Poilsiautojai nenori maudyklomis dalintis su gyvūnais

DSC_8080Gyvūnų mylėtojai žino, kad poilsis prie jūros kartu su keturkoju yra įmanomas tik tam skirtose paplūdimio vietose. Surasti pastarąsias ir išvengti tokių, į kurias draudžiama atsivesti gyvūnus, padeda specialūs ženklai. O kaip yra prie kitų vandens telkinių? Juk, pavyzdžiui, prie ežerų nėra lentelių su draudimu vestis gyvūną. Tad žmonės ilsėtis prie jų vyksta drauge su savo augintiniais, kurie ne tik smagiai ritinėjasi smėlyje, mėgaujasi saulės voniomis, bet ir su didžiausiu pasitenkinimu šėlsta su šeimininkais ar be jų besimaudydami ežere. Bet ar visiems tai priimtina? Neseniai „Žemaitis“ sulaukė vienos moters laiško, kuriame ji rašo, kad šunys neturi maudytis ten, kur tai daro žmonės.

Į redakciją kreipusis moteris rašė, jog per karštąsias vasaros dienas vos ne kasdien kartu su šeima važiuodavo maudytis į Platelių ežerą. „Mėgstame rinktis vis kitą vietą, kad nebūtų nuobodu. Bet susidūrėme su problema – visur sutinkame besimaudančius šunelius, kartais – kartu su šeimininku, o kartais maudosi tik šunelis. Šeimininkas ant kranto laimingas stebi. Kai vaikai maudosi šalia, negaliu nutylėti ir bandau aiškinti žmogui, kad taip negalima elgtis, šuo neturi maudytis ten, kur maudosi žmonės. Bet lieku nesuprasta, išbarta, išplūsta ir panašiai. Kodėl bent jau prie populiariausių Platelių ežero maudyklų nėra ženklų, kurie draustų taip elgtis? <…> Kodėl pajūryje pastatyti aiškūs ženklai?!“ – laiške dėstė moteris.
Apie tai „Žemaitis“ kalbėjosi su Plungės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoju-valstybiniu veterinarijos inspektoriumi Algirdu Žulpa. Jis maloniai sutiko padiskutuoti šia tema ir sakė, jog Plungės rajono savivaldybės administracija nėra kažkokiu įsakymu uždraudusi vestis gyvūnus prie Platelių ežero. Esą tik numatyta, kaip saugiai tai daryti. Kad, pavyzdžiui, šuo turi būti su pavadėliu, reikalingas ir antsnukis. Apie draudimą keturkojams maudytis nėra kalbama. Pavaduotojas sakė, kad tam reikalingas specialus sprendimas, o vietos, kuriose gyvūnai nepageidaujami, turi būti pažymėtos ženklais. Tuo, kaip žinia, turėtų rūpintis Savivaldybės administracija.
„Nėra ženklo – nėra ir draudžiama“, – sakė A. Žulpa ir tikino suprantantis poilsiautojus, kurie nesutinka, kad drauge su jais, o ypač vaikais, maudytųsi ir šuniukai. Pavaduotojo manymu, ši problema pirmiausia turėtų būti aktuali seniūnijai. Būtent ji turėtų pasirūpinti, kad ežero paplūdimiuose ir maudyklose būtų sudaromos sąlygos higieniškam poilsiautojų laisvalaikiui.
„Žemaičiui“ buvo smalsu sužinoti ir kitų žmonių nuomonę šiuo klausimu. Gal tik vienai moteriškei užkliūva, kad kartu su ja ir jos vaikais turškiasi šuo, kuris, anot gyvūnų mylėtojų, – daug tvarkingesnis už žmones, kurie besimaudydami nesibodi ir gamtinius reikalus vandenyje atlikti. Tad feisbuke sukurtame mamyčių forume plungiškių mamų klausėme, ką jos mano apie gyvūnus paplūdimiuose ir maudyklose.
Tenka pripažinti, kad dauguma buvo prieš. Ypač neigiamai vertintos keturkojų maudynės kartu su žmonėmis. Esą paplūdimyje jis gali būti, netrukdo, bet maudytis kartu su žmonėmis neturėtų. Viena moteris tikino, kad pati turi šuniuką, kurio nepalieka važiuodama ilsėtis prie ežero, tačiau į vandenį jo neleidžia. Mano, jog tai nėra higieniška. „Esu prieš keturkojus tiek paplūdimiuose, tiek maudyklose. Juos atsivedę šeimininkai deginasi, o tuo tarpu šuniukas jau ieško smėlyje, kur išsituštinti. Su tokiu smėliu vėliau žaidžia vaikai. Šiemet prie Platelių ežero du kartus teko susidurti su tokia situacija. Be to, yra vaikų, kurie bijo gyvūnų, nesvarbu, kad jie ir nieko nedaro“, – rašė viena mama.
Ir iš tiesų keturkojų maudymasis nėra toks nekaltas dalykas, kaip bando tikinti jų augintojai. Anot specialistų, taip teršiami vandens telkiniai, smėlis, todėl keliamas pavojus ne tik gamtai, bet ir žmogui.
Iš informacijos, kurios apstu įvairiose internete, matyti, jog higienos specialistai griežtai pasisako prieš gyvūnų poilsį paplūdimiuose ir maudyklose. Anot jų, pagal higienos normas ir paplūdimių naudojimo taisykles vestis šunis į paplūdimius ir maudyklas draudžiama. Kad to būtų paisoma, reikalingi specialūs, apie draudimus įspėjantys ženklai. Keturkojus galima vestis tik į jiems skirtus paplūdimius pajūryje.
Pasidomėjome ir viešai išsakyta medikų nuomone dėl šunų maudymosi kartu su žmonėmis. Anot jų, meilė gyvūnams taip pat turi turėti ribas. Specialistai jų vestis į paplūdimius nerekomenduoja. Juolab kad kai kurie žmonės jiems alergiški, todėl gyvūnų mylėtojai turėtų būti sąmoningesni ir mąstyti ne tik apie save ir savo augintinį, bet ir apie aplinkinius.
Specialistų teigimu, nevalia pamiršti ir to, kad gyvūnas gali sirgti ligomis, kurios nesunkiai perduodamos žmonėms. Viena rimčiausių ligų įvardijama toksokarozė. Ja dažniausiai užsikrėtę šuniukai iki trijų mėnesių. Kaip žinia, tokius labiausiai myli vaikai. Glosto juos, netgi bučiuoja. Vaikai ypač imlūs šios ligos sukėlėjams, nes neturi pakankamai stipraus imuniteto, be to, nuo šios ligos nėra skiepo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...