Tapo pasaulio čempionais

pasaulio-komandinis-cempionatas-2018-nr.2Rugpjūčio 25–rugsėjo 4 dienomis Kraneve, Bulgarijoje, įvyko pasaulio komandinis paprastųjų šaškių čempionatas. Jame dalyvavo ir puikiai pasirodė Lietuvos komanda, kurioje žaidė ir plungiškis Ričardas Valužis.

Čempionate Bulgarijoje šiemet iš viso dalyvavo 12 komandų, tarp jų – ir Lietuvos atstovai. Žaibo programoje lietuviai iškovojo sidabro medalius, o klasikinėje programoje Lietuvos komanda tapo pasaulio čempione.
Lietuvai pasaulio šaškių čempionate atstovavo tarptautiniai didmeistriai Arūnas Norvaišas ir Sigitas Smaidrys iš Vilniaus, Andrius Kybartas iš Šiaulių ir Lietuvos šaškių sporto meistras Ričardas Valužis iš Plungės.
„Medalių tikėjomės, bet pirma vieta mums buvo didelis netikėtumas ir džiaugsmas. Favoritai buvo baltarusiai ir rusai, daug metų kovojantys dėl pirmosios vietos. Šįkart mums sekėsi labiau. Gal todėl, kad pavyko surinkti stiprią komandą“, – „Žemaičiui“ sakė R. Valužis.
Plungės ligoninėje masažuotoju dirbantis vyras pasakojo, kad šaškėmis susidomėjo dar vaikystėje, besimokydamas Kaune. Tiesa, Plungėje nei šaškių klubo, nei vaikams skirto būrelio nėra. R. Valužis čepionatuose ir varžybose atstovauja Klaipėdos klubui „Pamarys“.
„Šaškės – neolimpinė sporto šaka, gal dėl to nėra tokia populiari, kaip krepšinis, futbolas ar plaukimas. Plungėje dar populiarūs šachnatai, o šaškės… Regis, visi moka jomis žaisti ir dažnas stebisi sužinojęs, kad vyksta šaškių čempionatai – ne tik respublikiniai, bet ir pasauliniai. Iš tikrųjų, kuo labiau giliniesi, tuo daugiau klausimų kyla“, – kalbėjo
R. Valužis.
Plungiškis ne kartą dalyvavo Lietuvos šaškių čempionate ir yra užkopęs ant antrosios laimėtojų pakopos. Pasaulio čempionatas jam – pirmasis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...