Susitiko po 35-erių metų

Į „Žemaičio“ redakciją užsukusi Prancūzijoje šaknis įleidusi rietaviškė Vaida Gedmintaitė-Frechou pirmiausia sakė norinti nuoširdžiai padėkoti klasės draugei Vilmai Rubežiūtei-Tiškevičienei, kuri, praėjus 35-eriems metams, vėl krūvon sukvietė buvusius bendraklasius. Jautrus bei kupinas neišdildomų įspūdžių susitikimas vyko rugpjūčio pradžioje. Ilgai vienas kito nematę klasės draugai susitiko Rietave esančioje kavinėje „Jūra“.

Anot 18 metų Prancūzijoje gyvenančios V. Gedmintaitės-Frechou, susitikimas pradėtas organizuoti prieš gerą pusmetį. V. Rubežiūtė-Tiškevičienė feisbuke sukūrė grupę, į kurią stengėsi sukviesti visus klasės bičiulius – tuometinės Rietavo vidurinės mokyklos mokinius, 1983-aisiais čia baigusius aštuntą klasę. Taip žingsnelis po žingsnelio buvę bendraklasiai vėl ėmė bičiuliautis ir nekantriai laukti vasarą vyksiančio susitikimo.
Į „Jūroje“ surengtą šventę susirinko beveik dvi dešimtys senų draugų. Vieni atvyko su antrosiomis pusėmis, kiti pabendrauti su bendraklasiais atvažiavo niekieno nelydimi. Buvo net atvykusiųjų iš Olandijos ir Prancūzijos. Viešnia iš pastarosios šalies prisipažino, jog prabėgęs laikas pakeitė buvusių draugų veidus, tad ne visus buvo galima pažinti. Prisiminti kiekvieną klasės draugą padėjo jų prisistatymai, pasakojimai apie kartu praleistas akimirkas mokykliniame suole ar už mokyklos durų.
Prancūzijoje gyvenančią rietaviškę sužavėjo tai, jog visoms moterims buvę klasės draugai įteikė po rožę. „Šis vyrų poelgis labai paglostė širdį. Didžiulį įspūdį paliko ir pats susitikimas. Taip gera buvo vėl mintimis sugrįžti į dienas, praleistas mokykloje“, – susijaudinusi pasakojo V.  Gedmintaitė-Frechou.
Nepamiršta pagerbti ir Anapilin iškeliavusių draugų – Zitos Bacevičiūtės, Gedimino Kiugelio ir Domuko Žvigždžio. Bendraklasiai aplankė jų kapvietes Rietavo kapinėse.
V. Gedmintaitė-Frechou bičiulius pamalonino ir savo kūrybos eilėmis. Viešėdama Rietave, kur turi įsigijusi namą, moteris pasakojo savo kūrybos lobyną papildžiusi dar vienu eilėraščiu, skirtu gimtajam miestui ir jo žmonėms.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...