aikštelės skundėsi dėl triukšmo, kurį esą ir dienomis, ir naktimis kelia atvykstantys automobiliai ir motociklai, besilinksminantys ar sportuojantys jaunuoliai. Gyventojai prašė garantuoti jiems ramybę. O tai esą galima padaryti pastačius gyvenamąją zoną žyminčius arba tam tikromis valandomis į aikštelę įvažiuoti draudžiančius kelio ženklus.
Šiuo klausimu komisija jokio sprendimo nepriėmė. Anot jos narių, gyventojų minimi ženklai problemos neišspręs. „Juk tą sporto aikštyną prie gimnazijos tam ir įrengėme, kad jaunimas turėtų kur rinktis, kad užsiimtų aktyvia veikla. Negi dabar imsime ją drausti? O jei kažkas netinkamai elgiasi, gyventojai patys turi būti pilietiški – gali kviesti policiją arba imtis iniciatyvos fiksuoti daromus pažeidimus“, – sakė komisijos pirmininkas, Savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius. Taigi pageidaujamieji ženklai prie aikštelės neatsiras.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...