Mykolo Oginskio festivalio taurė iškeliavo į Kauną

DSC_9748Rugsėjo antrąją Plungėje surengtos gražia, nuo 2011-ųjų puoselėjama tradicija tapusios žirgų konkūro varžybos, kurios, kaip žinia, yra neatsiejama kasmetinio M. Oginskio festivalio dalis. Gausus būrys žirgų sporto entuziastų rinkosi į M. Oginskio dvaro žirgyno stadioną. Čia netrūko ir smalsuolių, atvykusių palaikyti raitelių, pasigrožėti žirgų šuoliais bei gerai praleisti pirmąjį rudens sekmadienį.

Prieš varžybas, kurios dalyviai varžėsi dėl XIII tarptautinio M. Oginskio festivalio, Seimo nario Jurgio Razmos bei Plungės rajono mero Audriaus Klišonio taurių, plungiškiai bei miesto svečiai rinkosi į antrąjį festivalio koncertą, vykusį šeštadienio pavakarę.
Puokštę gražių kūrinių susirinkusiesiems dovanojo Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, bei Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Programą, kurioje skambėjo Franco Šuberto „Nebaigtoji simfonija“, Volfgango Amadėjaus Mocarto „Laudate Dominum“ K-339, „Karūnavimo mišios“ K-317 bei Mikalojaus Konstatntino Čiurliono kūriniai chorui, savo balsais papuošė solistai Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras) ir Eugenijus Chrebtovas (bosas). Dirigavo visiems gerai pažįstamas Tomas Ambrozaitis.
Davę peno profesionaliosios muzikos išsiilgusioms sieloms, sekmadienio rytą festivalio dalyviai rinkosi į žirgų konkūro varžybas. Šiemet jos skaičiavo aštuntuosius gyvavimo metus. Renginio organizatoriai pasidžiaugė, jog varžybos nepraranda populiarumo ir tradiciškai sulaukta raitelių iš įvairių šalies miestų.
Konkūro dalyvius ir žiūrovus pasveikino Seimo narys J. Razma bei Plungės rajono meras A. Klišonis, kiti šventėje dalyvavę garbūs svečiai.
Varžybas pradėjo dalyviai, rungtyniavę dėl Plungės miesto mero taurių. Iki 90 cm aukščio kliūtį geriausiai pavyko įveikti Vilkyčių raitelei Austėjai Bumblauskaitei, jojusiai su žirgu Libela. Su iki 110 cm aukščio kliūtimis geriausiai susidoroti pavyko raiteliui Matui Petraičiui, atstovavusiam jojimo sporto klubą „Audruvis“.
Antrasis konkūras buvo skirtas Seimo nario J. Razmos taurei laimėti. Šioje rungtyje raiteliams ir jų žirgams reikėjo įveikti iki 120 centimetrų aukščio kliūtis, rinkti ne tik taškus, bet ir stengtis viską gražiai ir be klaidų padaryti per kuo trumpesnį laiką. Ne pirmus metus tai geriausiai pavyko Raimondai Samušytei ir jos kumelaitei Hetei.
Galimybę gėrėtis harmoningu žmogaus ir žirgo duetu, demonstruojant ištvermę, jėgą bei grožį, suteikė ir raiteliai, besivaržę dėl pagrindinės – M. Oginskio festivalio – taurės. Šio konkūro dalyviams teko įveikti kliūtis, kurių aukštis buvo iki 130 centimetrų. Šį kliūčių ruožą be klaidų ir greičiausiai įveikė bei festivalio taurę į Kauną išsivežė Irmantas Grikienis. Jam atiteko ir antroji vieta. Trečioje vietoje liko Tadas Šeškus, kuris taip pat nebuvo varžybų Plungėje naujokas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...