Apie dūmą

Bunka„Pagal ekonomikos dėsnius bet kokios verslo kompanijos tikslas – pelnas. Jai nusispjauti į valstybės interesus. Todėl valstybės tikslas – priversti verslą veikti valstybės interesų naudai. Jeigu valstybė to nedaro, ji tampa priedėlių prie pelno tiems, kurie vadovauja kompanijoms. Juolab kad dauguma kompanijų savo kapitalą ir vadovaujančius postus įsigijo nusikalstamu būdu. Jie – nusikaltėliai, vagys.“
Taip sako aštrus politikos apžvalgininkas, Izraelio visuomenės veikėjas Jakovas Kedmis.
„Uždraudus prekybos centrams dirbti sekmadieniais – kainos tik didėtų“, – mano Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.
Vadinasi, jos didės. Nes lyg didelė verslo kompanija yra ir valstybė, kurią valdančiųjų tikslas – irgi pelnas. Mat kiekviena valstybę valdanti partija nori turėti kuo daugiau pinigų padalinti. Ypač prieš rinkimus.
O didesnės kainos – daugiau mokesčių į valstybės biudžetą.
Tad išeitų, kad valstybės (valdančiųjų) ir verslo norai sutampa. O lemenimai apie vartotojų gynimą nuo verslo ryklių, pastangas mažinti kainas, duoti daugiau pinigų pensininkams, skurstantiesiems, regis, yra tik kaip protus užgulantis dūmas. Jeigu Vyriausybėje sėdi žmogus, manantis, kad kainas galima sumažinti, jis – arba naivuolis, arba priekvailis, arba paprasčiausias sukčius.
Triukšmelis apie stambiųjų prekybos tinklų darbo laiką irgi gali būti tik dūmų uždanga. Juolab kadLietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas sakė, jog su prekybos įmonių nedarbu per Velykas ir Kalėdas sutinkantis tik su sąlyga, kad po metų ar dvejų draudimo dirbti per šventes poveikis ekonomikai būtų ištirtas.
Vėlgi lyg per dūmų uždangą galima numanyti, jog poveikis bus prastas ir reikės grįžti prie dabartinės tvarkos. Verslininkai pasistengs. O valstybė bus bejėgė atsispirti.
Bet tada vėl reikėtų sugrįžti prie J. Kedmi minties, jog valstybė „tampa priedėliu prie pelno tiems, kurie vadovauja kompanijoms.“
Ir abejoti, ar valstybės ir verslo norai sutampa, ar valstybė tikrai verslo priedėlis.
Juk sakė ekonomikos šulai, kad po euro įvedimo kainos didės nebent aptarnavimo sferoje – kirpyklose, kavinėse, viešbučiuose.
Lyg per dūmą regėti, kad valstybė aptarnauja rinkėjus.
Jeigu taip, šulai teisūs.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...