Sutarė, jog festivalio laukia permainos

21808-16553„Esu matęs daug ir įvairių draugijų, bet tokios stiprios kaip ši – dar neteko regėti“, – per praėjusį šeštadienį vykusią tradicinę kasmetinę Plungiškių draugijos sueigą sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius, gydytojas kardiologas, profesorius Remigijus Žaliūnas. Tiesa, už tą draugijos gyvybingumą dėkota ir jam pačiam, kasmet Plungės ligoninėje surengiančiam Kauno klinikų medikų dienas. Tai tik viena iš kasmetinių draugijos veiklų, tad ir šįkart susirinkus buvo apie ką pakalbėti, ką prisiminti ir ką pasižadėti ateičiai.

Planų – daug
Kadangi šiemet ryškiu draugijos rengiamo tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio akcentu taps paminklo Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui atidengimas, per sueigą nemažai kalbėta, kaip vyksta pasiruošimas šioms iškilmėms. Pasak draugijos prezidento Liudo Skieraus, iškilaus kompozitoriaus ir dailininko įamžinimo idėja gvildenta daug metų. Sutarti dėl to, kaip atrodys paminklas, nebuvo lengva, mat rajono valdžios, draugijos ir paveldosaugininkų įsivaizdavimas skyrėsi. Galų gale rastas kompromisas.
Šiuo metu jau įrengtas paminklo pamatas, atvestas vanduo ir elektra. Pasak L. Skieraus, lėšų šiems darbams skyrė Savivaldybė. Pats paminklas (antžeminė jo dalis) kainavo 58 tūkst. eurų. Tam pinigų surinkta iš Plungiškių draugijos narių. Prisidėjo ir patys plungiškiai, kelerius metus aukoję festivalių metu.
Neliko pamirštas ir kitas draugijos globojamas objektas  – vadinamasis advokato namelis, esantis Vaikų bibliotekos pašonėje. Jo atnaujinimu besirūpinantis verslininkas Darius Leščinskas kalbėjo, kad namelio fasadas jau sutvarkytas, bet dar reikia pakeisti langus ir duris, stogą, suremontuoti patalpas. Šie darbai kainuotų apie 100 tūkst. eurų. Suma – nemaža, tačiau yra parengtas projektas ir tikimasi gauti paramą jam įgyvendinti. Viliamasi, jog pastatą pavyks suremontuoti jau kitąmet. Tada ten įsikurtų Plungiškių draugijos būstinė, būtų įrengta ekspozicija draugijos veiklai pristatyti.
Festivalio laukia permainos
„Jei jau turėsime savo būstinę, reikės ir žmogaus jai prižiūrėti, priimti lankytojus ir spręsti visus kitus reikalus“, – pastebėjo draugijos narys Gintaras Končius. Jis siūlė draugijos nariams kartą ar du per savaitę atsisakyti pietų, o sutaupytas lėšas skirti draugijai, kad ši galėtų įsteigti direktoriaus etatą, kuris ne tik prižiūrėtų namelį, bet ir rūpintųsi kitais draugijos reikalais.
Be to, G. Končius priminė savo jau ankstesniais metais išsakytą mintį, jog būtina apmokestinti Mykolo Oginskio festivalio koncertus, mat dabar žmonės skundžiasi tik per didelius vargus gaunantys vietą sėdėti. „Festivalis negali būti toks, jog prie durų reikėtų stumdytis, atlikti kažkokius keistus veiksmus, kad gautum atsisėsti. Nusipirkus bilietą viso to būtų išvengta“, – sakė jis.
Draugijos prezidentas L.  Skierus sutiko, jog abi šios idėjos vertos dėmesio ir tikrai bus išdiskutuotos. Tiesa, dėl koncertų apmokestinimo, pasak jo, bus galima nuspręsti tik vėliau, mat kitąmet festivaliui reikės paieškoti kitos vietos, kadangi bus remontuojama žirgyno centrinė dalis. O sugrįžus į suremontuotas patalpas, bus galima pagalvoti ir apie bilietus.
Nepamiršo tradicijų
Pakalbėjus apie ateities planus, nepamirštos ir draugijos tradicijos. Kaip ir kasmet, pasveikinti tie draugijos nariai, kurie šiemet šventė ar planuoja švęsti jubiliejus. Kartu pristatyti ir nauji nariai, jiems įteikti draugijos ženkleliai.
Kai jau buvo išsakyti visi sveikinimai ir išklausyti visi pasisakymai, draugijos prezidentas L. Skierus bei jo pavaduotoja Genovaitė Žiobakienė dar kartą visiems palinkėjo gero vakaro koncerto bei pakvietė dalyvauti kituose festivalio renginiuose, kurių netrūks visą mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...