Pėstiesiems pakišo kiaulę

DSC_0259„Nuvažiuokit į Birutės gatvę ir nufotografuokit, kokiais šaligatviais vaikai į „Saulės“ gimnaziją ir „Vyturėlio“ lopšelį-darželį klampoja. Kur tai matyta – išrausė ir paliko, jokie darbai nevyksta ir nežinia, kada vyks. Ar valdžia nemato? Ar laukia, kol koks automobilis šalikele einantį moksleivį nutrenks?“ – piktinosi į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs skaitytojas. Turime nuliūdinti. Valdžia ne tik mato ir žino, bet ir pati yra kalta dėl šios absurdiškos situacijos, mat darbus vėluojančios atlikti įmonės vadovas – Plungės rajono savivaldybės tarybos narys liberalas Tomas Raudys.

Jau daugiau nei mėnesį pėsčiųjų eismas Birutės gatve – išties sudėtingas. Šaligatvių plytelės nuimtos, tad žmonės, tausodami kojas ir avalynę, neretai eina gatvės pakraščiu. O tai tikrai nesaugu, juolab kad gatvė – ir labai judri, ir ne itin plati.
Ieškodami atsakymų į gyventojų keliamus klausimus, kreipėmės į Plungės miesto seniūną Gintarą Domarką. „Tai, kad pėstieji Birutės gatvėje patiria didelių nepatogumų, man nemalonu lygiai taip pat, kaip ir žmonėms. Ir rajono vadovams, ir gyventojams ne kartą žadėjau, kad darbai prasidės kitą ar dar kitą savaitę, bet rangovas – UAB „Valda“ – nuolat paveda. Tad dabar apie darbų pradžios ir pabaigos terminus jau patylėsiu. Už rangovą nekalbėsiu. Man šis reikalas jau šlykštus“, – prisipažino seniūnas.
Anot G. Domarko, situacija išties prasta. Prasidėjo rugsėjis, vaikų kelias į ugdymo įstaigas driekiasi Birutės gatve, o ji – ir nepatogi, ir nesaugi. „Faktas, kad padėtis bloga, bet dar blogiau, kad mes nieko negalime padaryti.
Rangovas dirba pagal ilgalaikę sutartį, kurioje jokie konkretūs terminai nėra numatyti“, – aiškino miesto galva.
Pasak seniūno, nuo rugpjūčio pradžios Birutės gatvėje kone vienu ypu turėjo pradėti darbuotis trys rangovai: ESO, kurios darbas buvo pakeisti elektros kabelį, AB „Klaipėdos energija“, rengusi gatvės apšvietimą, ir UAB „Valda“, turėjusi pasibaigus darbams sutvarkyti šaligatvius. „Tikėtis, kad trys rangovai sugebės viską suderinti taip, kad darbai nestrigtų, – sudėtinga misija. Taip ir yra, jie stringa. O žmonės pyksta. Ir jų pyktis visiškai suprantamas“, – sakė G. Domarkas.
Seniūno teigimu, ESO pradėti savo darbus planavo aną rudenį, bet nepradėjo. Viskas užsitęsė iki šios vasaros. O nuo to, kada savojo projekto ėmėsi ESO, priklausė ir kitų dviejų rangovų darbai. Ar valdžia negalėjo tų darbų paspartinti? Pasak G. Domarko, ne, nes ESO viską darė ne Savivaldybės, o savo lėšomis. Kiti du projektai – apšvietimas ir šaligatviai – jau už Savivaldybės pinigus, bet juos buvo galima vykdyti tik po ESO darbų. Atnaujinti 700 metrų šaligatvio Savivaldybei kainuos apie 50 tūkstančių eurų. „Klaipėdos energijos“ vykdyti darbai atsiėjo apie 4 tūkstančius.
„Kad ir kaip pikta, bet šiuo atveju galima pateisinti ir „Valdą“, kuriai sunku prisiderinti prie planus keičiančios kitos įmonės, – rangovo pusėn stojo seniūnas. – Jei šiems darbams būtų skelbtas atskiras konkursas, tai jo sąlygose būtų numatyti terminai. Dabar „Valda“ dirba pagal trejiems metams sudarytą gatvių asfaltavimo ir šaligatvių remonto sutartį, kurioje terminų nėra. Šiuo metu bendrovė neturi laisvos brigados, kuri galėtų pakloti trinkeles. Kai tik turės, imsis darbo, bet aš, kaip minėjau, apie terminus jau nekalbu. Aišku tik tiek, kad pradėjus kloti dabar, maždaug po trijų savaičių viena pusė jau galėtų būti eksploatuojama.“
Akivaizdu, kad darbai Birutės gatvėje užsitęs. Per užvakar Savivaldybėje surengtą spaudos konferenciją administracijos direktorius Gintaras Bagužis minėjo, jog svarstoma galimybė kuriam laikui uždrausti pėsčiųjų eismą šiuo metu remontuojama Birutės gatvės atkarpa. Tokiu atveju pėstieji būtų nukreipiami į Paprūdžio gatvę. Tiesa, ir šis variantas – ne pats geriausias, nes pastaroji gatvė – labai siaura ir vingiuota, be to, joje taip pat nėra šaligatvių.
Nors seniūnas G. Domarkas „Valdą“ bandė pateisinti, Savivaldybės tarybos valdančiajai koalicijai priklausanti „Vieninga Plungė“ negailėjo kritikos. „Šiemet nelabai suprantam Plungės gatvių remonto „ypatumų“: pinigai paskirti, objektai žinomi, bet darbai nevyksta, nors dideliu tempu artėja ruduo… Arba vyksta nelogiškai… Pvz., Birutės gatvėje išardyti šaligatviai, iškastos tranšėjos, žmonės priversti eiti važiuojamąja dalimi (tai labai rizikinga), o šių darbų rangovas UAB „Valda“ šiandien rausia jau kitoje miesto vietoje – Salantų ir Lentpjūvės g. sankryžoje. Kas sugalvojo, iš kokių lėšų ir kam reikalinga ten taip skubiai platinti sankryžą? Kodėl nedaromas jau pradėtas darbas? Ta pati bendrovė turi asfaltuoti Žemaitės ir Beržoro gatvių atkarpas, įrenginėja Babrungo gatvę Kaušėnų kaime. Gal tiek darbų „Valdai“ ne pagal jėgas, o miestiečiai pakentės?“ – šiuos retorinius klausimus užvakar „Vieninga Plungė“ žėrė savo feisbuko paskyroje.

 

4 komentarai(-ų)

 • uraganas:

  Valda ir,, bosas“ Raudys daug kartu nuskamba laikraštyje iš blogosios pusės.Beto jis ir garbingos partijos narys ir rajono deputatas. Manau reiktu atkreipti dėmesį, ką renkame ir kaip garbingai atstovauja savo rinkėju interesus?

  • plunge:

   Kažkaip tos „garbingos“ partijos atstovai ir mūsų Tarybos nariai pastaruoju metu vis nuskamba ir ne iš gerosios pusės.Gal tikrai,plungiškiai, metas atmerkt akis?

   • plunge:

    Kà išdirinkom ta ir turim,pažiūrikėm atsimerkim Lietuvos mastu vagia,ima kišius o mes juos vėl renkame. apgailėtina ,užbure gal mumis Masiulys,Zuokas ir tt taio ir toliau varykim ir neverkim

 • Plungiškė:

  Ir dabar ten niekas nedirba!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...