Varkališkis vėl atsidūrė teisme

Praėjusį ketvirtadienį Plungės rajono apylinkės teismo rūmuose turėjo būti pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Už tai kaltinamųjų suole atsidūrė 1948-aisiais gimęs varkališkis Petras Ramonas. Pensininkas jau ne pirmą kartą pasikėsina į kaimynų Aldonos ir Arvydo Karalių turtą.

Varkališkis kaltinamas pastarąjį nusikaltimą padaręs neišnykus teistumui už prieš tai įvykdytą nusikalstamą veiką. Tąkart jis padegė minėtųjų kaimynų namo duris, išdaužė langą bei nelegaliai laikė ir naudojosi dvivamzdžiu medžiokliniu šautuvu.
Pirmasis P. Ramono agresijos išpuolis prieš Karalių šeimą įvyko 2015-ųjų balandžio 8-osios vakare, kai jis, atsinešęs degaus skysčio, apipylė juo kaimynų namo duris ir jas padegė. Lyg to būtų per maža, dar akmeniu išdaužė langą.
Sunkiai nuspėjamam varkališkiui tąkart buvo pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, kurį ūkiniame pastate vyras laikė nuo 1975 metų. Kartu su 16-ojo kalibro dvivamzdžiu medžiokliniu šautuvu P. Ramonas slėpė ir septynis šovinius.
Būtent su šiuo ginklu buvo surengtas kitas teisiamųjų suole atsidūrusio varkališkio išpuolis. 2015-ųjų gegužės pabaigoje, būdamas neblaivus, P. Ramonas ir vėl atėjo prie tų pačių kaimynų namo, bet ne vamzdžiu pamosuoti, o šaudyti. Į A. ir A. Karalių langą įsiutęs kaimynas paleido du šūvius, šratai smigo į rėmą, kliudė sieną, lubas. Buvo sugadintos užuolaidos bei šviestuvas. Laimei, patiems namo šeimininkams košmaru virtęs vakaras baigėsi laimingai – sužaloti nebuvo nei Aldona, nei Arvydas.
Nagrinėjant bylą teisme, žiauriu būdu su kaimynais susidoroti bandęs P. Ramonas savo kaltės neneigė ir tikino, jog labai gailisi dėl savo poelgių. Taip esą pasielgė iš pykčio, nes kaimynai jį dažnai skundė policijai. Netekęs kantrybės, minėtais veiksmais jis esą tik norėjo Karalius pagąsdinti, kad šie nuo jo atstotų.
Ar vyras prisipažins ir dėl paskutiniojo nusikaltimo, turėtų paaiškėti spalio viduryje. Mat ketvirtadienį byla nebuvo pradėta nagrinėti dėl to, jog kaltinamasis P. Ramonas pareikalavo teisės į gynybą. Tam neprieštaravo nei valstybės kaltinimą šioje byloje palaikiusi prokurorė, nei nukentėjusioji pusė. Tiesa, valstybės kaltintoja ir šioje byloje mato galimybę atlikti sutrupintą įrodymų tyrimą.
Kol nėra paskelbtas kaltinamasis aktas, nėra tiksliai aišku, ką šįkart pridirbo sunkiai nuspėjamas kaimynas. Tačiau dar iki prasidedant posėdžiui, A. Karalienė sakė, jog P. Ramonas savo išpuolius vėl pradėjo vos atlikęs bausmę už ankstesnius nusikaltimus. Šįkart, anot nukentėjusiosios, kaimynas padegė jiems priklausančias malkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...