Rugsėjo pirmosios šventėje – atsisveikinimo nuotaikos

DSC_0060Vakar daugumoje šalies bendrojo lavinimo įstaigų nuaidėjo Rugsėjo pirmosios varpelis, sukvietęs į mokyklas būrius vaikų ir jaunimo. Mokslo ir žinių dienos renginiai neaplenkė ir Plungės bei Rietavo savivaldybėse esančių švietimo įstaigų.

Į Plungės miesto ir rajono mokyklas šiemet sugužėjo daugiau nei 3 960 moksleivių. Rietavo savivaldybėje mokinių skaičius – kuklesnis. Čia esančių mokyklų suolus jau šiandien užėmė 909 žinių ištroškę moksleiviai. Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės, daugiausia jų (kartu su priešmokyklinukais) – net 624 – lankys Lauryno Ivinskio gimnaziją. Tveruose kartu su priešmokyklinio amžiaus vaikais yra 204 mokiniai. Žadvainuose – 81.
Plungėje didžiausia pagal mokinių skaičių – „Ryto“ pagrindinė mokykla. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, ši įstaiga gali didžiuotis turinti net 932 moksleivius. Lygiai tiek pat mokinių ši įstaiga sulaukė ir pernai.
Antroje vietoje – Senamiesčio mokykla. Čia mokslo ir žinių keliais jau šiandien pradėjo keliauti net 884 mokiniai. Šie mokslo metai mokyklai – neeiliniai, mat teko atsisveikinti su ilgamečiu vadovu Algirdu Serva. Direktorius išlydėtas per Rugsėjo pirmosios šventę, į kurią šiais metais lydimi tėvelių atkeliavo net 72 pirmokėliai. Mokyklos bendruomenė negailėjo gražių žodžių A. Servai ir vylėsi, jog jis nepamirš jų ir apsilankys per mokyklai svarbius renginius.
Vadovo poziciją perleidęs ir simbolinį mokyklos raktą pavaduotojui Juozui Griškui įteikęs A. Serva taip  pat nestigo šiltų žodžių pedagogų kolektyvui, moksleiviams bei jų tėvams. Jis kalbėjo, jog kasmet Rugsėjo pirmąją, linkėdamas moksleiviams sėkmės, kartu jausdavo pareigą ir pats prisidėti prie to sėkmės siekimo, o šiemet pirmą sykį visa ko geriausio linki suprasdamas, jog jau nebebus mokykloje verdančio gyvenimo dalimi.
A. Serva tuometės Plungės 4-osios vidurinės mokyklos direktoriumi buvo paskirtas nuo 1990-ųjų. Po penkerių vadovavimo šiai įstaigai metų jam buvo suteikta II vadybinė kvalifikacinė kategorija.
Kas užims net 28-erius metus mokyklai vadovavusio direktoriaus vietą turėtų paaiškėti rugsėjo viduryje, kai bus surengtas konkursas šioms pareigoms užimti.

Vienas komentaras

  • ok:

    Žemaičių Kalvarijos mokyklai tebevadovauja senukas, vienus išvaro sulaukus pensijinio amžiaus,partiniai tebedirba …..turbūt varys iki 100.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...