Mykolinės – su cepelinais, bet be alaus

Antradienį Rietavo savivaldybės vadovai sušaukė seniūnų pasitarimą. Jame aptarti aktualiausi klausimai – kalbėta apie paskutinįjį rugsėjo savaitgalį vyksiančias tradicines Mykolines, aptarti rugpjūčio 24-ąją praūžusio škvalo padariniai, diskutuota, kada įjungti apšvietimą, greideriuoti kelius ir kt.

Alaus šventėje nebus
Posėdyje dalyvavusi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė seniūnus ragino aktyviai dalyvauti didžiausioje metų šventėje – Mykolinėse, kurios vyks rugsėjo 28–30 dienomis.
Susirinkimo dalyviams priminta, kad rugsėjo 28-ąją, penktadienį, Rietave rengiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Kauno valstybinio choro koncertas. Nauja tai, kad Rietavo švietimo ir kultūros įstaigose bus surengta atvirų durų diena – kad jas galėtų aplankyti visi sugrįžusieji. Jaunimas vakaros mušdamas afrikietiškus būgnus.
Šeštadienį rengiama tradicinė Rietavo kraštiečių sueiga, metturgis, mugė, eisena, vyks pučiamųjų instrumentų orkestrų ir mišrių chorų koncertai, vakare rietaviškiai išvys Jurgį Didžiulį, „Hiperbolę“ ir kitus žymius atlikėjus. Sekmadienį – tradicinis žirgų konkūras.
Šiųmetinės šventės metu žadama atiduoti pagarbą bulvei, kurios, kaip byloja legenda, pirmieji Lietuvoje paragavo rietaviškiai. Tad per Mykolines netrūks cepelinų, plokštainio, bulvinių blynų ir kitų gardumynų. Na, o alaus šiemet nuspręsta atsisakyti. Kas labai norės, nueis į kokią parduotuvę ar kavinę, o štai lauko prekyvietėse bus tik giros ir kitų gaiviųjų gėrimų. Beje, Plungėje per miesto šventę be alkoholio apsieinama jau kelerius metus ir ši praktika pasiteisino.
Ragina nepramiegoti
Kalbėta ir apie neseniai Rietavo savivaldybę, o labiausiai – Medingėnų seniūniją nusiaubusią audrą, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis. „Renkame gyventojų prašymus. Juos turi teikti ir gyventojai, ir įstaigos, norinčios, kad Vyriausybė kompensuotų stichijos padarytą žalą. Žinoma, žmonėms negalime pažadėti, kad nuostoliai bus padengti, bet kreipsimės, nes savų lėšų kompensacijoms tikrai neturime“, – kalbėjo meras.
Jam pritarė ir Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, dar akcentuodamas, kad visi prašymai turi būti surinkti per mėnesį nuo įvykio, t. y. iki rugsėjo 24 dienos.
Sutarė, nuo kada gatvės bus apšviestos
Prasidedant tamsiajam metų sezonui, A. Černeckis seniūnus ragino pasirūpinti gatvių apšvietimu. Pirmiausia, žinoma, reikėtų sužiūrėti, kas kiek turi šviestuvų, kokio galingumo jų lempos. „Šiais laikais tikrai nebenormalu laikyti 250 vatų lempas. O tokių savivaldybėje dar turime 70. Jas reikia keisti šiuolaikiškomis ir nebedeginti pinigų“, – sakė meras.
Daugėdų seniūnė Asta Globienė sakė, kad pernai rugsėjį jie apšvietimą įjungdavo 20.30 val. ir laikydavo iki 22 valandos. Rytais pradėjo jungti nuo rugsėjo 29-osios. Mero įsitikinimu, lempos visose gyvenvietėse turi būti įjungtos vienu metu ir degti nuo tada, kai pradeda temti. „Apšvietimas turi būti reguliuojamas pagal tai, kuomet pradeda temti. Nes prietema pati pavojingiausia. Lempos turi degti, kai vaikai vyksta į mokyklas, kai visi grįžta iš darbų ir panašiai. Tuomet, kai visi sulenda į savo trobas, apšvietimas nebėra būtinas“, – akcentavo Savivaldybės vadovas.
Nutarta, kad kaimuose lempos bus įjungtos rugsėjo 10-ąją, vakare jos degs ne ilgiau kaip iki 23 valandos. Iš ryto kol kas nebus jungiamos, o vėliau žadama orientuotis į vaikus.
Piktinasi dėl smarvės
Seniūnai minėjo, kad prieš rugsėjį nugreideriavo daugelį kelių, šiek tiek lėšų pasilikdami vėlesniam laikui – kad būtų dar pravažiuota prieš užšąlant. Meras seniūnams priminė, jog neliko VĮ „Telšių regiono keliai“, tad regioninių kelių remonto darbus dabar organizuos Lietuvos automobilių kelių direkcija, o prižiūrės Šiauliuose įsikūręs įmonės „Kelių priežiūra“ padalinys.
„Darbai juda į priekį. Užbaigėm Žadvainų kelio remontą, dar laukia kelias nuo Tverų Laukuvos link, neasfaltuotoji kelio Plungė–Medingėnai dalis. Be to, po ilgų diskusijų su direkcija pagaliau sutarėme, kad Palangos ir Žemaičių gatvių bei Žemaičių plento sankryžoje bus įrengtas žiedas“, – pasakojo meras.
Rietavo miesto seniūnas Petras Lengvenis pasakojo, kad gyventojai piktinasi smarve, pradėjusia sklisti nuo tvenkinio, esančio mieste, šalia pagrindinės Plungės gatvės. Panašu, kad vandens telkinys yra labai uždumblėjęs, o nemalonus kvapas nuo jo pradėjo sklisti pajudinus per škvalą į jį suvirtusius medžius. Nutarta medžių kol kas nebejudinti – kol bus nuspręsta, ką su tvenkiniu daryti toliau.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...