Vaikams šiek tiek pritrūko vėjo

Praėjusį savaitgalį prie Platelių jachtų klubo karaliavo vaikai. Daugiau kaip pusšimtį jų iš įvairių Lietuvos kampelių čia sukvietė Plungės buriavimo klubas „Vėjo sparnai“, jau penktą kartą surengęs vaikų regatą.

Optimist – viena populiariausių mažųjų sportinių jachtų klasių pasaulyje. Kelis tokius nedidelius laivelius, pritaikytus plaukti vaikams iki 16 metų amžiaus, visada išvysi atvykęs prie Platelių jachtų klubo. O praėjusį ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį tokių laivelių čia suvežta kaip niekad daug, mat varžybose dalyvavo per 60 vaikų.
Kaip sakė Plungės buriavimo klubo „Vėjo sparnai“ vadovas ir šių varžybų organizatorius Jonas Petronis, buriavimas – ypač tinkama sporto šaka vaikams, mat ugdo ištvermę ir kantrybę, koordinaciją. Vaikai sustiprėja fiziškai, išmoksta savarankiškai priimti sprendimus, be to, daug laiko praleidžia gryname ore.
Tą liudijo ir vaikų, susirinkusių į varžybas, saulės nubučiuoti skruostai. Stebino ir kitkas. Iki tol smagiai dūkę krante, treneriams paskelbus varžybų pradžią, mažieji jų dalyviai akimirksniu surimtėjo. Nors ant kranto karaliavo šurmulys ir linksma išdykėliška nuotaika, laiveliams išplaukus į ežerą buvo girdėti tik burių plazdenimas ir trenerių nurodymai.
Tiesa, paskutines pamokas mažieji buriuotojai išklausė dar krante. Ir čia stebino visų susikaupimas, nors varžybų dalyviams – nuo 7 iki 14 metų. Plungės buriavimo klubui šįkart atstovavo penki vaikai. Prieš varžybas „Žemaičio“ kalbintos plungiškės sesutės Meda (8 m.) ir Elena (10 m.) sakė buriuoti pradėjusios tik šią vasarą. Į klubą jas atvedė tėvai. Mergaitės linksmai čiauškėjo, kad šeima turi jachtą, tad tėvai norėjo, kad šios taip pat išmoktų buriuoti. Ir plungiškėms neblogai sekasi. Nors tuo užsiima tik kelis mėnesius, treneris patikėjo joms atstovauti Plungei minėtose varžybose. Ir ne be reikalo – savo amžiaus grupėje Meda tapo šių varžybų čempione.
Neblogai sekėsi ir kitiems plungiškiams. Po varžybų jų rengėjas J. Petronis sakė, jog viskas pavyko puikiai. Gal tik vėjo kiek pritrūko. Palankus jis buvo tik ketvirtadienį, o penktadienį, prieš didžiąją audrą, trenerio žodžiais, ežeras visai „užšalo“, tad buriuotojų jachtas parplukdyti į krantą teko pririštas prie katerio. Laimei, šeštadienį vėl buvo galima tęsti varžybas, nors ir įveikti užduotis buriuotojams prireikė daugiau laiko, nei įprastai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...