Teisme – nepilnametę papjauti grasinęs rietaviškis

Antradienį Plungės rajono apylinkės teismo rūmuose atversta baudžiamoji byla dėl grasinimo nužudyti arba sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą. Tokie kaltinimai užgulė iš pažiūros ramaus rietaviškio Rimo Armono (g. 1968 m.) pečius. Išgirdęs, kuo yra kaltinamas, vyras tikino tik iš dalies pripažįstantis kaltę. Tad nagrinėti bylą sutrumpinto proceso tvarka, kaip siūlė valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė, galimybės nebuvo, mat tam būtinas visiškas kaltės pripažinimas.

Nė karto anksčiau neteistas vyriškis kaltinamas tuo, jog šių metų balandžio 13-ąją, apie 18.30 val., būdamas neblaivus bendro naudojimo kieme, Rietave, necenzūriniais žodžiais iškoneveikė nepilnametę kaimynę. Negana to, mosikuodamas peiliu ir šaukdamas „Kur ta šliucha? Aš tuoj ją papjausiu“, grasino ją nužudyti.
R. Armonas aiškino, jog minėtąjį vakarą buvo stipriai išgėręs, todėl ne viską prisimena. Neneigė susikivirčijęs su nepilnamete mergina, tačiau gynėsi jai grasinęs peiliu. Paklaustas, kodėl tarp jo ir jaunos kaimynės kilo konfliktas, kaltinamasis ėmė aiškinti, kad jį įpykdė tai, kad mergina jam smogė į pilvą. Neva nedera taip elgtis su vyresniais žmonėmis. Sakė, pagautas įsiūčio, galėjęs žodžiais ir pagrasinti, tačiau imtis realių veiksmų esą nė nemanė. R. Armonas garsiai svarstė, kad mergina galėjo jo išsigąsti, nes jis buvo girtas. Esą ją galėjo įbauginti ir jo veido išraiška.
Kad būtų grasinęs kaimynei peiliu, rietaviškis tikino neprisimenantis, tačiau ikiteisminio tyrimo metu vyras prisipažino iš namų atsinešęs du peiliukus, kuriais pagąsdino nepilnametę. Ir nors teisiamųjų suole atsidūręs vyriškis tik iš dalies prisipažino kaltas, su nepilnametės pateiktu civiliniu ieškiniu dėl neturtinės žalos, kurią mergina įvertino 1 000 eurų, atlyginimo sutiko.
Prisiminti itin nemalonų įvykį teko ir nukentėjusiajai. Teismo posėdžio metu ji pasakojo, jog tą vakarą, jai su broliu kieme žaidžiant kamuoliu, prie jų priėjo R. Armonas ir ėmė siūlytis į draugiją – kartu žaisti. Esą ji pasakiusi, kad nereikia, nes jai su broliu ir taip gerai sekasi. Toks atsakymas visiškai netenkino įkaušusio kaimyno. Šis ėmė plūsti merginą necenzūriniais žodžiais. Išskėtęs rankas ėmė prie jos artintis, tarsi norėdamas kažką negero padaryti.
Anot nukentėjusiosios, kaimynas pareiškė atsinešiantis du peilius. „Man sakė, kad vieną peilį jis mes į mane, kitą paleisti į jį turėsiu aš. Jis grasino mesti taip, kad man visam gyvenimui liks žymė“, – prisiminė nepilnametė ir tikino, jog tai labai ją išgąsdino. Neva ji šiuos žodžius priėmė kaip realų grasinimą, manė, jog R. Armonas tikrai taip pasielgs, nes buvo labai agresyviai nusiteikęs. Išgirdusi kaimyną šaukiant „Kur ta šliucha? Aš tuoj ją papjausiu“, mergina dar labiau persigando ir pabėgo į namus.
Kas vyko balandžio 13-osios vakarą, turi žinoti ir R. Armono sugyventinė, kuri ir iškvietė policijos pareigūnus, tačiau moteris pasinaudojo galimybe neduoti parodymų prieš artimą žmogų.
Skirtingai nei ji, gana išsamius parodymus davė liudytoja apklausta nukentėjusiosios sesuo. Mergina pasakojo, jog girtas kaimynas buvo priėjęs prie žaidžiančių brolio ir sesers. Ką jiems sakė, esą negirdėjo. Tik matė, kad vėliau, jau seserims sėdint ant suoliuko, kaimynas bandė apkabinti vieną jų. Ši nesileido, rėžė, kad prie jos nelįstų. Bet R. Armonas neva neklausė, todėl mergina jam trenkė į pilvą. Iš to kilo didelis kivirčas. Liudytoja sakė, kad kaimynas keikė seserį, gąsdino peiliu. Savo akimis esą matė, kaip jis jį atsinešė ir ieškojo sesers, tačiau pastaroji jau buvo pabėgusi į namus. Mergina prisiminė, kad kitas kaimynas iš R. Armono bandė atimti peilį.
Išgirdęs liudytoją, kaltinamasis aiškino, jog taip nebuvo – esą čia viskas sukurta. Galbūt abejonės bus išsklaidytos per kitą teismo posėdį, kuris numatytas rugsėjo pabaigoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...